برای ورزشی نویسان

دوم جولای روز جهانی ورزشی نویسان است .

برای این روز می توان درباره  تعهد ورزشی نویس به واقعیت و حقیقت و آرمانها نوشت.

 می توان به همه کاستی ها و محدودیتها  در ورزش و فراتر از آن اشاره کرد و نگاهی به آرمانهای معوق بشری در ورزش و فراتر از آن  داشت  .

 می توان به رهایی اندیشه و قلم ازهر گونه استبداد وانسداد و خودخواهی  امیدوارانه  تبسمی کرد و مفهوم و محتوای آزادی را با زیباترین تعاریف تبیین کرد و مخاطب را به اندیشه واداشت .

 وقتی سیاست از هر روزنه و بستری برای پیشبرد منافع گروه های خاص طبقات فرادست بهره گرفته و می گیرد روز جهانی ورزشی نویسان را باید بالاتر ازیک جشن یا  سنتی برای دید وبازدید و برخی یادآوریها دید.

در جهان" به هم پیوسته و کوچک شده "  کنونی اگرچه سرعت گردش اطلاعات به طرز شگفت انگیزی جهان رادر کمترین زمان ممکن از رویدادها مطلع می کند اما به همان میزان  و سرعت و شدت در جهت تخدیر تحمیق  افکار عمومی مخاطب را در اختیار گرفته است و آنچه را که لازم می داند برای" او "بسته بندی می کند تا آن گونه که تدارک دیده است  می خواهدبیاندیشد.

  آیا در برابر این واقعیت و تناقض و سفسطه  می توان سکوت کرد و یا تنها نشست و به رصد کردن رویدادها پرداخت؟ واقعیت این است که انفعال و بی تحرکی در دنیای سرعت گرفته اطلاعات استحاله ای دردناک و غم انگیز بوده که در آن تنها  انسان و جامعه است که قربانی می شوند.

 روز جهانی ورزشی نویسان به ما یاد اور می شود که استحاله تدریجی یعنی مرگ اهداف آرمانهای انسانی .

این روز به ما یادآور می شود که نباید  قلم را به نان و نام و قدرت فروخت تا بر شرف  و عزت  تاریخی فرهیختگان افزوده و رهروان راه حقیقت و انسان  پرشمارتر شود .

     اگرچه  صراحت و صداقت و صمیمیت در بیان عقاید سه ویژگی پایدار وانگیزاننده و درعین حال هزینه بردار است اما راهی به جز این زبان و بیان نیست راهی که باید  ابتدا خوب شناخته و به اختیار انتخاب و هوشیارانه طی شود.

اینگونه است که انسان و جامعه  احساس رهایی و سعادتمندی را حس می کنند و فرا روی خود می بینند و با این بن مایه ،امید به فردایی بهتر را نوازش می کنند .

روز جهانی ورزشی نویسان  بر همه ورزشی نویسان و خبرنگاران و عکاسان و مجریان و گزارشگران ورزشی  مبارکباد.

702 کلیک ها  سه شنبه, 11 تیر 1398 16:53
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا