هر کس که برای روستاییان وقت نگذارد و بخواهد وقتش را جیره بندی کند خائن است

هر کس که برای روستاییان وقت نگذارد و بخواهد وقتش را جیره بندی کند خائن است
این تصویر مربوط به این خبر نیست

راستین آنلاین: مدیرکل دفترامور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت:برای ارتقای زندگی روستاییان باید به سمت تغییر و تحول در تفکر آنان جهت افزایش درآمدزایی برویم تا نگاه موجود برای جذب پول از سوی دولت از بین برود اگرچه این مهم در گام اول سخت است اما باید اجرایی شود.

سید کمال پاک فطرت در بازدید از شهرستان استهبان و دیدار با فرماندار و تعدادی از دهیاران این شهرستان با تاکید بر تغییر رویه روستاها پیرامون درآمد زایی گفت: متاسفانه امروز در ۷۰درصد روستاها زندگی اهالی به کمک یارانه پرداختی امکان پذیر شده است که این موضوع نشان می دهد تاکنون برنامه ریزی خاصی برای اشتغال در روستاها نداشتیم.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری فارس با تاکید بر اهمیت مقوله اشتغال گفت: تا زمانی که مسئله تعاونی دهیاران حل نشده و این تعاونی ها در سطح استان فعال نشوند بخش عمده ای از سود محصولات تولیدی در جیب واسطه ها و افرادی خارج از روستا و مجموعه دهیاری ها می رود.

 وی افزود: مهمترین اولویت ما راه اندازی هدفمند و منسجم تعاونی دهیاران است و به جد پیگیر اجرایی شدن آن هستیم چرا که تا تعاونی ها راه نیفتند بار ما روی زمین خواهد ماند.

پاک فطرت تاکید کرد: باید ضمن راه اندازی این تعاونی ها آنها را به روز نگه داشت در همین زمینه به هر تعاونی که طرحی اقتصادی داشته باشد یک میلیارد و نیم تسهیلات کم بهره میدهیم.

پاک فطرت همچنین با انتقاد از دیدگاه اشتغالی به پست دهیاری گفت: دهیار پاره وقت نمی تواند برای روستا منشا تحول و دگرگونی باشد و دفتر امور روستایی با رصد این موارد افرادی که توان خدمت و وقت گذاشتن برای روستاها را ندارند کنار خواهد گذاشت زیرا امروز به دهیاری نیاز داریم که نه از روی اشتغال بلکه با عشق به روستاییان حاضر باشد تا این مسئولیت را قبول کند.

 وی همچنین از شوراهای روستایی در استان خواست تا با خودداری از انتخاب قومیتی و رابطه ای دهیاران به دنبال تعیین ملاک و معیارهای کاربدی در این زمینه باشند و افزد: هر کس که برای روستاییان وقت نگذارد و بخواهد وقتش را جیره بندی کند خائن است.

328 کلیک ها  یکشنبه, 16 دی 1397 10:36
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا