• آغاز فصل جدید اقتصاد فارس؛

تمرکز کمیسیون صادرات اتاق فارس بر پنج کشور هدف صادرات استان

ابراهیم غلامزاده
ابراهیم غلامزاده  
تمرکز کمیسیون صادرات اتاق فارس بر پنج کشور هدف صادرات استان ابراهیم غلامزاده

راستین آنلاین:نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: در دوره جدید فعالیت اتاق بازرگانی تمرکز ما بر بازارهای بزرگ و پر جمعیت همسایه به عنوان اولویت های بازار صادرات است که در این زمینه پنج کشور هندوستان، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان مشخص شده است.

ابراهیم غلامزاده چهارشنبه در کمیسیون صادرات، واردات و گمرک اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، بیان کرد: تلاش می کنیم تجار استان فارس را به سمت تجارت با بازارهای بزرگ صادراتی سوق داده و شرایط فعالیت اقتصادی را برای آنها تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه زوایای صادرات به این کشورها به صورت کارشناسی ارزیابی و در اختیار تجار استان قرار می دهیم افزود: فرصت های صادراتی ما، تبادلات بانکی، استاندارد کالاها، مسایل فرهنگی بازارهای هدف، اخذ ویزا و حمل و نقل کالا از مواردی است که به صورت جامع مورد ارزیابی و کارشناسی دقیق کارشناسان ما در اتاق قرار خواهد گرفت.

غلامزاده اظهارداشت: به عنوان مثال تجار ایرانی می توانند در کشور هند ثبت شرکت انجام داده و دارای حساب بانکی شوند و یا برخی از کالاها در کشور هند مشمول برخورداری از استانداردهای اجباری هستند که به زودی لیست ابعاد تجارت به این کشورها در دبیرخانه کمیسیون صادرات اتاق تهیه می شود تا بتوانیم شرایط تجارت با این کشورها را تسهیل کنیم.

وی با اشاره به مزایای صادرات به کشور پر چمعیت هندوستان اضافه کرد: کشور هند بازار بزرگی برای مواد غذایی و مصالح ساختمانی برای تجار استان فارس خواهد بود و این درحالی است که این کشور در آینده بسیار نزدیک یکی از کشورها با رشد اقتصادی خواهد بود.

نائب رئیس اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: همچنین بازار کشور سوریه نیز می تواند فرصت مناسبی برای کالاهای ایرانی باشد که بهره مندی از این فرصت ها می تواند ثبات اقتصادی بیشتری را برای استان به ارمغان بیاورد.

غلامزاده با بیان اینکه هدف ما در صادرات فروش ارزان کالا نیست عنوان داشت: یکی از الزامات تجارت در فضای بین الملل شرکت در نمایشگاه ها و اعزام و پذیرش هیات هاست که در این زمینه نیز با محوریت پنج کشور اعلام شده برنامه هایی در اتاق بازرگانی فارس تدوین و برنامه ریزی شده است.

وی تصریح کرد: با تمرکز بر این پنج کشور به عنوان بازارهای صادراتی استان فصل جدیدی در روابط اقتصادی استان فارس ایجاد می شود تصریح کرد: ایجاد دفتر تجاری استان فارس در این کشورها در دستور کار ما قرار دارد.

غلامزاده  با اشاره به اینکه کار رایزن اقتصادی فراتر از هماهنگی است لذا اتاق ایران به دنبال کردن اجرای طرح استقرار رایزن اقتصادی واقعی از سوی اتاق در سفارتخانه ها است افزود: این طرح با جدیت در اتاق بازرگانی فارس در حال پیگیری است تا رایزن اقتصادی اتاق در کشورهای هدف صادراتی استان مستقر شود که در صورت تحقق این مهم، فارس نخستین استان در اجرای این طرح خواهد بود.

غلامزاده بیان کرد: رایزن اقتصادی باید پل ارتباطی تجار با کشورهای مقصد صادرات باشند که متاسفانه رایزن ما درکشور هند پاسخگو نیست و ما این موضوع را از طریق سازمان توسعه تجارت دنبال می کنیم.

انتهای پیام /  101
2317 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 23 مرداد 1398 20:17
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا