جنگ «راه» سوژه این هفته شورای اسلامی استان فارس

جنگ «راه» سوژه این هفته شورای اسلامی استان فارس
   

راستین آنلاین:پیش بینی ها حاکی از آن بود،که «آب» عامل چالش بحران و یا شاید هم درگیری ها در دهه آینده باشد،اما به دهه آینده نرسیده حالا «راه» موضوع چالشی اساسی بین نمایندگان مردم استان در شورای اسلامی استان شده است.

پس از آنکه هفته گذشته ایلوش شریفی نماینده ممسنی در شورای اسلامی فارس انتقادات تندی رااز وضعیت راه‌های استان مطرح کردوگفت: اگر در شهرستان جهرم به دنبال چهار بانده کردن اتوبان هستند به این دلیل است که آقای رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران است؛ در گچساران کهگیلویه و بویراحمد هم اگر اتوبان عریض و طویل احداث کرده‌اند چون آقای تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه است؛ چرا باید چنین باشد؟ این چه تبعیضی است که گریبان شهرستان‌های مختلف را گرفته است؟!

این هفته نماینده «جهرم» در شورای اسلامی فارس به اظهارات همتای خود که از «ممسنی» به شورای اسلامی استان راه یافته است واکنش نشان دادگفت: تخصیص بودجه عمرانی بیشتر به جهرم طبیعی است.

عبدالله اسماعیلی در پاسخ به ایلوش شریفی که شهرستان‌هایی همچون جهرم و گچساران را با تأثیر از جایگاه نمایندگانشان به تبعیض در دریافت اعتبارات حوزه‌ی راه‌سازی متهم کرده بود،افزود: خوب است بدانید شخص بنده به عنوان یک شاهد زنده از نقض برخی از اظهارات دوستان هستم؛ چرا که در همین سوانح جاده‌ای که همکار من از تبعیض در بهره‌وری از اعتبارات آن سخن گفته‌اند، ۶ تن از اعضای خانواده‌ام را در یک حادثه جاده‌ای از دست داده‌ام.

این در حالی است که شریفی راه‌های ممسنی و رستم، را محور ترانزیتی مناطق همسایه معرفی کرده بود گفته بود: نفت و گاز گچساران و خوزستان را از محورهای نحیف این منطقه می‌برند و نوش جان می‌کنند اما فکری به حال جاده‌های زیر پای خود نمی‌کنند!

الیته شریفی با گلایه شدید از نماینده فعلی و ادوار شهرستان‌های ممسنی و رستم، این را هم گفته بود که وضعیت وخیم راه‌های این دو شهرستان نشان می‌دهد که نمایندگان ما در مجلس یا پیگیری نکردند و یا اصلاً جان موکلان‌شان برایشان اهمیتی نداشته است!

اسماعیلی نیز در ئاسخ به شریفی گفته است: ما در شهرستان جهرم به سبب قرارگیری در محور ترانزیتی شیراز  – جهرم – لار – بندرعباس که دو مرکز استان بزرگ و مهم کشور را به هم متصل می‌کند، روزانه شاهد تکه تکه شدن و فوت جوانان و نخبه‌گانمان هستیم.

نماینده شهرستان جهرم در شورای اسلامی استان فارس، گسیل برخی پروژه‌های عمرانی به سمت این شهرستان را به دلیل اهمیت استراتژیکی جهرم دانسته و تأکید کرده است: این موضوع نه‌تنها تبعیض نیست بلکه خدمتی است که متأسفانه برخی از درک آن عاجزند.

اسماعیلی البته این موضوع را هم گفته است که  « شهرستانی که فرماندارش یک نیروی عمرانی، نماینده‌اش در مجلس رییس کمیسیون عمران، نماینده‌اش در شورای اسلامی استان رییس کمیسیون عمران و رییس پلیس راهورش یک مهندس عمران است و همچنین در رأس مدیریت عمرانی استانداری نیرو دارد، طبیعی است که در عمران و جاده‌سازی در استان و کشور نمونه باشد.»

انتهای پیام /  101
1301 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 15:59
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا