بحران برف در منطقه 11 تهران + عکس

منطقه 11 تهران
منطقه 11 تهران  
بحران برف در منطقه 11 تهران + عکس منطقه 11 تهران

راستین آنلاین- علیرضا لرک: برف تهران صدای بسیاری از منتقدان را نسبت به علمکرد شهرداری تهران به هوا بلند کرد، بسیاری از قسمت‌های شهر بخاطر عملکرد ضعیف شهرداری با مشکلات بسیاری روبرو شدند تا جایی که اعضای شورای شهر نیز نسبت به این مساله واکنش نشان دادند.

اما یکی از مناطقی که بسیار با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کند منطقه 11 تهران بخصوص ناحیه 4 این منطقه شهرداری است، با توجه به اینکه منطقه معروف به انبار نفت در این ناحیه واقع شده است و رفت و آمد بسیار است اما ما شاهد عدم توجه شهرداری این منطقه نسبت به برف و یخ‌زدایی از سطح منطقه هستیم، خیابان زربافیان که رفت و آمد در آن بسیار است حتی ذره‌ای ماسه و شن در کف خیابانش دیده نمی‌شود و با توجه به برودت شدید هوا شاهد شیشه‌ای شدن سطح خیابان هستیم، طی مشاهدات میدانی خبرنگار راستین آنلاین خیابان‌های اصلی و فرعی این منطقه از شرایط خطرناکی برخوردار هستند و حتی تماس‌های کسبه منطقه با سامانه 137 نیز نتیجه‌ای در بر نداشته است، بسیاری از شاخه‌های درختان در این منطقه شکسته است و هنوز برف بر روی آنها دیده می‌شود.

نبود جایگاه‌های شن و نمک هم در این منطقه به چشم می‌خورد که همین مساله مشارکت‌های مردمی در برف روبی و یخ زدایی را با چالشی جدی روبرو کرده است.

مساله ضعف مدیریت در منطقه 11 تهران مورد جدیدی نیست، پیشتر در گزارشی راستین آنلاین به وضعیت ناگوار میدان رازی پرداخته بود و در آن گزارش نیز تایید شده بود که شهرداری منطقه از ضعف مدیریت رنج می برد.

به هر حال جدا از بحث مشارکت‌های مردمی در برف روبی منطقه ، شهرداری ناحیه و منطقه نیز مسوولیت‌هایی دارند که باید به آن توجه شود. در حال حاضر با توجه به وجود مدرسه در این منطقه نیز خطر سرخوردن و شکستگی استخوان کودکان ساکنان این منطقه را تهدید می‌کند و باید هرچه سریعتر کارهای لازم برای یخ‌زدایی در این منطقه اعمال شود.

یخ‌زدگی خیابان زربافیان

یخ‌زدگی خیابان زربافیان

بی‌توجهی به خیابان‌های فرعی

بی‌توجهی به خیابان‌های فرعی

یخ‌زدگی و عدم شن‌پاشی

یخ‌زدگی و عدم شن‌پاشی

انتهای پیام /  106
12315 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 10 بهمن 1396 12:38
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا