اخاذی از دختران جوان با ترفند مُدلینگ/جوان کلاهبردار فضای مجازی گرفتار پلیس فتا شد

اخاذی از دختران جوان با ترفند مُدلینگ/جوان کلاهبردار فضای مجازی گرفتار پلیس فتا شد
   
اخاذی از دختران جوان با ترفند مُدلینگ/جوان کلاهبردار فضای مجازی گرفتار پلیس فتا شد |||| ||||

راستین آنلاین :رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری مردی 21 ساله که در فضای مجازی ضمن ایجاد صفحه اینستاگرامی با عنوان مدلینگ اقدام به اخاذی از دختران جوان می‌ کرد، خبر داد.

 
سرهنگ حشمت سلیمانی اظهار داشت: در پی رصد و گشت زنی‌های مستمر و شبانه روزی کارشناسان پلیس فتا شهرستان فسا در فضای مجازی، مشخص شد شخصی به هویت نامعلوم در شبکه‌های اجتماعی با ایجاد صفحه اینستاگرامی با عنوان مدلینگ اقدام به انتشار تصاویر بانوان در فضای مجازی می‌کرد که موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
او ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم در شهرستان فسا مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.
 
رئیس پلیس فتا استان فارس با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد، گفت: یکی از معضلات کنونی جامعه ما حفظ حریم خصوصی افراد است، که به اشکال مختلف توسط سودجویان و کلاهبرداران نادیده گرفته شده و با سوءاستفاده از مصادیق مختلف نقض این موضوع، از قربانیان اخاذی و هتک حیثیت می‌شود.
 
او با بیان این‌که برخی افراد تمایل دارند که مورد توجه دیگران قرار بگیرند، افزود: سودجویان و کلاهبرداران از طعمه‌های خود می‌خواهند که تن به خواسته‌های شیطانی آن‌ها داده و اگر این کار را انجام ندهند، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی طعمه‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.
 
سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه انتشار تصاویر دیگران بدون اجازه آنها در فضای مجازی برابر قانون جرم بوده و دارای مجازات است، افزود: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتیwww.cyberpolic.irمراجعه کنند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
161 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 11 شهریور 1399 13:50
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا