بیماری شانکر مرکبات در قیروکارزین شدت یافت

بیماری شانکر مرکبات در قیروکارزین شدت یافت
تصویر مربوط به این خبر نیست

راستین آنلاین:مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از شدت یافتن بیماری شانکر باکتریایی مرکبات در باغات لیموترش منطقه هنگام این شهرستان خبر داد.

 شهرام فلامرزی گفت:افزایش بارندگی و میزان رطوبت بالا از آغاز سال جاری موجب توسعه شدید و اپیدمی بیماری شانکر باکتریایی مرکبات شده است.

وی افزود: در حال حاضر بیماری شانکر باکتریایی مرکبات در برخی از باغات لیمو ترش مناطق دشت لار، حاجی آباد، ابوعسکر، نو آباد، هورز و زین آباد از توابع شهرستان قیروکارزین شناسایی شده است.

مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین اظهار کرد: با توجه به اینکه سابقه آلودکی در این مناطق به چند سال اخیر برمی گردد و علائم اولیه بیماری نیز در درختان جوان مشاهده شده نقش تامین نهال از نهالستان های غیرمجاز در ورود آلودگی بسیار حائز اهمیت است.

 فلامرزی اضافه کرد: بعد از شناسایی بیماری در باغات شهرستان طی سنوات گذشته، برنامه آموزش باغداران با تشکیل کلاس های  آموزشی، بازدید های میدانی و توزیع بروشور در دستور کار قرار داشته و  اطلاعات لازم در خصوص مدیریت بیماری در اختیار آنها قرار گرفته  و این برنامه همچنان ادامه دارد.

 وی بیان کرد: با توجه به گسترش بیماری در سطح باغات حذف درختان آلوده مقدور نیست وبایستی مدیریت بیماری در مناطق آلوده  با استفاده از ترکیبات مسی طی یک برنامه زمانبندی شده و در مناطق غیرآلوده با اقدامات قرنطینه ای و  عدم تهیه نهال از نهالستان های غیرمجاز  صورت گیرد.

675 کلیک ها  جمعه, 21 تیر 1398 05:12
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا