کنترل مبادی ورودی قیروکارزین تشدید می شود

راستین آنلاین :فرماندار شهرستان قیروکارزین با تاکید بر  اقدامات انجام شده و کنترل شیوع بیماری کرونا که در این شهرستان تا کنون در شرایط نسبتا مطلوبی است، گفت: از جمعه هشتم فروردین ماه کنترل تمامی مسیر های ورودی قیروکارزین تشدید می شود.


 علی محمد کریمی با اشاره به اینکه این تدابیر به منظور ممانعت از ورود افراد غیربومی که قصد مسافرت و حضور در شهرستان را دارند اعمال خواهد شد، افزود: آن دسته از اهالی که به هر دلیلی خارج از شهر یا روستای خود به سر می بردند پیش از اتمام موعد مقرر (جمعه هشتم فروردین) به محل سکونت خود مراجعت کنند.
او به بیان اینکه رویکرد قرنطینه خانگی تا اطلاع ثانوی و رفع کامل خطر ادامه دارد، اضافه کرد :ضمن رعایت بهداشت فردی و عمومی، از رفت و آمد های غیر ضروری پرهیز  و به خاطر حفظ جان خود و عموم مردم از حضور در تفرجگاه ها و طبیعت گردی پرهیز کنید.
کریمی ضمن تقدیر از تمامی اقشاری که در موضوع کنترل اپیدمی کرونا حضور و همکاری خود جوش و فعال داشته اند، اظهار کرد: در روز های آتی تمامی پارک ها، تفرجگاه های عمومی، اماکن مذهبی و بقاع متبرکه همچنان بسته و حضور در این مکان ها ممنوع خواهد بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان قیروکارزین ابراز کرد: همه مراسم های عمومی از جمله ترحیم، بزرگداشت و جشن های خانوادگی از ابتدای شیوع بیماری منحوس کرونا لغو شده است، که این مصوبه تا عادی شدن شرایط ادامه خواهد داشت و از این رو همکاری تمامی شهروندان و خانواده ها در رعایت این موضوع قابل تحسین و قدر دانی ویژه است.
او با هشدار جدی به اصناف غیر ضروری که اصرار بر ادامه فعالیت خود در روز های آتی دارند، تاکید کرد: در صورت عدم تمکین از مصوبات ستاد کرونا، با هماهنگی های انجام شده با دستگاه قضایی تصمیمات سخت تری علیه این دسته از مشاغل اتخاذ خواهد شد همانطور که تا کنون ۵۶ واحد صنفی متخلف در سطح این شهرستان پلمپ شده است.
فرماندار شهرستان قیروکارزین با اشاره به فعالیت نانوایی ها، فروشگاه های مواد غذایی، میوه و تره بار اظهار کرد: هر فروشگاهی که موازین بهداشتی و دستور العمل های ابلاغی از طرف وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی ورا رعایت نکند قطعا با آن برخورد قاطع انجام خواهد شد.
کریمی با بیان اینکه هدف از تمامی اقدامات انجام شده قطع زنجیره انسانی انتقال ویروس کرونا است، عنوان کرد: پویش های مردمی با همکاری نهاد های ذی مدخل در این مدت اقدامات موثری در جهت گند زدایی و ضد عفونی اماکن عمومی و پر تردد شهری و روستایی انجام داده است.
او افزود: شهروندان در صورت هر گونه سوال یا موارد مشکوک ابتلا به کرونا می توانند با سامانه تلفنی ۴۰۳۰ وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تماس و در زمینه کرونا ویروس راهنمایی و مشاوره لازم را دریافت و برای مراجعه به مراکز درمانی هدایت شوند.
شهروندان با مراجعه به سامانه خود ارزیابی الکترونیکی کرونا به آدرس  salamat.gov.ir  می توانند وضعیت سلامت خود و خانواده را در اسرع وقت ارزیابی و ثبت نمایید، این سامانه برای رفاه مردم و به منظور غربالگری افراد مشکوک به بیماری کووید-۱۹  (COVID-19) راه اندازی شده است.
فرماندار شهرستان قیروکارزین ضمن تقدیر از فعالیت رسانه ها و خبرنگاران در پوشش اخبار بیماری کرونا تاکید کرد: شهروندان قیروکارزینی  اخبار این اپیدمی را صرفا از مجرای خبری روابط عمومی ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان دنبال کنند، با هر گونه نشر اخبار خلاف واقع برخورد قانونی خواهد شد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
100 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 08 فروردين 1399 11:00
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا