دوباره سگ کشی

دوباره سگ کشی
   

راستین آنلاین:صبح امروز انتشار تصاویری دلخراش از کشتن چندین قلاده سگ در فضای مجازی واکنش های بسیاری راتوسط کاربران صفحات مختلف به دنبال داشت.

 

پرویز پرستویی یکی از افرادی بود که در این خصوص از خود واکنش نشان داد.

این بازیگر پیشکسوت سینما درصفحه شخصی خودش نوشت:«نمیدونم این رفتار غیرانسانی رو چه کسی انجام میده،زیرفیلم نوشته شده بود شهرداری کهریزک درست و غلطش را نمی دونم.مگه نمی گیم خدا خالق همه هستی است.ازآدم گرفته تا حیوان و...

پس این چه جنایتی است؟

اگه حیوان مخل آرامش و آسایشه،راهش اینه که بکشیمش؟

جنایت،جنایته،چه فرقی میکنه؟چه درمورد آدم باشه،چه درمورد پشه!

من نمیدونم این پایی که روی گردن این حیوان زبان بسته است،متعلق به چه کسی است،فقط میتونم بگم بویی ازانسانیت نبرده است.»

اما محمدحسین صفری بازیگر تئاتر،اهل موسیقی و حامی محیط زیست و حیات وحش که این روزها اجرایش دراپرای حلاج گروه پرواز همای در نقش «شبلی» او را به چهره ای محبوب در میان علاقمندان به هنر تبدیل کرده نیز با واکنش نشان دادن به این تصاویر در صفحه شخصی اش نوشته :« در کهریزک چه خبر است؟چرا همیشه نام کهریزک با اتفاقات تلخ ناراحت کننده و دردناکی همراه است؟ چرا رفتار مردم این سرزمین به شکلی عجیب دچار تغییراتی عصبی کننده و بعضاً وحشیانه شده است؟ چرا مهر و محبت و ایثار و بسیاری از صفت‌های نیکو از قاموس مردم این سرزمین رخت بربسته است؟

 دلیل این همه بد بیاری در این سرزمین چه می‌تواند باشد؟ پی آمد ناگوار این همه رفتارهای ناشایست از سوی مردم در مواجهه با طبیعت، حیوانات، حیات وحش، زمین و حتی خود انسان ها، آیا چیزی جز سیاهی و تباهی،نیرنگ، فساد، فقر و فلاکت است؟

 چرا به این روز افتاده ایم؟ چرا هر روز از هر گوشه از این زمین خبر های تکان دهنده ای به گوش می رسد؟ چرا به خودمان نمی آییم؟ چرا وجدانمان بیدار نمی شود؟ چرا فریاد بر نمی خیزد؟ چرا کاری نمی کنیم؟ به راستی که در درون هر یک از ما انگار کهریزکی ساخته اند پر از ریاکاری و شکنجه و درد و نفرت و مرگ.

 خاک برسرمان که حرمت همه چیز را از بین برده‌ایم و همچنان فریاد انسانیت و برادری و برابری و عدالت خواهی سر می‌دهیم.

 شهرداری ها پس از بلاهایی که سر درختان بومی هر منطقه، طبیعت و باغ های شهری و فضاهای سبز و درختان چنار، آب‌های زیرزمینی و حیات وحش شهری آوردند،حالا همچنان به رفتارهای ناجوانمردانه خود ادامه می‌دهند و متاسفانه هیچ مقام مسئولی هم از آنان پاسخی درخور نمی خواهد.»

تکذیب شایعه سگ کشی

این در حالی است که شهردار کهریزک شایعه سگ کشی در این شهر را تکذیب می کند و می گوید: در چند روز اخیر در فضای مجازی تصاویری به نمایش درآمده است که حاکی از کشتن سگ های خیابانی به دست افرادی معلوم الحال می باشد که متاسفانه از روی غرض یا نا آگاهانه این رفتار غیر اخلاقی نیروهای شهرداری را درخصوص امحاء و آزار سگ های خیابانی به مدیریت شهرداری کهریزک نسبت می دهند و حتی این تصاویر در صفحه شخصی برخی از هنرمندان نیز منتشر شده است.


اسماعیل نعمت زاده که صحبت هایش را سایت شهرداری کهریزک منتشر کرده است می گویدبا دقت بر روی تصاویر آرم اداره دیگری به خوبی واضح و قابل رویت است که این موضوع به تنهایی بار سنگین شایعات و بی اخلاقی برخی از فعالان فضای مجازی را از سر مدیریت شهری شهرداری کهریزک برطرف می کند.


نعمت زاده اظهار داشته: اکنون شکایتی از سوی  واحد حقوقی شهرداری کهریزک علیه افرادی که اقدام به ساخت کلیپ و نشر اکاذیب درخصوص سگ کشی در کهریزک کرده اند، تنظیم شده است که پیگیری این شکایت به طور جدی در اولویت برنامه های مدیریت شهری کهریزک قراردارد.


وی خاطرنشان کرده است: یکی از مشکلات شاخص مدیریت شهری کهریزک همجواری با مرکز پسماند آرادکوه شهرداری تهران است که درحال حاضر علاوه بر تردد خودروهای حمل زباله، انتشار بوی نامطبوع، آلوده سازی بستر خاک با شیرابه زباله های شهر تهران و... اکنون شاهد حواشی اینچنینی و انتشار اکاذیب و متهم کردن شهرداری کهریزک نسبت به فعالیت نادرست دیگران نیز هستیم .


شهردار کهریزک این را هم گفته است که مدیریت شهری کهریزک همیشه دوست دار حیوانات و محیط زیست بوده است و این اصل را در اولویت برنامه های خود دارد و به عنوان متولی این شهر از تمامی کاربران فضای مجازی تقاصا دارم  بدون قضاوت عجولانه و بی توجه به تصویرسازی نادرست برخی از افراد سودجو و مغرض با دقت نظر بیشتری اخبار و فیلم ها را انتشار دهند تا مبادا حقی به ناحق از کسی ضایع نشود.

واکنش شهرداری تهران

با افزایش واکنش ها به انتشار این تصاویر، رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران از عزل پیمانکار خاطی ومدیر حوزه کنترل حیوانات شهری در سازمان مسؤول به عنوان ناظر پیمانکار در قضیه کشتار تعدادی از سگ‌ها خبر داده و گفت: شهرداری اجازه نمی‌دهد کسی برخلاف ارزشهای انسانی و اسلامی رفتار کند.

غلام محمدی مشاور شهردار تهران و رئیس مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران در واکنش به این اتفاق گفت: این تصاویر مربوط به این روزها نبوده و این اتفاق در سال 96 رخ داده است.


وی ادامه داد: پیمانکار خاطی از سوی شهرداری تهران عزل شده و بی شک به هیچ پیمانکار و مسؤولی اجازه نمی‌دهیم برخلاف ارزشهای انسانی و اسلامی با خلایق رفتار کند.

مشاور شهردار تهران و رئیس مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران گفت: نه تنها پیمانکار خلع ید شده است بلکه با مسؤولین و مسببین برخورد قاطع شد و می‌شود.

گرچه حرف های محمدی با نعمت زاده تناقضی آشکار دارد ، محمدی نیز علیرغم صحه گذاشتن بر وقوع چنین اتفاقی ،هیچ توضیحی در نوع برخوردی که او از آن به عنوان برخورد قاطع  با پیمانکاری که قرار بوده است صرفا تعدادی سگ را عقیم کند نداده است.

انتهای پیام /  101
3052 کلیک ها  آخرین ویرایش در سه شنبه, 29 مرداد 1398 09:34
این مورد را ارزیابی کنید
(14 رای‌ها)

1 نظر

  • محمدرضا باقرپور دوشنبه, 28 مرداد 1398 10:26 ارسال شده توسط محمدرضا باقرپور

    راه حل، معدوم سازی سگ ها نیست که توسط برخی شهرداران و در گوشه و کنار این کشور، اتفاق می افتد و مسبوق به سابقه هم هست و خبرهایش می رسد و موجب آشفتگی حیوان دوستان می شود؛ راه حل، اسکان دائمی سگ ها در یک پناهگاه است که آنهم نیاز به حمایت جدی مسؤولان دارد. در چندساله اخیر، کشتار سگ ها، هیچگونه پیامد مثبتی در پی نداشته است و علاوه بر آن، هزینه هایی را نیز در پی داشته است که ترویج خشونت اجتماعی نیز یکی از پیامدهای آن است. تنها راه کنترل جمعیت سگ ها، در کنار سایر عوامل و راهکارها، جمع آوری آنها از سطح شهر و عقیم سازی آنها به روش های اصولی است تا به این شکل، حقوق شهروندان هم درنظر گرفته شود. سگ های مسأله دار، باید پس از جمع آوری، توسط دامپزشکان درمان شوند. سگ هایی که واکسیناسیون می شوند، باید دارای یک نشانی باشند و پلاکی داشته باشند تا شهروند، احساس نگرانی نکند. برای عقیم سازی سگ ها باید برنامه داشت؛ عقیم ساری، به کنترل رشد جمعیتی آنها کمک می کند؛ چرا که زمانی که رشد جمعیت سگ ها کنترل می شود، تعداد آنها به صورت مدیریت شده ای، کمتر می شود و در نتیجه، به شهرها ورود پیدا نمی کنند. افرادی که دارای سگ های خانگی هستند یا باغبانان و کسانی که به ساختمان سازی مشغولند، باید مسؤولیت نگهداری سگ های خودشان را بپذیرند و باید به این موضوع بازرسی و رسیدگی مستمر شود؛ چراکه ما می بینیم بیشتر باغبان ها در زمان میوه، سگی را نگهداری می کنند و به عنوان نگهبان استفاده می کنند اما بعد از سپری شدن زمان باغ و باغداری و میوه، رهایشان می کنند که اینها وارد شهر می شوند یا در جاده ها ولو می شود و زیرچرخ ماندن، سرنوشت نهایی و شوم بیشتر آنهاست و باید که رهاسازی هر حیوان خانگی، مثل سگ، جرم تلقی و با آن برخورد گردد. اگر امروز می بینیم سگ ها در شهرها زیاد شده اند، حاصل برنامه ها و روش های غلط ماهاست یا به عبارتی، حاصل بی برنامگی و بی تدبیری ماست. ساماندهی سگ ها لازم است اما ساماندهی، معنایش حذف و معدوم سازی نیست. این سخنان شهردار محترم و تهدید اینجوری مشارالیه و مشاور محترم قانع کننده نیست و درواقع توجیه و البته توهین به شعور مردم است و چون قضیه با نشر عکس و فیلم لو رفته، دارن مثلاً تعدیل و تلطیف! می کنن فضای متشنج ایجادشده را. آقای شهردار و آقای مشاور با این سخنان کار را بدتر می کنید؛ موضوع را شفاف سازی کنید و طفره نروید؛ اگر این کار با دستور شماها بوده که به زودی کشف خواهد شد، حرفی ندارید اما اگر کار شما نبوده و شما اطلاع دارید، بهتر است اطلاع رسانی کنید؛ اگر هم به شما ارتباطی ندارند، ورود نکنید به موضوع.

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا