آغاز بیمه محصولات کشاورزی در مرودشت

راستین آنلاین:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز به کار بیمه محصولات پائیزه در مرودشت خبر داد و گفت: کشاورزان و باغداران می توانند تا پایان آذر ماه به دفاتر شرکت های بیمه ای نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند.


 عزیز رحیمی  افزود: محصولات  زراعی گندم، جو، کلزا، چغندر قند، کینوا و کلیه محصولات باغی به جز مرکبات و نخیلات، تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.
وی  با اشاره به اینکه گندم بیشترین سهم بیمه را در بین محصولات زراعی به خود اختصاص می دهد تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به اتمام کشت محصولات شتوی تاکنون فقط سطحی معادل  590 هکتار محصولات زراعی که شامل گندم ،جو و کلزا در شهرستان بیمه شده که نسبت به سال گذشته سطح بسیار پایینی است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت به بیان سطوح بیمه شده سال گذشته شهرستان پرداخت و افزود: گندم آبی سال گذشته شهرستان  ۱۸ هزار چهارصد هکتار ، گندم دیم 580 هکتار ،جو آبی 6000 هکتار ،جو دیم 2500 هکتار و کلزا 110 هکتار بوده که نظارت بر مزارع بیمه شده توسط ناظرین وارزیاب های بیمه  در 6 مرحله از زمان کاشت تا برداشت محصول صورت گرفته است.
رحیمی با بیان اینکه علاوه  بر محصولات باغی و زراعی،انواع دام سبک و سنگین نیز در تمام ایام سال قابل بیمه هستند، خاطر نشان کرد: بیماریهای مورد حمایت بیمه از جمله تب برفکی دام ها که با پرداخت مبلغ 45 هزارتومان حق بیمه مبلغ 16 میلیون تومان به عنوان غرامت به بیمه شده گان تعلق می گیرد.
وی، عدم پرداخت به موقع غرامت به خسارت دیدگان  و مبلغ پایین غرامت را از جمله عوامل عدم استقبال بهره برداران جهت بیمه کردن محصولات کشاورزی دانست. 
وی در ادامه در خصوص بیمه باغات مطالبی را بیان کرد و یادآور شد: باغات اناروپسته که تحت پوشش بیمه قرار داشته باشند  خسارت های آفتاب سوختگی وترکیدگی در باغات  انار و خسارت سرمازدگی سیل وطوفان وتگرگ و...نیزدر باغات پسته شامل پرداخت غرامت می شوند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
304 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 09 آذر 1398 19:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا