• دبیر هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور:

دولت موانع ارتباط با حامیان خود را از میان بردارد

دولت موانع ارتباط با حامیان خود را از میان بردارد
عبدالغفارشجاع

راستین آنلاین:دبیر هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور گفت: دولت باید موانع ارتباط با حامیان خود را از میان بردارد.

 عبدالغفار شجاع که درسومین  نشست تخصصی روسای مجمع مشورتی توسعه استان های کشور در شیراز سخن می گفت با یادآوری حمایت گروه‌های مختلف سیاسی اعم از اصلاح طلبان، اعتدال گرایان و بخشی از اصولگرایان از روحانی در دوره انتخابات افزود: رئیس جمهور باید قدر این سرمایه های اجتماعی را بداند و تا دیر نشده با جوانان و با تجربه های گروه هایی که در دولت یازدهم و دوازدهم از او حمایت کردند بدون واسطه دیدار وگفتگوکند.

 وی این اتفاق را جهت حفظ اتحاد و همدلی در جامعه لازم و ضروری دانست و گفت: در شرایطی قرار داریم که باید تلاش کنیم تا اعتماد جوانان را به معنی واقعی کلمه جلب کنیم در غیر این صورت لطمات جبران ناپذیری خواهیم خورد.

 نماینده اسبق مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در عین حال یکی از علل ایجاد فاصله دولت و رئیس جمهور با مردم را کم تحرکی و بی برنامگی روسای ستادهای انتخاباتی دکتر روحانی در سال ۹۶ دانست و گفت: بخشی از این دوستان با اعلام نتایج انتخابات و به دلیل نداشتن برنامه و استراتژی بلندمدت اعضای ستادها را به حال خود رها کردند، در حالی که همین مردم بزرگترین سرمایه های اجتماعی برای دولت محسوب می شوند.

 شجاع با تقدیر از مسئولان ستادهای انتخاباتی سال ۹۲ دکتر روحانی گفت: فراموش نکنید که شما ها تنها حامیان دولت نیست بلکه بنیانگذاران تفکر و عمل مبتنی بر تدبیر و امید به آینده محسوب می شوید.

وی باا اشاره به بحران های داخلی و خارجی که در دولت دوازدهم گریبانگیر روحانی و کابینه اش شد تصریح کرد: هر انسان منصفی می پذیرد که برجام یک سند تاریخی درخشان در دولت دکتر روحانی است.

 شجاع افزود: در حالی که غرب و آمریکا ۴۰ سال کشور ما را آماج انواع و اقسام تحریم‌های خود قرار داده بودند تیم دیپلماسی دولت یازدهم با دو سال مذاکره تمام تحریم ها را از بین برد.

 دبیر هیئت رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان های کشور با بیان اینکه در کنار اسرائیل و آمریکا برخی افراد و گروه ها در داخل کشور نیز برجام را نمی خواستند افزود: این در حالی بود که همه ما هم برجام را می‌خواهیم هم صلح را!

شجاع فشار توطئه های داخلی که در دولت یازدهم و دوازدهم گریبانگیر روحانی شد راکمتر از فشارهای خارجی ندانست و گفت: مشکل روحانی این است که حرف مردم را می زند.

 وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به بی‌نظمی‌های مالی در دولت احمدی نژاد نیز اشاره کرد و گفت: هنوز هم ما برای توضیح در خصوص پول هایی که در دولت دهم بی حساب و کتاب است ازخزانه خارج شده باید به نهادهای مسئول پاسخگوباشیم.

 شجاع با اشاره به اینکه ۱۲۶ میلیارد تومان در سه سال آخر دولت احمدی نژاد و از محل هدفمند کردن یارانه ها بی حساب کتاب در جایی که هنوز مشخص نیست کجاست هزینه شده است افزود: دولت نهم و دهم با در اختیار داشتن درآمد افسانه ای نفت ، ۶۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی را روی دست دولت یازدهم و مملکت گذاشت و رفت.

 وی گفت: مشکل دیگر روحانی در دولت یازدهم و از دید عده ای که علاقه‌ای به شفاف‌سازی نداشتند این بود که این ارقام و رقم‌ها را فاش می‌کرد.

 نماینده اسبق مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شفاف سازی بودجه سال ۹۷ نیز گفت: همه دیدند که پس از شفاف شدن ردیف بودجه برای سازمانها و نهادهای مختلف در کشور چه اتفاقی پس از دیماه ۹۶ در کشور به وقوع پیوست .

شجاع اتخاذ چنین رویه ای را اعلام خطر برای عده ای خاص در جامعه دانست و گفت: پس از این اتفاقات بود که مداحی به خود اجازه داد از طریق رسانه ملی رئیس جمهور را که در قانون اساسی اولین مقام رسمی کشور پس از مقام معظم رهبری محسوب می شود، مورد تهدید و فحاشی قرار دهد.

 شجاع در بخش پایانی صحبت‌هایش با اشاره به اراده آمریکا برای شکست دادن ایران از طریق جنگ اقتصادی ،حفظ کانال ارتباطی مردم و دولت را از طریق حامیان و بنیانگذاران تفکر تدبیر امیدرا یک ضرورت دانست و افزود: ارائه طرح های کارشناسی شده توسط مجمع مشورتی توسعه استان ها که آثار آنها را مردم لمس می کنند می‌تواند در کنار حفظ وحدت و اتحاد امیدها را برای پیروزی در این جنگ در کشور ما حفظ کند.

1352 کلیک ها  یکشنبه, 22 مهر 1397 10:45
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا