کشف بیش از 10 میلیارد تومان کالای قاچاق/دستگیری بیش از 30 اراذل و اوباش حرفه ای توسط پلیس

کشف بیش از 10 میلیارد تومان کالای قاچاق/دستگیری بیش از 30 اراذل و اوباش حرفه ای توسط پلیس
  عکاس : منیره خسروبیگ
کشف بیش از 10 میلیارد تومان کالای قاچاق/دستگیری بیش از 30 اراذل و اوباش حرفه ای توسط پلیس |||| عکاس : منیره خسروبیگ||||

راستین آنلاین :فرمانده انتظامی استان فارس از کشف 11 میلیار تومان کالای قاچاق خبر داد و گفت : فارس محلی امن برای حضور اراذل و اوباش نیست، تاکنون 34 تا از این افراد حرفه‌ ای که مردم و اذیت را مورد آزار قرار می دادند، دستگیر کردیم. 

 
سردار رهام بخش حبیبی روز دوشنبه 29 اردیبهشت در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ متهم که با ۲۱ خودرو اقدام به جابجایی کالای قاچاق به ارزش ۱۱ میلیارد تومان می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
 
 او با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون 393 پرونده کالای قاچاق به ارزش ۴۷ میلیارد تومان ضبط شده است و پرنده کلان قاچاق را به مراجع قضایی تحویل داده ایم، افزود:همچنین از ابتدای امسال تاکنون ۹ تن مواد مخدر در فارس کشف شده و 334 خودرو و ۳۹۶ نفر متهم پیرامون این موضوع توقیف و دستگیر شده است.
 
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه طی روزهای اخیر، چهار نفر افرادی که در شیراز اقدام به تهیه و توزیع ماده مخدر شیشه کرده بودند، دستگیر و از آنان ۵۰ کیلوگرم موادمخدر کشف شده است، اضافه کرد : با دستگیری این افراد، افراد خرده فروشی که مواد را پس از سه روز وارد استان کردند، با تلاش نیروی انتظامی فارس با شناسایی و دستگیری آنها ۸۸ کیلو حشیش و شیشه کشف و ضبط شد.
 
او با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته با توجه به اخباری برای قاچاق کالا به دست ما رسیده بود، عملیات های ویژه ای انجام دادیم، تاکید کرد: مقداری کالای قاچاق در حاشیه استان‌ ما تخلیه می شد که قرار بود از استان ما رد شود و مقداری از آن هم برای استان فارس استفاده شود، برای این موضوع طرح های ضربتی شکل گرفت. 
 
همچنین سردار حبیبی از دستگیری ۸ باند حرفه ای سرقت از منزل و خودرو در فارس خبر داد و گفت :از ابتدای امسال با تلاش چند اکیپ کارگاهی عملیاتی که بر روی سرقت منازل و خودروها کار کردند، 8 باند حرفه ای نیز شناسایی و متلاشی شدند.
 
اوبا بیان اینکه در تحقیقات انجام شده سارقان تاکنون به سرقت 270 نوع کالای منزل و خودرو به ارزش 8 میلیارد تومان و 300 میلیون تومان اعتراف کرده‌اند، تصریح کرد :اموال فروخته نشده به صاحبان خود برگردانده شده است. 
 
همچنین فرمانده انتظامی فارس از دستگیری ۳۴ نفر اراذل و اوباش حرفه ای دیگر خبر داد و گفت: آرامش و آسایش مردم خط قرمز پلیس محسوب می‌شود، شناسایی و بازداشت اراذل و اوباش با هدف تامین امنیت و آسایش شهروندان انجام می‌شود.
 
سردار حبیبی با باین اینکه تعدادی از مجرمان در حین دستگیری با اسلحه به سمت ماموران ما شلیک کرده بودند، اظهار کرد : با دستگیری آنها، تعدادی از منازل و صنوف که از آنها پشتیبانی می‎کردند نیز پلمب شدند.
 
دستگیری کلاهبردار پلیس نما در فضای مجازی 
 
او همچنین از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای پلیس نما در فضای مجازی خبر داد و افزود: متاسفانه امروز فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده و علی‌رغم هشدارهای مکرر، باز هم مردم رعایت نمی‎کنند و از این فضا ضربه می‌بینند.
 
همچنین با اشاره به اینکه برخورد با ناشران اخبار کذب هم در دستور کار قرار دارد، تاکید کرد: ۲۴ نفر از افرادی که سایت داشتند و اخبار کذب نشر می کردند، شناسایی و دستگیر شدند. 
 
فرمانده انتظامی فارس نیز از دستگیری چهار نفر دیگر که در شیراز اقدام به انجام امر فیشینگ می‎کردند خبر داد و گفت : تاکنون یک میلیارد تومان از حساب آنها مسدود شده است.
 
گفتنی است فرمانده انتظامی استان فارس ازمردم خواست تا همراهی و حساسیت بیشتری با نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت داشته باشند، 
فارس محل آسایشی برای ازارل و اوباش نیست.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
192 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 14:49
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا