استاندار فارس در دیدارباهیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان:

استاندار فارس در دیدارباهیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه استان:
استاندار فارس
  • استاندار فارس با بیان این که آزادی مقدمه توسعه است گفت:مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در هم تنیده اند و بنا براین برای حرکت درست در مسیر توسعه، باید همزمان به توسعه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی توجه کرد.
آزادی مقدمه توسعه است

راستین آنلاین- سيد محمد علي افشاني که در ديدار اعضاي هیات رئیسه مجمع مشورتي توسعه استان فارس سخن می گفت، با تاكيد بر اهميت عدالت و آزادي براي تحقق توسعه گفت:آزادی مقدم بر عدالت است گرچه عدال محیط بر آزادی است.

وی با بیان اینکه وقتی صحبت از آزادی می شود نباید تصور این باشد که مراد از آزادی تنها آزادی های سیاسی است افزود:درقانون اساسی حدود آزادی های مشروع را مشخص شده و از این رو چارچوب آزادی همان است که قانونگذار به آن اشاره کرده است.

افشانی برخی روش های غیر کارشناسی در توسعه را روش های رعدو برقی نامید و با انتقاد از اینگونه نگاه ها به مقوله توسعه افزود:توسعه باید متوازن و برگشت ناپذیر باشد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان فارس،عملکرد دولت را براساس برنامه های توسعه محور قابل دفاع دانست و گفت:در این سه سال به دراندازه 10 سال پیشرفت داشته ایم اماهنوز هم نسبت به  سال   84 ، 20تا 30سال عقبگردداشته ایم.

افشانی با ابرازخوشحالی از اینکه روش مدیریت در سالهای 84تا 92در کشور ادامه پیدا نکردافزود:چون اتفاقی که بر سر مردم ونزوئلا آمد برای ما رخ ندادبسیاری نمی دانند که با ادامه آن روش اداره کشورچه فاجعه ای در انتظارمان بود.

 وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تاکید بر لزوم ورود بخش خصوصی درحوزه توسعه همه جانبه استان گفت: تا وقتي بخش خصوصي، در حد و اندازه فارس فعال نشود توسعه تحقق نمي يابد.

افشانی  استان فارس را استانی داراي نيروي انساني توانمند، آدم هاي بافكر، مزيت هاي فراوان و به لحاظ مذهبي، تاريخي، ادبي و فرهنگي دانست و افزود: براي حل مشكل مردم بايد تلاش بيشتري توسط بخش هاي خصوصي و دولتي صورت گيرد.

وي باذکر یک قول از انیشتین گفت: رمز موفقيت پنج چيز است: آرامش، اعتماد به نفس، تلاش، تلاش و تلاش و اديسون هم مي گويد: 99 درصد موفقيت حاصل تلاش است و يك درصد حاصل شانس. چون شما جز خوش شانس ها نيستند پس تلاش كنيد.

استاندارفارس  تصريح كرد: استان نيازمند حركت سريعتر بخش خصوصي و ارائه طرحهاي با توجيه فني، مالي و اقتصادي در زمينه هاي صنايع و معادن، گردشگري، خدماتي و درماني است.

افشاني ادامه داد: فراتر از رشد اقتصادي به معناي افزايش درآمد سرانه، به توسعه اقتصادي و همچنين توسعه متوازن نيازمنديم.

وي افزود: با افزايش درآمد و افزايش سرانه مي توان به رشد اقتصادي دست يافت، اما توسعه با تعميق علم و فن همراه است، با فروش نفت خام درآمد را افزايش داده و رشد حاصل شود اما با ايجاد پالايشگاه و صنايع مرتبط، نفت به  فرآورده هاي مختلف تبديل مي شود كه هم درآمد افزايش مي يابد و هم توسعه علم و فن آوري را همراه دارد و حاصل آن توسعه اقتصادي است.

استاندار فارس تصريح كرد: متاسفانه امروز بخش قابل ملاحظه اي از نيازهاي جامعه نيازهاي اوليه مثل اشتغال و درآمد است كه لازمه پاسخگويي به اين نيازها، جذب سرمايه و رونق حوزه كسب و كار است.

وي با بيان اين كه در مسائل عمراني پيگيري و اقدامات خوبي انجام شده و مشكلات موجود را هم بايد با تدبير حل كنيم، تصريح كرد: توقع مان را بايد با امكانات و شرايط مالي كشور و جامعه تطبيق دهيم.

استاندارفار سدر بخش پایانی صحبت هایش با بیان اینکه توسعه درسایه همگرایی و وفاق محقق می شود نه واگرایی و نفاق گفت:موانع پیش روی توسعه استان باید با صبرو حوصله و هم افزایی گروه های مختلف مرتفع سازد.

گفتني است در اين ديدار اعضاي شوراي مشورتي توسعه استان فارس ديدگاه هاي خود را اعلام و دغدغه ها و مشكلات استان را بيان کردند.

 

pic177652016 10 16 00008

291 کلیک ها  سه شنبه, 27 مهر 1395 10:37
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا