جان باختن ۱۲ بیمار دیگر در فارس

راستین آنلاین :معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از جان باختن ۱۲ نفر در استان فارس بر اثر ابتلا به کروناویروس طی شبانه روز گذشته خبر داد.

 
 
عبدالرسول همتی گفت: متاسفانه ۱۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، در حال حاضر آمار جانباختگان کرونا ویروس در فارس، از ابتدای شیوع تاکنون به ۷۲۵ نفر رسیده است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۷۲۵ مورد جانباختگان استان بر اثر ابتلا به کروناویروس از آغاز شیوع تاکنون را ۳۳۵ مورد مربوط به شیراز؛ ۴۵ مورد مرودشت؛ ۳۴ مورد کازرون؛ ۱۷ مورد داراب؛ لامرد و آباده هر کدام ۱۴ مورد؛ ۱۳ مورد قیروکارزین؛ ۱۰ مورد کوار؛ هشت مورد زرین دشت؛ هفت مورد ممسنی؛ زرقان، اقلید و پاسارگاد هر کدام ۶ مورد؛ استهبان و خرم بید هر کدام ۵ مورد؛ ۴ مورد ارسنجان؛ مهر، سپیدان و سروستان هر کدام ۳ مورد؛ فیروزآباد، کوه چنار، نی ریز، رستم و بیضا هر کدام ۲ مورد؛ خرامه، بوانات و سرچهان هر کدام یک نفر عنوان کرد و مابقی جانباختگان را نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های استان اعلام کرد.
 
او اظهار کرد: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، بیش از ۲۳۹ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده است که از این تعداد، ۳۹ هزار و ۶۰۲ مورد مثبت شناسایی شده است.
 
همتی در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را ز ابتدا تاکنون، ۳۶ هزار و ۴۴۰ نفر اعلام کرد.
 
او ادامه داد: هم اکنون ۸۲۰ بیمار مشکوک و دارای علامت بیماری در بخش های عمومی بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های سطح استان بستری هستند.
 
به پویش نذر ماسک بپیوندید
 
معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن ماه محرم قرار داریم و مومنان هر ساله نذوراتی به صورت اطعام اهدا می کنند، گفت: امسال در این ایام با بحران اپیدمی کروناویروس در کشور مواجهیم و علاقه مندان می توانند به جای نذر اطعام، به پویش «نذر ماسک» بپیوندند و به همان مبلغ نذر خود، ماسک تهیه کنند و در اختیار سوگواران و افراد کم بضاعت قرار دهند و یا از طریق حساب کمک های مردمی مجمع خیرین تامین سلامت استان، با مدافعان سلامت استان همراه شوند.
 
او یادآور شد: استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مرتب دست ها برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس الزامی است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
122 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 مرداد 1399 15:17
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا