خارک و رطب قیروکارزین هر چند دیر، اما رسید

راستین آنلاین:مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از رسیدن خارک و رطب  نخلستان های این شهرستان خبر داد.

دشتی ادیبی فرد گفت: در هفته های پایانی فصل تابستان، برداشت خارک و رطب های خوش طعم و شیرین از نخلستان های قیروکارزین آغاز شده است.

به گفته وی در قیروکارزین سطحی بالغ بر ۵ هزار هکتار نخیلات مثمر وجود دارد که بیش از 70 هزار تن محصول خرما از این باغات برداشت می شود.

وی افزود: امسال برداشت محصول از نخیلات در قیروکارزین به واسطه شرایط جوی با وقفه روبرو بوده است که پیش بینی می شود برداشت این محصول تا اواخر آبان ماه ادامه یابد.

ادیبی فرد با تاکید بر اینکه قسمت اعظم نخیلات در قیروکارزین تجاری و رقم زاهدی است، اظهار کرد: از دیگر ارقام موجود در این شهرستان می توان خاصویی، هلیله، کبکاب،شاهانی، پیارم و مجول را نام برد که مرغوب ترین محصولات را دارند.

مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین تصریح کرد: با توجه به کیفیت ممتاز قصب قیروکارزین عمده تولید این محصول از طریق تجار و واسطه ها به کشور های پاکستان، افغانستان، کشور های آسیای میانه و برخی کشور های اتحادیه اروپا صادر می شود.

قیروکارزین با سهمی بالغ بر 40 درصد از کل تولید خرمای استان فارس از عمده ترین تولید کنندگان این محصول بوده که این میزان از تولید به واسطه کاشت ارقام تجاری، احداث نخلسان های جدید و به کار گیری روش های نوین در باغداری حاصل شده است.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 شهریور 1398 11:02
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا