برداشت لیمو شیرین از بزرگ ترین قطب تولید لیموشیرین دنیا آغازشد

برداشت لیمو شیرین از بزرگ ترین قطب تولید لیموشیرین دنیا آغازشد
   

راستین آنلاین:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با اشاره به سطح 5500 هکتاری باغ های لیمو شیرین در این شهرستان گفت: از ابتدای آبان ماه برداشت لیمو شیرین از بزرگ ترین قطب تولید این محصول در دنیا آغاز و تا پایان بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. 

مهدی همتی افزود: پیش بینی می شود بیش از 270 هزار تن لیمو شیرین برابر با 27 درصد سهم تولید جهانی از باغ های این شهرستان تولید و روانه بازار های داخلی و خارج از کشور شود.

به گفته وی قیروکارزین با میانگین تولید 49 تن لیمو شیرین در هکتار و سهم 43 درصدی از تولید، رتبه نخست تولید در کشور را به خود اختصاص داده است. 

همتی با بیان اینکه لیمو شیرین قیروکارزین از مرغوب ترین لیمو شیرین کشور است، تشریح کرد: سازگاری و تناسب آب، خاک و اقلیم قیروکارزین با درخت لیمو شیرین موجب شده محصول از کیفیت و تناژ تولید ممتازی برخوردار باشد.

وی با تاکید بر اهمیت ورود صنایع غذایی و تبدیلی در فرآوری لیموشیرین تصریح کرد: عدم امکان نگهداری لیموشیرین برای بلند مدت در سردخانه موجب شده در فصل برداشت این محصول با قیمت واقعی از باغداران خریداری نشده و بهره برداران متضرر شوند .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین بیان کرد: توسعه صنایع درجه بندی و بسته مرکبات در شهرستان موجب افزایش بازار پسندی و بهبود ارزش افزوده برای محصول خواهد شد که تا کنون 6 واحد در این زمینه فعال هستند .   

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
1038 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 11 آبان 1398 10:36
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا