استاندارفارس:

استاندارفارس:
سیدمحمدعلی افشانی
  • استاندار فارس آزادی بیان و عقیده و آزادی در انتخاب را ازحقوق مسلم شهروندی دانست و گفت: يكي از راه هاي جلب رضايت مردم و كسب اعتماد آنان رعايت حقوق شهروندي است.
آزادی بیان و عقیده و آزادی در انتخاب ازحقوق مسلم شهروندی است

راستین آنلاین -سیدمحمدعلی افشانی که  درجلسه شورای اداری استان سخن می گفت،رعایت این حقوق را باعث ایجاد رضایت و اعتماد بین مردم دانست و افزود: كه اعتماد مردم، سرمايه اصلي انقلاب اسلامي و نظام محسوب مي شود.

وی درادامه  این جلسه که با حضور حضور معاون رئيس قوه قضائيه و رئيس مركز فناوري اطلاعات اين قوه همراه بود گفت:سلامتی سیستم قضایی یکی از مهم ترین شاخص های سلامتی جامعه است.

افشانی با اشاره به آغاز به كار آزمايشي  طرح ابلاغ الكترونيك در دادگستري شيراز به عنوان پايلوت كشور، افزود: هرچه ارتباط فيزيكي انسان ها با هم كمتر باشد حتما سيستم سالم تر و فساد كمتر خواهد بود؛ اگر رابطه بين مميز و مودي حذف شود حتما تباني به وجود نخواهد آمد.

رئیس شورای برنامه ریزی استان فارس  با بيان اين كه هر چه ارتباط به صورت الكترونيكي بيشتر باشد هم حرمت افراد و سلامتي سيستم حفظ مي شود و  هم هزينه ها كاهش مي يابد، تاكيد كرد: اين موضوع تاثير زيادي در موضوعاتي مانند ترافيك دارد كه در تهران و كلان شهرها به عنوان معظلي جدي مطرح است.

افشانی  با تاكيد بر اين كه شاخص ارزيابي ما جلب رضايت مردم در حوزه كاري و ماموريت سازماني است، تصريح كرد: ارزيابي همه مديران بر مبناي رضايت مردم است؛ زيرا رضايت مردم حتماً رضايت خداوند را به همراه دارد؛ مي توان براي اين موضوع شاخص تعريف كرد كه مشخص شود در اين مسير قدم برداشته ايم يا نه.

استاندارفارس  كرامت مردم را مسئله اي بسيار مهم دانست و افزود: اگر مردم از خدمات ما راضي باشند به نظام و مديران اعتماد كرده و بيش از گذشته براي حل مشكلات خود مشاركت خواهند كرد.

وي يكي ديگر از حقوق شهروندي را دريافت خدمات بدون تبعيض و با عدالت دانست و افزود: يكي از راه هاي ارائه خدمت بدون تبعيض استفاده از سامانه هاي فناوري اطلاعات مانند سامانه سامانه گمرك، ثبت اسناد و استانداري است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه استان فارس به صورت مشهود در مسير توسعه و رشد قرار گرفته است، افزود: در هفته گذشته كل مصوبات سفر معاون اول محترم رئيس جمهوري به وزارت خانه هاي نفت و نيرو و سازمان مديريت و برنامه ريزي براي اجرا ابلاغ و اولين جلسه كميته تخصصي شوراي عالي آب كشور نيز با حضور تمامي اعضا برگزار شد و جلسه شوراي عالي آب نيز به زودي با تصويب اعتبارات و امكاناتي براي بهبود وضعيت آب استان فارس تشكيل جلسه خواهد داد.

استاندار فارس گفت: چهار هزار ميليارد تومان پروژه در استان فارس آماده بهره برداري بود كه دو هزار و 600 ميليارد تومان آن در سفر معاون اول محترم رئيس جمهوري و سه تن از وزرا به بهره برداري رسيد و بيش از يك هزار و 400 ميليارد تومان نيز در هفته دولت با حضور وزير راه و شهرسازي و معاون رئيس جمهوري و رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران افتتاح شد.

مهندس افشاني به طرح برگزاري سرشماري نفوس و مسكن در آينده نزديك اشاره كرد و گفت: يكي از مهم ترين نيازهاي ما براي تصميم سازي و تصميم گيري درست، داشتن اطلاعات پايه اي درست است و اين اطلاعات پايه اي درست ما را به تصميمات درست رهنمون مي كند.

وي به نكات دقيق مقام معظم رهبري در خصوص سرشماري اشاره كرد و ادامه داد: آمار بايد به گونه اي باشد كه براي همگان قابل اعتنا و اعتماد باشد و زماني كه مركز آمار به عنوان متولي اين موضوع، آماري را اعلام مي كند بايد همه باور بكنند و اين موضوع زماني اتفاق مي افتد كه اين آمارها به درستي جمع آوري، تحليل و استخراج شده باشد. بنابراین، همه سازمان ها وظيفه دارند كه همه امكانات لازم خودرويي و نيروي انساني را در اختيار سازمان مديريت و برنامه ريزي قرار دهند و اين موضوع را خيلي جدي بگيرند.

استاندار فارس تصريح كرد: بر اساس همين آمارها و معيارهايي همچون جمعيت و كانون هاي جمعيتي ما توانستيم متوجه شويم كه سهم استان فارس در بودجه عمومي كشور چه اندازه است و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور در دهه فجر سال گذشته اعلام كردند كه استدلال مديريت استان در اين زمينه را پذيرفته و در بودجه سال 96 اعمال خواهند كرد.

افشاني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه عيد قربان، عيد اخلاص بندگي و رهايي بشر از قرباني شدن، يكي از مهم ترين اعياد مسلمانان به شمار مي رود كه افراد به دليل نعمت هاي بزرگي كه به آن دست پيدا كرده اند هموارره جشن مي گيرند، اظهار داشت: استاد مطهري مي فرمايد: سرزمين حجاز حق بزرگي به گردن بشريت دارد و يكي از حقوق آن اين است كه از اين جا بشر قرباني شدن را كنار گذاشت.

وي با بيان اين كه عيد غدير عيد انتخاب عادل ترين حاكم تاريخ به وسيله پيامبري است كه آگاه ترين انسان به اسلام و حقوق انسان ها و بشريت بود، افزود: انتخاب امام علي(ع) انتخاب يك فرد عادي نبود كه در شورا انتخاب شود و همه كساني كه بودند نمي توانستند در اين كه عميق تر و دقيق تر دين را بشناسد، نياز بشر را تشخيص دهند و بشر را به سوي هدايت و نيكبختي  زمامداري كنند، با ايشان برابري كنند.

246 کلیک ها  چهارشنبه, 24 شهریور 1395 16:50
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا