درکنارزبان انتقاد، زبان اتحاد هم داشته باشیم

درکنارزبان انتقاد، زبان اتحاد هم داشته باشیم
اسماعیل تبادار
راستین آنلاین: استاندار فارس بابیان اینکه نگران زبان انتقاد نیستم گفت: درکنارزبان انتقاد، زبان اتحاد هم داشته باشیم.اسماعیل تبادار که عصر روز پنجشنبه 25 آبان ماه در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان پاسارگاد سخن می‌گفت توسعه صنعت گردشگری را راهکار اصلی رونق اقتصادی در این شهرستان دانست و افزود: نباید با تقسیم‌بندی خودی و غیرخودی زمینه ایجاد اتحاد را در شهرستان از بین ببریم.

وی داشتن برنامه‌ای جامع برای توسعه گردشگری را در شهرستان پاسارگاد الزامی دانست و گفت: این پذیرفتنی نیست که ما با شرایط موجود انتظار توسعه صنعت گردشگری و میزبانی از گردشگران خارجی را داشته باشیم.

تبادار با تأکید بر ظرفیت‌های گردشگری در استان فارس و همچنین حضور سالانه 3 میلیون گردشگر در شهرستان پاسارگاد، خواهان جدیت در جذب سرمایه‌گذاری با رویکرد گردشگری در این شهرستان شد و افزود: زمانی که زیرساخت‌های گردشگری فراهم باشد و سرمایه‌گذار از به دست آوردن سود یقین حاصل کند با میل و رغبت وارد شهرستان خواهد شد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان حمایت از فعالیت‌هایی که سبب کارآفرینی در کشورمی‌شود را امر موردنظر مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور و دولت تدبیر و امید عنوان کوردوبا تأکید بر اینکه همه مسئولان در سراسر کشور وظیفه‌دارند همه امکانات دولتی را در راستای رونق اقتصادی و بهبود وضعیت اقتصادی مردم به‌کارگیرند، خاطرنشان کرد: توجه به بخش خصوصی حلقه تکمیلی تلاش‌هایی است که باید در کنار فراهم کردن تسهیلات و ابزار و امکانات دولتی، از سوی مسئولان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در هر منطقه‌ای سازوکارهای ویژه خود را دارا است تأکید کرد: هیچ منطقه‌ای بدون اهتمام برجسته و جدی به بخش خصوصی و فعالیت‌های مردم به عمران و آبادانی نخواهد رسید.

تبادار ایجاد تسهیلات مناسب و رفع موانع موجود بر سر راه فعالان اقتصادی را وظیفه‌ای تکلیفی برای همه دستگاه‌های اجرایی دانست و افزود: اگر معاش مردم دچار مخاطره شود آرامش و امید به آینده در جامعه خدشه‌دار خواهد شد.

وی با اشاره به بحران آب و خشک‌سالی که شهرستان پاسارگاد را مانند سایر نقاط استان فارس دچار مخاطره کرده است، گفت: با توجه به اینکه معاش ساکنان شهرستان پاسارگاد پیش‌ازاین بر کشاورزی استوار بود امروز و با ایجاد بحران خشک‌سالی باید به دنبال راهکارهای مناسب دیگری مانند توسعه فعالیت‌های صنعتی، تولیدی، گردشگری و... در کنار کشاورزی بود.

استاندار فارس با تأکید بر اهمیت جایگاه تولید و صادرات در ایجاد رونق اقتصادی، خاطرنشان کرد: هر فردی که تصمیم به راه‌اندازی واحد تولیدی دارد باید معلومات و آگاهی کامل و جامعی درزمینهٔ بازاریابی داشته باشد یا افرادی با این توانایی را در کنار خود قرار دهد؛ در غیر این صورت با انبوهی از جریمه تسهیلات پرداخت‌نشده و محصولات بدون بازار از دست رفتن سرمایه روبه‌رو خواهد شد.استاندار فارس در پایان از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست رفع مشکلات فعالان اقتصادی شهرستان پاسارگاد را با جدیت دنبال کنند و در ادامه تأکید کرد: گزارش این اقدامات را بررسی و پیگیری خواهد کرد.

تبادار در پایان با تقدیر از عملکرد فرماندار پاسارگاد در مدت حضورش در این شهرستان، احمدی منش را فرماندار کوشا و پی گیر برای حل مشکلات شهرستان پاسارگاد خواند.

384 کلیک ها  پنج شنبه, 25 آبان 1396 17:20
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا