• رئیس کل دادگستری استان فارس:

توقع و انتظارات مردم از دستگاه قضایی در دوران جدید بیش از گذشته است

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی
حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی  
توقع و انتظارات مردم از دستگاه قضایی در دوران جدید بیش از گذشته است حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی

راستین آنلاین:رئیس کل دادگستری استان فارس گفت: توقع و انتظارات مردم از دستگاه قضایی در دوران جدید بیش از گذشته است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی که  در آیین تکریم و معارفه سرپرست محاکم کیفری دو شیرازسخن می گفت ، قضات و کارکنان دادگستری استان فارس را افراد صالح  و بدنه دستگاه قضایی را سالم دانست و تأکید کرد: قضات و کارکنان دادگستری استان افرادی مؤمن،انقلابی و سالم هستند منتها با معدود افرادی که می خواهند با تخلفات خود آبروی دستگاه قضایی را ببرند بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قاطع  خواهد شد.

وی گفت:  برای تحقق منویات  رئیس قوه قضائیه و رسیدن به اهداف مهم دستگاه قضایی قضات ،عوامل و زیرمجموعه دادگستری  در اجرای فرمایشات وی بویژه برخورد و مقابله با فساداهتمام بیشتری داشته باشند.

موسوی در این مراسم از تشدید نظارت ها خبر داد و تأکید کرد: در همه قسمت ها چه دادگاه و چه دادسرا نظارت  از سوی مسئولان و سرپرست مجتمع های قضایی بیشتر شود چرا که باید  از نیروهای مؤمن،انقلابی،به شدت پاکدست و خوش اخلاق که ارباب رجوع را مورد تکریم و احترام قرار می دهند استفاده شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس با بیان این که همه احتیاج به نصیحت داریم گفت: بشر نیازمند نصیحت است بنابراین سرپرستان مجتمع های قضایی شیراز در مناسبت های مختلف ازظرفیت علما و روحانیون جهت ارائه نصایح اخلاقی بهره لازم را ببرند چرا شخصی که می خواهد کار قضایی انجام دهد نباید از اخلاقیات دور باشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی آمار بالای رسیدگی در محاکم کیفری دو شیراز در ماه گذشته را نشان از توان بالا و تلاش همکاران قضایی و اداری این محاکم دانست و گفت: موضوع آمار و رسیدگی به پرونده های قضایی بسیار حائز اهمیت است و توصیه می کنم  قضات در رسیدگی به پرونده ها ضمن تسریع در زمان رسیدگی و دقت بالا در صدور رأی نگاه ناظر خداوند متعال را مد نظر قرار دهند و بدون دخالت فرد و یا افرادی در کمال آرامش؛ همیشه خدا و قانون را مافوق خود بدانند.

وی در ادامه به برخی از اقدامات و فعالیت های قاضی فرهادی پور سرپرست سابق محاکم کیفری دو شیراز و  حساسیت وی در رسیدگی به پرونده های مهمی اشاره کرد و گفت: پرونده هایی که از حساسیت زیادی برخوردارند جدی گرفته شود و در صدور رأی برای مجرمین این پرونده ها به هیچ عنوان ملاحظه ای صورت نگیرد .

وی درادامه تکریم و احترام ارباب رجوع  را مورد تأکید قرار داد و گفت: مردم را احترام کنید و درب اتاق هایتان به روی مردم باز بگذارید و خود را خدمتگزار مردم بدانیم و از تأکیدات ریاست معظم قوه قضائیه است که در رسیدگی به حال ضعفا ، محرومان و افرادی که مورد ظلمی واقع شده اند فروگزار نباشیم و حرف  و درد دل مردم را بشنویم.

رئیس کل دادگستری فارس از نگه داشتن حرمت همکاران گفت و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند" قضات را عزیز بشمارید"و در دستور اسلام و فرمان امیرالمؤمنین به مالک اشتر هم آمده که قضات را تکریم کنیم و هم بر آن چشم های ناظری برای نظارت و رصد قرار بدهید.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان این که همه اقدامات و فعالیت های دادگستری در اجرای احکام نمود پیدا می کند تصریح کرد: اجرای احکام بسیار مهم و حیاتی است  و شایسته است امکانات لازم  فیزیکی و نیروی انسانی مناسب برای اجرای احکام کیفری و اجرای احکام حقوقی قرار دهیم.

 وی در پایان بر تغییر و تحول در نظام قضایی تأکید کرد و گفت: قضات و کارکنان با ایده های جدید،توان و خلاقیت خود موجبات رشد و شکوفایی هر چه بهتر دستگاه قضایی را فراهم کنند.

انتهای پیام /  101
1989 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 28 تیر 1398 21:44
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا