شمخانی:قرارمان با روسیه سر بمب افکن ها این نبود

علی شمخانی
علی شمخانی  
شمخانی:قرارمان با روسیه سر بمب افکن ها  این نبود علی شمخانی

علی شمخانی افزود: کشورهای دیگر از این همکاری‌های راهبردی، متحیر و غافگیر شدند به همین علت نتوانستند منویات شومشان را در شکست محاصره حلب به ثمر برسانند.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی همچنین درباره دیدگاه‌های متفاوت درباره همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه گفت: در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، کندی و بن بست در تصمیم‌گیری مدت هاست رفع شده است و متناسب با نیازها برای تامین امنیت کشورمان، ساختار تصمیم‌گیری ما به ویژه در عرصه دفاعی و امنیتی، زنده، فعال، هوشمند و روزآمد است.

وی تاکید کرد: تروریسم موضوعی پیچیده است که در زمان‌های مختلف در اربیل، بغداد، دمشق، نیس فرانسه، بلژیک و آلمان بروز می‌کند؛ نباید اجازه دهیم این منویات شوم هیچ گونه تقربی به امنیت مقتدرانه کشورمان بیابد و این امنیت را که ثمره خون شهدای بیشمار انقلاب و شهدای مدافع حرم است مخدوش کند.

شمخانی گفت: تروریست‌های مزدور تکفیری در منطقه‌ای خاص در سوریه نفس‌های آخر را می‌کشیدند و باید این فرصت به پیروزی محکم و پایدار تبدیل می‌شد و خلاف انتظار حامیان تروریسم اعم از آمریکا و برخی کشورهای منطقه که توهم توان تغییر معادله قدرت را دارند، منویات منفی آنها را در قبال مردم سوریه باید دچار بن بست و فروپاشی می‌کردیم.

وی جنجال رسانه‌ای درباره همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه را طبیعی دانست و افزود: ائتلاف ضدتروریسم در منطقه به رهبری آمریکا با گذشت یک و نیم سال هیچ دستاوردی نداشته، اما دستاوردهای ائتلاف چند ماهه ایران، سوریه، روسیه و مقاومت لبنان آشکار است.

شمخانی دستاوردهای این ائتلاف را در عراق شفاف و در سوریه در چندقدمی پیروزی نهایی دانست و تصریح کرد: طبیعی است که باید بسیجی رسانه‌ای شکل گیرد تا این اقتدار ائتلاف را که تمیزدهنده سخن راست ائتلاف مقاومت از سخن دروغ ائتلاف غرب است نشان دهد و رسانه‌های مستقل نباید فریب بازی‌های رسانه را بخورند.

مقام عالی هماهنگ‌کننده اقدامات سیاسی - امنیتی ایران با سوریه و روسیه تصریح کرد: اینکه در بخشی از حلب عملیاتی شود که نیازمند پشتیبانی هوایی باشد و این پشتیبانی به خواست مستشاران ایرانی و اقدام روسیه باشد نشانه اقتدار است نه وابستگی.

وی با طرح این پرسش که کی و در کدام صحنه تاریخ ایران، مبتنی بر منویات کشورمان مشارکت داشته‌ایم، افزود: ایران قبل از پیروزی انقلاب حلقه‌ای از جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی بود و حضورش در ظفار نیز به دستور آمریکا بود.

شمخانی گفت: ایران امروز به علت نیازش با همکاری روسیه و مقاومت برای مقابله با فتنه‌های تکفیری، روسیه قدرتمند را کنار خودش آورده و آن را به عنوان عملیات هوایی درکنار عملیات زمینی که طراح و مستشارش کشورمان است به کار گرفته است که نشانه اقتدار محسوب می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از ممیزه‌های مثبت این مقطع از تاریخ اسلام این است که جمهوری اسلامی توانست برای محکم کاری اهداف منطقه‌ای و دفاع از مردم مستضعف و زیر ستم تکفیری‌ها، توان هوایی یکی از قدرت‌های جهان را در ایام معدود در خدمت پیروزی آن ملت قرار دهد.

انتهای پیام /  101
1136 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 شهریور 1395 19:39
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا