تزریق اعتبار میلیاردی به پروزه آزاد راه شیراز-اصفهان / پرداخت تسهیلات و تامین سرمایه درگردش صنایع فارس

تزریق اعتبار میلیاردی به پروزه آزاد راه شیراز-اصفهان / پرداخت تسهیلات و تامین سرمایه درگردش صنایع فارس
   
تزریق اعتبار میلیاردی به پروزه آزاد راه شیراز-اصفهان / پرداخت تسهیلات و تامین سرمایه درگردش صنایع فارس |||| ||||

با پیگیری‌ های  عنایت الله رحیمی در سفر دو روزه خود به تهران نتایج مثمر ثمری در حل مسائل کلان استان در پی داشت. 

 
تزریق ۱۵۲۰ میلیارد تومان نقدینگی به پروزه آزاد راه شیراز-اصفهان / پرداخت تسهیلات و تامین سرمایه درگردش صنایع فارس

به گزارش راستین آنلاین استاندار فارس در دیدارهایی با معاون اول رئیس جمهور، وزرای راه و شهرسازی و دفاع، معاونین وزارت نیرو، مدیرعامل ایمیدرو مدیرعامل بانک صنعت و معدن موضوعات حائز اهمیتی را همچون اختصاص اعتبار به آزاد راه شیراز _اصفهان ، تامین آب شرب منطقه جنوب استان و همچنین تکمیل، راه اندازی و توسعه واحدها و مجتمع‌های صنعتی استان مورد بررسی قرار داد. 

 

در این سفر با درخواست استاندار فارس جلسه ای با حضور  اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و وزرای راه و شهرسازی و دفاع و معاون سازمان برنامه و بودجه در خصوص تکمیل پروژه آزاد راه شیراز_اصفهان برگزار و مقرر شد. 

 

با توجه به تفاهم ها و موافق نامه‌های گذشته حدود ۳۲۰ میلیارد تومان از سوی وزارت راه و شهرسازی، ۵۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز از طریق وزارت دفاع تزریق نقدینگی شود.

 

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی مورد توافق، این نقدینگی به صورت ماهیانه ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص می‌ یابد، ابراز امیدواری کرد آزادراه شیراز _ اصفهان تا پایان سال جاری به بهره برداری رسد.

دکتر رحیمی عنوان کرد: موضوع آبرسانی به جنوب استان به ویژه مناطق بیرم چاورز، خیرگو و علامردشت با حضور مهندس جانباز و تقی زاده خامسی معاونین وزیر نیرو ، مدیر عامل ایمیدرو ، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله نماینده شهرستان های لامرد و مهر و لارستان بررسی و تصمیمات درخور توجهی حاصل شد.

 

تقویت خط فعلی آبرسانی و افزایش میزان آبدهی از ۷۰۰ به ۹۵۰ لیتر در ثانیه از جمله توافقات به دست آمده در این جلسه بود که به گفته استاندار فارس سبب می‌شود شهرها و روستاهایی که در مسیر این خط قرار دارند بتوانند از آب مناسب‌تری بهره‌مند شوند.

 

وی با بیان اینکه در مورد آبرسانی به شهر بیرم و بخش علامردشت و روستاهای بخش خیرگو و چاورز نیز تصمیماتی گرفته شد، عنوان کرد: بر این اساس مقرر شد اعتبارات استانی برای مطالعات و اعتبارات ملی برای اجرای طرح یادشده اختصاص یابد.

 

استاندار فارس همچنین در جلسه‌ای با مدیر و اعضای هیئت مدیره بانک صنعت و معدن به بررسی موارد مختلفی پرداخت که این بانک می‌تواند در استان سرمایه گذاری کند یا به تکمیل این سرمایه گذاری‌ها بپردازد.

 

 رحیمی از اتخاذ تصمیمات بسیار خوبی در این جلسه خبر داد و گفت: موافقت با پرداخت تسهیلات باقی مانده به کارخانه کاغذ زاگرس که با سرمایه‌گذاری ۳ هزار میلیارد تومانی در حال اجراست، توسعه کارخانه ذوب آهن پاسارگاد و صنایع آلومنیوم از جمله این تصمیمات به شمار می‌رود.

 

وی اظهار کرد: بازپرداخت تسهیلات و تامین سرمایه درگردش بعضی از صنایع استان از دیگر دستاوردهای این جلسه بوده است.

 

رحیمی تاکید کرد: نتایج جلسه یادشده در زمینه توسعه صنعتی استان اثرگذار خواهد بود و منجر به افزایش اشتغال و تولید ثروت در استان فارس می‌شود.

 
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
58 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 آبان 1399 13:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

موارد مرتبط

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بازگشت به بالا
بالا