کارگران گلخانه در مرودشت آموزش مهارتی می بینند

 راستین آنلاین:کارشناس مرکز جهادکشاورزی حومه مرودشت با اشاره به پتانسیل بالای شهرستان مرودشت در امرتولید محصولات كشاورزی افزود: این کارگاه در راستای نیل به اشتغال پایداروعلمی کردن گلخانه ها برگزار شده است.

 میترا صالح پورگفت:دوره سه روزه آموزشی – مهارتی گلخانه وتربیت کارگر ماهربا هدف توانمندی زنان عضو صندوق های اعتبارت خرد و سایر بهره برداران به صورت تئوری و عملی درمرودشت برگزار شد.
 وی با بیان اینکه برای تولید و پرورش تجاری گیاهان در تمام طول سال باید شرایط محیطی مطلوب به همراه کنترل عوامل خسارت زا، از طریق ساختمانی بنام گلخانه ایجاد شود، تصریح کرد:هر یک از گیاهان برای داشتن رشد مطلوب نیاز به شرایط خاصی از نظر شدت نور، دمای روزانه و شبانه، میزان رطوبت هوا و خاک دارند که این موارد در دوره آموزشی به بهره برداران توضیح داده شد.
 
به گفته صالح پور، کشت گلخانه ای از طریق صرفه جویی در مصرف آب، افزایش تولید در واحد سطح، تولید در تمام طول سال و امکان بازاریابی مناسب، اشتغال زایی بیشتر در واحد سطح و امکان کنترل بهتر شرایط مقرون بصرفه است. 
این کارگاه، با همکاری اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی، واحد ترویج مرکز جهاد کشاورزی حومه، نظام صنفی وبا تدریس سمیه کارگر مسئول باغبانی در سالن مرکز جهاد کشاورزی حومه مرودشت به صورت تئوری ودر محل گلخانه به صورت عملی برگزار و با استقبال بیش از 100نفر از بهره برداران روبرو شد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
250 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 آذر 1398 11:09
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا