شیرازشهر بزرگی است برای اداره آن باید جهانی اندیشید،آقای شهردار!

شیرازشهر بزرگی است برای اداره آن باید جهانی اندیشید،آقای شهردار!
علیرضا پاک فطرت
  • شهرتاریخی شیرازدو روزمیزبان قدرترین تیم های کشتی فرنگی جهان بودتاگوش شکسته های جهان برای رجزخوانی قبل از آوردگاه ریودرورزشگاه شهید دستغیب شیراز زیر بغل یکدیگربزنند.

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،این مسابقات درحالی به گواه تمامی ناظران فراترازحد تصور در شیرازبرگزارشدکه شایدبرخی باورنکردندکه قراراست مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی در شیرازودردروازه کازرون این شهر برگزارشود.

این در حالی بودکه اتحادیه جهانی کشتی همزمان با آغاز این مسابقات در شیراز،درگزارشی به برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی دراین شهر تاریخی و در کنار تخت جمشید پرداخت.

اتحادیه جهانی کشتی درباره جام جهانی کشتی فرنگی در شیراز نوشت:

جام جهانی کشتی فرنگی به میزبانی شهر تاریخی شیراز در ایران برگزار می شود؛ رویدادی که بزرگترین رقابت ورزشی است که این شهر میزبانی کرده است.

اتحادیه جهانی کشتی درادامه این گزارش نوشت،شهر باستانی پرسپولیس یا تخت جمشید در نزدیکی شیراز قرار دارد؛ پایتخت اولین امپراطوری ایران یعنی هخامنشی که توسط کوروش کبیر بنا نهاده شد و به بزرگترین امپراتوری جهان در دوران باستان تبدیل شد که حتی این امپراطوری تا قاره های اروپا و آفریقا نیز گسترش پیدا کرد.

این اتحادیه باتاکیدبر تاریخ کهن این شهر در ادامه گزارش خود نوشت : حالا ورزش تاریخی کشتی در یکی از تاریخی ترین شهرهای جهان برگزار می شود و هشت تیم برتر کشتی فرنگی جهان برای رسیدن به عنوان قهرمانی با یکدیگر رقابت می کنند.

شهردار شیرازدرافتتاحیه غائب در اختتامیه حاضر

نام شهردارشیراز جزو کسانی بودکه نماینده این اتحادیه درمراسم افتتاحیه این مسابقات از اوبه خاطرفراهم کردن شرایط میزبانی تشکر کرد.گرچه تورلی خانوف نمی دانست که شهردارشیرازدراین مراسم حضورندارد اماگمان می کرد همچون بسیاری از کشورهای دنیا،این شهرداراست که نقش کلید داریک شهررا بازی می کند.

اما علیرضاپاک فطرت که این روزها به نظر می رسد اعتماد به نفس روزهای نخست قبول مسئولیت شهرداری شیراز را ندارد،دراین مراسم (به هردلیلی) غائب بودتانشان دهد خودهم اعتقادی به مدیریت واحدشهری ونقش کلیدی شهرداردرکلان شهری مانند شیرازراندارد.

این درحالی بودکه پاک فطرت در روزپایانی این مسابقات پیش ازشروع مسابقه فینال حاضرشد تا درشادی ناشی از قهرمانی در جام جهانی و مراسم اهداء سهیم باشد.

شهردارشیراز دراین روز هم حالت" سایلنت" رابرای خود انتخاب کرد تا با رزوهایی که سعی داشت ازخودیک چهره کاریزماتیک بسازدفرسنگ ها فاصله بگیرد.

عدم استفاده مطلوب از فضای تبلیغات شهری

منتسب بودن رئیس هیات کشتی استان فارس و شهرستان شیراز به مجموعه شهرداری به همان اندازه که درفراهم کردن امکانات سخت افزاری این دو مجموعه مفید بود،اما ضعف های زیادی را نیز به همراه داشت .یکی از این ضعف هاعدم استفاده از فضای تبلیغاتی درشهر شیرازبود.

این درحالی بودکه دراین حوزه نیز انگشت اتهام به سوی شهردار شیراز اشاره رفته بود.پاک فطرت که دریکی دو سال اخیر نتوانسته مجموعه فرهنگی و روابط عمومی خود را با خود همراه کند،پس از انتقادهای فراوانی که به عدم اطلاع رسانی درموردروزو هفته شیرازمتوجه او و تیم فرهنگی اش شده بود،درمیزبانی شیرازازمسابقات جام جهانی نیز نتوانست درقدو قواره شهردارشهری که چند روزبه نقطه جوش ورزش پرطرفدار کشتی درجهان تبدیل شده بود،ظاهر شود.

مردم شیرازهمانند هفته شیراز،رنگ بوی میزبانی از گوش شکسته های فرنگی کار دنیا را بر در و دیوار شهرشان ندیدندتا بسیاری از شهروندان هنگام تجمع خیل مشتاقان تماشای این مسابقات پشت درب ورزشگاه شهید دستغیب ازیکدیگرندسئوال کنند که"اینجا چه خبر است؟"

درهرحال شرایط این روزهای شهردارکلان شهر شیراز،به مثابه کشتی گیری است که درپایان یک مسابقه سنگین اصطلاحا بدنش خالی کرده وچیزی برای رو کردن ندارد.

به نظر می رسد پاک فطرت اگر می خواهدهنوز هم شهردار شیراز باشد باید درچیدمان نیروهایش در حوزه فرهنگی تجدیدنظرکند.تجدید نظری که می تواند برای او حکم یک دوپینگ را داشته باشد.

شهردار شیراز باید باور کند که شیرازشهر بزرگی است برای اداره آن باید جهانی اندیشید.

713 کلیک ها  شنبه, 01 خرداد 1395 16:16
این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا