دستگیری عوامل فیشینگ 6 میلیاردی در فارس

راستین آنلاین:فرمانده انتظامی استان فارس از شناسایی و دستگیری 2 متهم که از طریق فیشینگ و با عنوان افزایش فالوور در اینستاگرام اقدام به برداشت غیر مجاز‌ 6 میلیارد و 500 میلیون ریال از حساب‌های بانکی قربانیان کرده بودند، خبر داد.


سردار رهام بخش حبیبی اظهار داشت: در پی مراجعه حضوری چند شهروند شیرازی به این پلیس و طرح شکایت با موضوع برداشت غیر مجاز، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: درتحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهمان با موضوعات مختلف از قبیل افزایش فالوور، افزایش ممبر و ... افراد را به درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت و قربانیان بدون توجه به جعلی بودن صفحه اقدام به وارد کردن اطلاعات بانکی خود می‌کردند و پس از گذشت چند  ساعت به صورت غیرمجاز برداشت‌هایی از حساب آنها صورت می‌گرفت.
سردار حبیبی افزود: با اقدامات فنی و تخصصی متهمان شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی تیمی از کارشناسان این پلیس به مخفیگاه آنان مراجعه و در این خصوص 2 نفر دستگیر شدند.
این مقام ارشد انتظامی در استان فارس بیان داشت: متهمان ابتدا منکر عمل مجرمانه خود شدند که پس از مواجهه ‌ با مستندات و ادله‌های دیجیتال پلیس، به بزه ارتکابی اعتراف و بیان داشتند که 6 میلیارد و 500 میلیون ریال از حساب های بانکی مالباختگان به صورت غیر مجاز برداشت کرده اند.
رئیس پلیس فارس خاطر نشان کرد: کاربران دقت کنند آدرس‌های درگاه‌های بانکی با پروتکل https و نماد shaparak.ir شروع می‌شود و شهروندان باید دقت داشته باشند که در استفاده از صفحات پرداخت بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.
سردار حبیبی توصیه کرد: شهروندان برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه کرده و همچنین می‌توانند با استفاده از افزونه ضد فیشینگ نسبت به بررسی سایت‌های جعلی بانکی اقدام کنند.
انتهای پیام /  101
378 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 دی 1398 16:54
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا