• مسئول حفظ و نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین:

اولین مرحله از ردیابی ملخ صحرایی و مبارزه با این آفت پایان یافت

راستین آنلاین:اولین مرحله از ردیابی ملخ صحرایی و مبارزه با این آفت پایان یافت.

مسئول حفظ و نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از پایان اولین مرحله ردیابی و مبارزه با آفت ملخ صحرایی در سطحی بالغ بر 300 هکتار خبر داد.
 شهرام فلامرزی گفت: در اولین مرحله از ردیابی ملخ صحرایی در سطح شهرستان سطحی بالغ بر 300 هکتار از اراضی زراعی، باغی و عرصه های منابع طبیعی که کمترین فاصله را با استان های جنوبی دارا هستند مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت.
فلامرزی افزود: نقاط مورد نظر و ارزیابی در حوزه دهستان زاخرویه در مناطق رودخانه باز، دشتک سیاه و مزرعه پهن بوده است که سطحی نزدیک به 250 هکتار آلودگی به پوره ملخ صحرایی شنایایی و عملیات مبارزه شیمیایی با بکار گیری سم پاش های توربولاینر و فرغونی در آن انجام شد.
وی اظهار کرد: طی روز های آینده برنامه تکمیل ردیابی در مناطق دارای احتمال خطر در حاشیه رودخانه باز (یکی از شاخه های رودخانه مند) در دستور کار است تا در صورت نیاز مرحله دوم از عملیات سمپاشی صورت گیرد.
مسئول حفظ و نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین با توضیح اینکه آفت  ملخ معمولا محل تخمگذاری خود را در زمین های ماسه ای و با بافت سبک در کنارمسیر رودخانه ها یا آبراهه ها انتخاب می کند بیان کرد: انجام مبارزه با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی باید با وسواس خاصی همراه باشد تا کمترین خسارت به حیات وحش وارد شود.
وی با اشاره به صعب العبور بودن منطقه رودخانه باز و عدم آنتن دهی تلفن همراه گفت: عملیات مبارزه با دشواری های عدیده ای همچون تامین آب برای سم پاشی همراه است که همکاری 2 دستگاه تانکر آبرسانی اداره امور عشایر شهرستان در این خصوص راهگشا بود.
2817 کلیک ها  سه شنبه, 07 خرداد 1398 08:52
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا