اصلاح طلبان عینک خوش‌بینی را بردارند/مجلس از بهارستان به پاستور پل می زند

اصلاح طلبان عینک خوش‌بینی را بردارند/مجلس از بهارستان به پاستور پل می زند
استانداری فارس

راستین آنلاین:اصولا در کشورما 2 نوع قانون استخدامی در کشور وجوددارد، استخدام برای طبقه فرودست یعنی کسانیکه با تحصیلات بالا شروع به خدمت می کنند و بازنشسته می شوند و سطوح مدیرانی که از 40 سال قبل کارمند در مناسب مختلف مدیریتی هستند و هیچ وقت هم بازنشسته نمی‌شوند و به استناد این قانون پیوسته در سطوح مدیریتی ادامه کار می‌دهند.

اما حالا ودرشرایطی که کشور،روزهای خاصی را هم به لحاظ تحولات بین المللی و هم به دلیل مسائل داخلی تجربه می کند،نمایندگان مجلس به این فکر افتاده اند تا با استفاده از ظرفیت های قانونی طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان ازقانون استخدامی کشورتبعیض زدایی کنند،غافل از اینکه دانسته یا ندانسته یکی از بهترین تصمیمات ادوارمجلس را دریکی از بدترین زمان های ممکن اتخاذکرده اند.

 

نیمی از استانداران خداحافظی می کنند

 

درشرایطی که این مصوبه مجلس برای قانون شدن احتیاج به تصویب شورای نگهبان و پس از آن ابلاغ رئیس جمهوردارد،یک حساب سرانگشتی خبرازخداحافظی ۱۴ استاندار، ۱۴ معاون استاندار و ۵ فرماندار در کشورمی دهد.

این یعنی خالی شدن نیمی از بدنه دولت در استان ها!

از سویی دیگر اگراینگونه تصورشود که  مدیران بازنشسته امروز،افرادی هستند که دوران جوانی ویا میانسالی خود را دردوران اصلاحات گذرانده اند،آنگاه به این نتیجه می رسیم که با رفتن این 33 نفر از استانداری و فرمانداری های کشور،بخش عمده ای ازمدیران منتسب به جناح اصلاح طلب باید صندلی خود را به نیروهای جوان تر دهند.

صندلی هایی که به نظر می رسد این روزها و باآرایش جدیدطیف لاریجانی به دست آوردن آنها برای جناح اصلاح طلب کمی سخت و دور ازدسترس خواهد بود.

 

گمانه زنی ها جدی تر می شود،نام های جدید مطرح می شود

 

استان فارس هم از این قاعده مستثنی نیست.هنوز اسماعیل تباداراستاندار و هنوز طرح ممنوعیت بکارگیری بازنسشتگان قانون نشده است، اما گروه های مختلف سیاسی به دنبال رایزنی برای تصاحب صندلی هستند که اوروز22 شهریور1396 یعنی کمتر ازیک سال پیش جواز نشستن روی آن را دریافت کرد.

گرچه از گوشه و کنار زمزمه هایی مبنی بر تلاش دوستان و همفکران تبادار61 ساله برای معرفی گزینه جایگزین او به گوش می رسد اما چیدن پازل های ریزو درشت بازی مجلسی که علی لاریجانی رئیس آن است ،کناریکدیگرحکایت ازسناریویی داردکه شایدبرخی از نمایندگان مجلس در زمان رای دادن به طرح یاد شده به آن فکرنکرده بودند.

اما با داغ شدن این بحث حالا درکنار نام هایی همچون احدجمالی، سیداحمدرضا دستغیب،یدالله رحمانی وجعفرقادری ازشاهین محمدصادقی و غلامحسین نوذری نیز به عنوان نامزدهای احتمالی استانداری فارس یاد می شود.

در این میان گرچه سیداحمدرضا دستغیب به علی لاریجانی بسیارنزدیک است و از هم اکنون از او به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی وی درفارس یاد می شود،اما ،شاهین محمد صادقی ،جعفر قادری و غلامحسین نوذری نیزفاصله زیادی با رئیس کنونی مجلس ندارند.

احد جمالی نیزگرچه یک اصلاح طلب با سابقه محسوب می شود اما به واسطه حضور5 ساله در استان قم و آن هم به عنوان معاون سیاسی امنیتی استانداری این استان خاص طبیعتا به لاریجانی نزدیک شده است.

گرچه یدالله رحمانی نیزاز حمایت بخشی از اصلاح طلبان و عشایر فارس برخوردار است،اما به نظر می رسدطیف لاریجانی حاضر نیست این فرصت طلایی یعنی شانس به دست آوردن کلید 14 استانداری را درکشورازدست بدهد.

شانسی که می تواند پی ریزی برای پل زدن وی از بهارستان به پاستورباشد.

1980 کلیک ها  یکشنبه, 14 مرداد 1397 12:41
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا