مدیر عامل تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان استان فارس:

مدیر عامل تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان استان فارس:
علیرضا رودکی
  • مدیر عامل تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان استان فارس، گفت: هدف از ساخت پروژه آستانه در حقیقت احیای ساخت و ساز نظام مهندسی در بافت فرهنگی شیراز است و این پروژه آمیخته ای از معماری سنتی و مدرن است .
پروژه آستانه آمیخته ای از معماری سنتی و مدرن است

علیرضا رودکی که در حاشیه افتتاح مجتمع مسکونی 139 واحدی آستانه سخن می گفت افزود: ساخت این پروژه 139 واحدی با زیر بنایی معادل 16 هزار مترمربع در زمینی به مساحت 6 هزار متر از خرداد سال 1390 آغاز شده و خرداد 1395 به اتمام رسیده است،  که در نوع خود رکورد خوبی به شمار می آید .

وی  با بیان اینکه این پروژه با تخریب 42 واحد در بافت فرسوده انجام شده، افزود: کل هزینه ساخت این پروژه حدود 18 میلیارد تومان شامل 4 میلیارد تومان بابت زمین و 14 میلیارد تومان نیز بابت هزینه ساخت بوده که از سوی پیمانکار تامین شده است.

این مدرس دانشگاه ساخت و بهره برداری از مجموعه آستانه را تلاشی مشترک بین دو نهاد موثر اجتماعی برای گسترش فرهنگ درگستره لایه های اجتماعی بافت شهری،یعنی شرکت عمران و بهسازی به نمایندگی از دولت و تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان استان فارس به عنوان عضوی از مجموعه تعاون عنوان کرد و گفت:ما درژفای کار به دنبال چند هدف اساسی بوده ایم.

رودکی ارائه استاندارهای مناسب و مطابق با الگوی مصرف ،بهره وری ازاستاندارهای مهندسی درساخت بویژه رعایت مقررات ملی ساختمان و استوار سازی سکونت گاه مهندسی درکنار بافت تاریخی بی نظیرشیراز را از ویژگی هاو اهداف ساخت این پروژه عنوان کرد  ابراز امیدواری کرد با این اقدام فرهنگ مناسب ساخت در بافت تاریخی توسعه یابد.

مدیر عامل تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان استان فارس، مجموعه آستانه را شامل 80 واحد دو خوابه و 59 واحد تک خوابه، جمعا 139 واحد عنوان کرد و گفت: 110 واحد از آپارتمان ها مربوط به اعضاء تعاونی مسکن نظام مهندسی بوده و مابقی متعلق به شرکت عمران بهسازی است .

رودکی با بیان اینکه در ساخت این پروژه تلاش شده که الزامات میراث فرهنگی مانند رعایت ارتفاع، همخوانی نمای مجموعه با ساختمان های تاریخی موجود در بافت تاریخی و ترکیب مصالح رعایت شود، افزود: اساس کار ما رعایت اصول وارزش های تاریخی در ساخت این مجموعه بوده است .

مدیر عامل تعاونی مسکن نظام مهندسی ساختمان استان فارس، کمک و ایجاد بستر مناسب فعالیت مانند فراهم کردن آب و برق، گاز و تلفن برای شرکت هایی که مایل به ساخت وساز در بافت فرسوده هستند را بهترین روش برای نوسازی و احیاء بافت های فرسوده عنوان کرد و گفت: وجود بافت های فرسوده علاوه بر مشکلات خدمات رسانی، به عنوان یک خطر بالقوه مطرح است که با وقوع هر اتفاق غیر مترقبه ای فجایعی جبران ناپذیر ببار می آورد .

پیمانکار مجموعه مسکونی آستانه تاکید کرد: در روند ساخت این مجموعه با مشکلات زیادی روبرو بودیم که امیدواریم از این پس دستگاه ها  ونهاد های ذیربط تسهیلاتی در نظر بگیرند تا دیگر شرکت ها نیز ترغیب به سرمایه گذاری در بافت فرسوده شوند .

رودکی تامین تاسیسات زیربنایی مانند آب، برق، گاز و تلفن را به این مجموعه یکی دیگر از مشکلات زمانبر برشمرد و گفت: دولت باید با تامین زیرساخت و دادن تسهیلات از طریق بانک های عامل موجبات ساخت وساز و نوسازی بافت فرسوده اقدام کند .

این انبوه ساز مسکن تاکید کرد: پیش از این مصوباتی در خصوص کمک به سرمایه گذارانی که در بافت فرسوده اقدام به ساخت و ساز می کنند داشته ایم ولی متاسفانه تقریبا هیچ کدام اجرایی نشده که امیدواریم با توجه به اتمام وافتتاح این پروژه موجبات اجرای مصوبات فوق فراهم شود.

unnamed0000111پروژه آستانه

485 کلیک ها  چهارشنبه, 17 شهریور 1395 08:34
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا