انتخابات مجلس چه تاثیری روی قیمت دلار می گذارد؟

انتخابات مجلس چه تاثیری روی قیمت دلار می گذارد؟
   

راستین آنلاین:یک کارشناس امور بانکی می‌گوید: در حال حاضر نمی‌توان گفت انتخابات تاثیر خاصی بر قیمت دلار دارد اما ایجاد فضای مناسب از جمله عدم افزایش قیمت دلار می‌تواند مشوقی برای حضو مردم در انتخابات باشد. برای پیش‌بینی‌های دقیق‌تر باید منتظر ماند و دید بودجه به چه صورت خواهد بود.


حیدر مستخدمین حسینی، کارشناس امور بانکی می‌گوید: انتخابات مجلس در سال ۹۸ بسیار مهم بوده و از این جهت باید فضای مناسب و مشوق‌های برای مردم به وجود آید که پای صندوق‌های رای بروند. وقتی به خواسته‌های مردم توجهی نشود دلیلی نمی‌یابند که در این انتخابات شرکت کنند. انتحابات مجلس از اجزای مهم و تاثیرگذار بوده اما نوسانات قیمت دلار در واکنش به این انتخابات را باید در بودجه دید.
وی ادامه می‌دهد: در بودجه سال ۹۸ و فضایی که برای آن ترسیم شد، دولت این اختیار را داشت که نرخ ارز کالاهای اساسی را کم کم از ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج کند و به سمت ارز نیمایی ببرد که البته بخشی از آن را هم انجام داده است.
مستخدمین حسینی می‌افزاید: در مجموع تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری دولت توانست سال ۹۸ را به سالی در جهت باثباتی تبدیل کند، نه اینکه ثبات به طور کامل برقرار شود بلکه در جهت آن حرکت کرد اما دیدیم که خود دولت دیوار اعتماد را خراب کرد، دولت اکنون با کمک مجلس می‌تواند این اعتماد را برگرداند.
وی تاکید می‌کند: انتخابات مجلس می‌تواند اعتماد را به مردم بازگرداند که نتیجه آن این خواهد شد که دلار در کانال صحیح خود قرار ‌می‌گیرد.
این کارشناس در ادامه می‌گوید: اینکه اکنون دولت عنوان کرده که در سال ۹۹ هم ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در نظر گرفته به نظر می‌رسد در جهت این بوده که در سال آینده باز هم برخی از کالاهای اساسی که ارز آن‌ها ۴۲۰۰ تومانی است در مجرای ارز نیمایی شدن قرار می‌گیرد تا از این محل برای برای دولت ایجاد شود.
مستخدمین حسینی عنوان می‌کند: در حال حاضر نمی‌توان گفت انتخابات تاثیر خاصی بر قیمت دلار دارد اما ایجاد فضای مناسب از جمله عدم افزایش قیمت دلار می‌تواند مشوقی برای حضو مردم در انتخابات باشد. برای پیش‌بینی‌های دقیق‌تر باید منتظر ماند و دید بودجه به چه صورت خواهد بود.
انتهای پیام /  101
347 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 17 آذر 1398 04:42
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا