انتقاد روزنامه اصولگرا از معالجه آیت‌الله هاشمی شاهرودی در خارج از کشور

انتقاد روزنامه اصولگرا از معالجه آیت‌الله هاشمی شاهرودی در خارج از کشور
آیت الله هاشمی شاهرودی

راستین آنلاین: روزنامه سیاست روزنوشت: امام خمینی (ره) در هر دو مرحله بیماری قلبی و بیماری گوارشی خود توصیه پزشک برای پیگیری معالجه در خارج از ایران را می‌گیرند اما خودشان می‌خواهند که معالجات در داخل کشور برای ایشان ادامه پیدا کند و صلاح نمی‌بینند که در خارج از کشور ادامه درمان را دنبال کنند.

 

شاید اگر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران آن زمان برای پیگیری درمان به خارج از کشور می‌رفتند هیچ‌یک از مردم دلخور و ناراحت نمی‌شدند و نمی‌گفتند چرا، مردم آن‌قدر امام (ره) را دوست داشتند که حتی شاید همه هزینه‌ها را تقبل می‌‌کردند اما اگر این اتفاق رخ‌داده بود شاید نسل بعدی انقلاب را نمی‌توانستیم پاسخگو باشیم امام نگاه به آینده و شاید قرن‌ها بعد داشتند و درست‌ترین تصمیم را گرفتند. این نکته قابل‌تأمل است که آن زمان علم پزشکی کشور به‌اندازه الان رشد نکرده نبود. امام خمینی (ره) معالجات را در داخل در بیمارستان روستای جماران ادامه دادند، صداقتشان را با مردم حفظ کردند و در دل‌ها ماندنی شدند.

 

بعد از رحلت امام خمینی (ره) رهبر معظم انقلاب نیز همین سبک زندگی را پیشه کردند. همین چند سال قبل بود که رهبر معظم انقلاب برای یک عمل جراحی با مردم سخن گفتند و صادقانه همه‌چیز را گفتند و در همین بیمارستان‌های تهران که البته دولتی هم بود خود را به تیغ جراحان سپردند. این رفتار رهبر معظم انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران نباید برای دیگر مسئولان در نظام جمهوری اسلامی الگو شود؟! آیا انتظارمان از مسئولان جمهوری اسلامی ایران برای تبعیت از رهبر و بنیان‌گذاران جمهوری اسلامی در این مورد و موارد دیگر زیاد است؟!

 

سبک درمانی متفاوت

 

فقط آیت‌الله شاهرودی را نمی‌گوییم که البته به گفته رئیس دفترش باوجود امتناع از سفر به آلمان با اصرار اطرافیان برای درمان به این کشور رفتند، از سبک برخورد با بیماری برای آیت‌الله انواری، آیت‌الله مکارم، آیت‌الله مهدوی کنی هم گلایه داریم. بستری شدن در بیمارستان‌های خصوصی با اتاق خصوصی یا سفر به خارج از کشور برای درمان چیزی نیست که مردم از مسئولانشان انتظار داشته باشند آن‌هم زمانی که مردم توان تهیه داروهای خاص و درمان در بیمارستان‌های دولتی و خدمات گرفتن از بخش خصوصی را هم دارا نیستند.

 

گلایه‌ داریم نه غرض

 

اگر گلایه‌ای داریم گلایه برای بهانه دادن دست معاندان نیست برای ارادتی است که به شما داریم و می‌خواهیم شمارا در نقش پیرو از رهبر معظم انقلاب و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی در همه زمینه‌‌ها ببینیم. انتظارمان را بگذارید پای ارادتی که به شماها داریم نه پای فرصت یافتن و انتقام‌گیری‌های شخصی و جناحی. دلمان می‌خواهد دائماً از اخلاق و عمل مسئولان کشورمان در هر سمت و جایگاه و جناح توأمان تعریف کنیم و این‌طور نباشد که تنها صحبت‌های زیبایتان را تیتر کرده و به رفتار عملی شما کاری نداشته باشیم که خدای‌نکرده با افشاگری معاندان روبه‌رو شده و اعتماد عمومی مردم به مسئولان خدشه‌دار شود.

 

منکر وجود انسان‌های گمنام و شریف امثال سید جلال یحیی زاده که نماینده مردم تفت و میبد بود و با موتور وسپا در حوزه انتخاباتی تردد می‌کرد و در بیمارستان فیروز گر در اتاق مراقبت‌های ویژه عمومی بستری‌شده بود و دو ماه در آن بیمارستان بود و نه از اعزام به خارج خبری شد و نه بیمارستان خصوصی. او تنها ۵۳ سال داشت و جانباز شیمیایی هم بود، دلمان هزاران سید جلال یحیی زاده می‌طلبد که به رسانه‌های معاند نشان دهیم. البته کم نیستند مسئولانی که گمنام مانده‌اند و سبک زندگی اسلامی را در هر زمینه رعایت کرده و در درمان‌هایش آن‌هم به بیمارستان‌های عمومی می‌روند اما دلمان می‌خواهد بیشتر و بیشتر شوند و در همه سطوح باشند.

529 کلیک ها  سه شنبه, 19 دی 1396 03:47
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا