جوان‌گرایی یکی از شاخصه‌های توسعه است

محمدمهدی تندگویان
محمدمهدی تندگویان  
جوان‌گرایی یکی از شاخصه‌های توسعه است محمدمهدی تندگویان

راستین آنلاین:معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: جوان‌گرایی یکی از شاخصه‌های توسعه است.

محمدمهدی تند گویان که شامگاه یکشنبه 20 اسفندماه در مراسم تقدیر از سازمان‌های مردم‌نهاد برگزارکننده مجمع ملی جوانان سخن می‌گفت بابیان اینکه نباید از سپردن وظایف مهم به جوانان واهمه داشت افزود: این نظریه که جوانان نمی‌توانند از پس پست‌های مهم برآیند نظریه‌ای غلط است.

وی بابیان اینکه بی‌توجهی به جوانان نتیجه‌ای جز ناامیدی آنان را در پی نخواهد داشت هشدار داد که این بی‌توجهی می‌تواند مخاطرات بسیاری را برای کشور به ارمغان بیاورد.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نتیجه سال‌ها قول، وعده و امید به جوانان دادن اما عملیاتی نکردن آن‌ها را ایجاد حس بی‌اعتمادی به مسئولان دانست و افزود: دولت و مجلس یک‌بار برای همیشه تکلیف بازنشستگان را مشخص کنند، آنگاه خواهیم دید که با باز شدن فضا بری جوانان، کشور چگونه با شور نشاط اداره خواهد شد.

تند گویان بابیان اینکه در سال‌های اخیر پایگاه‌های اصلی هویت جوانان را ازدست‌داده‌ایم، گفت: باید باور کنیم اعتماد به جوانان مخاطره‌آمیز و هزینه آور نیست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رهبران برخی کشورهای توسعه‌یافته جهان، جوانانی هستند که آن مردم آن‌ها برای سپردن سکان اداره کشورشان به آن‌ها اعتماد کرده است افزود: تنها دو سال از انقلاب اسلامی گذشته بود که این الگو در کشور ما رواج یافت و اعتماد به جوانان آن دوره نتایج خیره‌کننده جنگ را به دنبال داشت.

تند گویان در ادامه با مقایسه شرایط فرهنگی، اجتماعی دوران پیش و بعد از انقلاب اسلامی در کشور افزود: چگونه در آن زمان اعتماد به جوانان آن دوره نتایج درخشانی را به دنبال داشت اما امروز نمی‌توانیم یا نمی‌خواهیم به جوانانی که در بستر انقلاب اسلامی با شرایط متفاوت فرهنگی و اجتماعی و امکاناتی به‌مراتب بیشتر و بهتر برای کسب علم و تجربه رشد و نمو کرده‌اند اعتماد کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود: متأسفانه نقش خانواده و موضوعات مذهبی و دینی در میان جوانان در سایه مسائل سیاسی رنگ‌باخته است، باید اعتقاد جوانان را باید سیاست‌های اصولی و نه با اجبار برگردانیم. خانه جوان پایگاه حضور جوانانی است که در طول سال‌ها از آن‌ها غافل بوده‌ایم و این رویه باید اصلاح شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دوم صحبت‌هایش با تقدیر از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس برای فراهم آوردن بستر فعالی سازمان‌های مردم‌نهاد افزود: جوانان شیرازی و استان فارسی با برگزاری چندین برنامه بزرگ ملی و استانی کشور را روسفید کردند.

تند گویان برگزاری برنامه‌های بین‌المللی مربوط به پایتختی جوانان جهان اسلام در سال 2017 و میزبانی و برگزاری شایسته مجمع ملی جوانان توسط اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس را قابل‌تقدیر دانست و گفت: باید با برون‌سپاری کارها به همین جوانان، فرصت بروز توانایی‌های آنان را از ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها شروع کنیم.

وی اداره مجتمع‌های ورزشی، مدیریت تبلیغات در اماکن ورزشی و... را فرصت‌هایی برای حضور جوانان در عرصه ورزش دانست و افزود: قرار نیست که همه جوانان به بدنه دولت افزوده شوند، اما می‌توان با چنین کارهایی نشان داد ک جوانان از پس‌کارهای بزرگ هم برمی‌آیند.

انتهای پیام /  101
1459 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 اسفند 1396 07:42
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا