6 هزار و 300 اصله نهال در پاسارگاد کاشته می‌شود

6 هزار و 300 اصله نهال در پاسارگاد کاشته می‌شود
حسن خسروانیان

راستین آنلاین :رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی 6 هزار و 300 اصله نهال در دو بخش مرکزی و پاسارگاد این شهرستان کاشته می شود که این نهال ها از نوع بنه،زبان گنجشک افرا،نارون،سرو ناز،سرو نقره ای،ذربین وکاج تهران است.


حسن خسروانیان روز سه شنبه همزمان با آغاز هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری در حاشیه آیین درختکاری در این شهرستان در جمع خبرنگاران افزود: در سال جاری با عنایت به فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود، شعار هفته منابع طبیعی «منابع طبیعی با مردم برای مردم» انتخاب شد تا این موضوع مورد توجه آحاد مردم قرار گیرد.
وی با تاکید بر مشارکت مردمی که نقش موثر و مهمی در توسعه جنگل و افزایش فضای سبز دارد، از تمامی اقشار مردم خواست به مساله فضای سبز و منابع طبیعی اهمیت دهند و از منابع خدادادی جنگل و مرتع و انفال و نعمت های الهی حفاظت کنند.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد همچنین به برنامه های هفته منابع طبیعی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در نخستین روز از هفته منابع طبیعی درختکاری در محوطه مسکن مهر با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان انجام شد.
خسروانیان شعار دومین روز از هفته منابع طبیعی را «منابع طبیعی، رسانه، فرهنگ سازی و مسئولیت اجتماعی عنوان کرد و یادآور شد: در این روز درختکاری در پایگاه اورژانس جاده ای، روستای علی رسیده و یکی از مجتمع های دام شهرستان را خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در سومین روز از هفته منابع طبیعی که با عنوان منابع طبیعی، حفاظت و قانون نام گرفته است شرکت یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان در مانوری در شیراز و درختکاری در نهالستان علی آباد شهرستان پاسارگاد در دستور کار است.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: چهارمین روز از هفته منابع طبیعی نیز با شعار منابع طبیعی، آموزه های دینی، خیرین و سازمان های مردم نهاد برگزار می شود که در این روز شرکت در نماز جمعه شهرستان و توزیع نهال بین عموم مردم را در برنامه داریم.
خسروانیان افزود: پنجمین روز از هفته منابع طبیعی نیز با عنوان منابع طبیعی، مشارکت مردم، بسیج سازندگان و همیاران طبیعت نامگذاری شده است که در این روز درختکاری در محوطه دبستان پروین اعتصامی و نشست با دهیاران و دوستداران طبیعت را خواهیم داشت.
وی به برنامه های ششمین روز از هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: این روز با عنوان منابع طبیعی، سلامت اداری و آموزش و پژوهش نامگذاری شده که در این روز نشست حفاظت در دادگستری شهرستان و درختکاری در محوطه دادگستری را در دستور کار داریم.
وی ادامه داد: آخرین روز از هفته منابع طبیعی نیز مدیریت جامع حوزه های آبخیز، مشارکت مردم و اقتصاد مقاومتی نام گرفته که در این روز درختکاری در محل حوزه آبخیزداری شهرستان از جمله کتوری، حسین آباد و سرپنیران در برنامه است.
233 کلیک ها  سه شنبه, 15 اسفند 1396 00:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا