دستگیری باند 7 نفره فیشینگ در فارس

  راستین آنلاین :نشست خبری رئیس پلیس فتا استان فارس با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد. 

 
 رئیس پلیس فتا استان فارس گفت : با توجه به شکایت افراد، پرونده برداشت های غیر مجاز در دستور کار تعدادی از افسران سایبری قرار گرفت. 
 
حشمت سلیمانی با اشاره به اینکه فرد مورد نظر طی 8 ماه گذشته کار خود را شروع کرده بود و پرونده های مشابهی در استان های دیگر هم داشته افزود : مشخص شده این افراد به صورت باندی اقدام به عملیات می کردند. 
 
او اضافه کرد :با اقدامات به موقعه توانستیم در طی سه عملیات جداگانه این بانده 7 نفره که متشکل از 1 زن و 6 مرد بود را منهدم و افراد را دستگیر کنیم. 
 
رئیس پلیس فتا استان با اشاره به اینکه این افراد در کمتر از 48 ساعت دستگیر شده اند، بیان کرد :  نزدیک به پانصد کارت جمع آوری شده، ولی با توجه به دستگیری کمتر از 48 ساعت امار کاملی از تعداد کارت ها وجود ندارد و 5 نفر از شکات شکایت های خود را انجام داده اند. 
 
سلیمانی با بیان به اینکه افراد این باند از استان فارس بودند، اضافه کرد :سر کرده این باند یک نوجوان ۱۵ساله بوده ، که هر کدام یک وظیفه در باند داشتنند و بعد از مرحله برداشت از حساب شهروندان  به پول شویی می‌رسند. 
 
همچنین میانگین سنی افراد این باند بین 25 تا 30 سال بوده که بیش از دو نفر از آنها کمتر از 20 سال سن دارند. 
 
 
او با اشاره به اینکه 50 درصد از جرایم سایبری افزایش داشته ایم، اضافه کرد : نزدیک به 80 درصد از این جرایم موضوعات مالی ائم از برداشت های غیر مجاز و کلاه برداری های غیر قانونی بوده است. 
 
 
همچنین سلیمانی از افزایش 30 درصدی کشفیات جرایم فضای مجازی از ابتدای امسال تا بهمن ماه، نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت :  از مردم و شهروندان در  خواست می شود که  در خریدهای اینترنتی خود مراقب باشند، از فروشگاه ها و سایت های معتبر استفاده و فقط یک کارت مختص خرید اینترنتی قرار دهند. 
 
 
او ضمن اینکه بحث فیشینگ  بسیار مهم است و بسیاری از مردم خرید های اینترنتی انجام می دهند، اظهار کرد : مجرمین از طریق درگاه های اینترنتی با استفاده از اطلاعات افراد شروع به سو استفاده از حساب های افراد  می‌کنند، اما با فعال شدن  رمز پویا تا حد زیادی جلوی کار مجرمین سایبری را گرفته  
ولی هنوز با توجه به این اقدامات به  صفر نرسیده است. 
 
گفتنی است، از مردم و شهروندان در  خواست می شود که  در خریدهای اینترنتی خود مراقب و از فروشگاه ها، سایت های معتبر استفاده و فقط یک کارت مختص خرید اینترنتی قرار دهند
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
141 کلیک ها 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا