کودکان کار در شیراز نقاشی می آموزند

راستین آنلاین:کلاس نقاشی ویژه کودکان کار با همکاری کتابخانه ابوریحان بیرونی در این اداره برگزار شد.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در این خصوص گفت : آموزش نقاشی می تواند موجب کشف استعداد در کودکان شود.

یوسف آفرینی با بیان اینکه نقاشی می تواند ماوایی امن باشد تا کودکان کار و خیابانی به مدد آن دلهره های درونیشان را نمایان سازند افزود: کودکان می توانند به کمک نقاشی کردن به کنترل احساسات ناخوشایند خویش بپردازند و  اثرات مخرب آن راکاهش دهند.

وی ادامه داد:  برخی از مشکلات روحی و روانی کودکانی که در شرایط پر خطر و در محلات پر آسیب زندگی می کنند می تواند با جادوی هنر التیام یابد.

آفرینی افزود: همچنین روانشناسان می توانند نشانه‌های شخصیت، احساس و رشد ذهنی کودک را در نقاشی‌ها جستجو کنند.

رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی ادامه داد:در خصوص کودکان باید گفت نقاشی در برقراری ارتباط با جهان پیرامون آنها موثر است، در نقاشی کردن سه بخش  مغز، چشم ،دست، به شکل هماهنگ فعالیت دارد و شناخت فضایی آن‌ها را افزایش می‌دهد. نقاشی کشیدن می تواند پنجره‌ای به سوی خلاقیت کودکان و شکوفایی احساسات هنری آنها باشد.

آفرینی افزود:همچنین آموزش نقاشی برای کودکان  موجب تقویت احساسات و بهبود برقراری ارتباطات اجتماعی او می گردد و این امر برای کودکانی که در شرایط سخت اجتماعی بزرگ می شوند و ناکامی های متعددی دارند می تواند بسیار موثر باشد.

وی ادامه داد: چند ماه است که به همت خیرین شیرازی بسته های حمایتی و مبالغی وجه نقد فراهم شده که به این کودکان تقدیم شده است ، به امید خدا این حمایت ها به شکل ماهیانه ادامه خواهد داشت. همچنین برای کودکانی که بیمار هستند امکانات درمان رایگان در نظر گرفته شده است.

گفتنی است این دوره آموزشی تا پایان تابستان هر هفته زیر نظر مدرس نقاشی برگزار می شود.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در یکشنبه, 13 مرداد 1398 10:54
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا