استاندار فارس:

استاندار فارس:
استاندارفارس
  • استاندار فارس بابیان اینکه آزادي بر عدالت مقدم است و عدالت بر آزادي محيط است، افزود: بدون آزادي هيچ گاه عدالت محقق نمي شود.
آزادی بدون گسترش و قدرت سازمان ها مردم نهادمحقق نمی شود/ آزادي بر عدالت مقدم است

به گزارش راستین آنلاین،سیدمحمدافشانی که عصر روزدوشنبه در در نشست دبيران نهادهاي اجتماعي غير دولتي استان سخن می گفت: تحقق آزادی بدون گسترش و قدرت سازمان ها مردم نهادرا غیر ممکن دانست و افزود:انسان بايد بتواند براي تحقق حق وعدالت فرياد بزند، سخن بگويد و استدلال كند.

آزادی بدون نهاد های اجتماعی سراب است

استاندار فارس آزادی بدون نهاد های اجتماعی راسراب د انست و گفت:اگر فعالان تشكل هاي اجتماعي غيردولتي مي خواهند نهادهاي اجتماعي قدرتمندي باشند كه نياز قطعي جامعه است بايد نگاهشان را اصلاح كرده و انتظار دريافت كمك از دولت نداشته باشيد.

استاندار فارس با اعلام اين كه حداقل در 10 جلسه مهم در مورد ضرورت تقويت نهادهاي اجتماعي غير دولتي تاكيد كرده است، افزود: اين مسئله ايمان من است كه آينده روشن و آزادي و سربلندي پيش روي كشور ما بدون نهادهاي اجتماعي غيردولتي مانند اين است كه بجاي آب، سراب ببينيم.

پیمان شکنی بدترین نوع خیانت است

استاندار فارس با بیان این که انسانی می تواند برای نان دیگران فعالیت کند که بتواند گرسنگی خود را تحمل کند، افزود: افرادی که می خواهند فعالیت اجتماعی کنند باید صرفا با احساس مسئولیت اجتماعی وارد این حوزه شوند.

افشاني با بيان اين كه نهادهاي اجتماعي غير دولتي بايد از نقد خود شروع كنند، اظهار داشت: اين نهادها بايد كارنامه خود را ارزيابي كنند و بدانند كه مي توانند خيلي بهتر باشند.

استاندار فارس با تاکید براینکه پیمان شکنی بدترین نوع خیانت است و باعث کاهش اعتماد اجتماعی می شود  افزود: اگر فعالان تشكل هاي اجتماعي غيردولتي مي خواهند نهادهاي اجتماعي قدرتمندي باشند كه نياز قطعي جامعه است بايد نگاهشان را اصلاح كرده و انتظار دريافت كمك از دولت نداشته باشيد.

اداره کل ورزش فارس از ادارات موفق استان

افشاني با بيان اين كه مديركل ورزش و جوانان استان فارس از مديران موفق استان محسوب مي شود، گفت: در روزهاي گذشته، مسابقات دو ماراتن جهاني بدون تبليغات و سر و صداي زياد برگزار شد كه به همين دليل شيراز تا مدت ها در شبكه هاي خبري مطرح بود، همچنين مسابقات زیبایی اسب عرب برگزار شد و از همه مهم تر مسابقات جهاني كشتي فرنگي بود كه قهرمانان ما پهلوانانه و با رعايت اخلاق به قهرماني رسيده و هر هشت نفر پيروز شدند.

وي تصريح كرد: برخي مديران كار نمي كنند و حرف مي زنند و برخي كار مي كنند و حرف نمي زنند كه هر دو اشتباه است و بايد كار كنيم و دقيق و درست سخن بگوئيم.

افشاني با بيان اين كه كشورهاي دنيا با سرمايه هاي واقعي خود زندگي مي كنند و سرمايه هر كشور به سه بخش سرمايه فيزيكي، سرمايه انساني و سرمايه اجتماعي تقسيم مي شود، افزود: سرمايه اجتماعي به معناي اعتماد به يكديگر، صداقت، راستي و استوار بودن بر عهد و پيمان است كه اين وظيفه نهادهاي اجتماعي غيردولتي است.

وي با بيان اين كه توسعه پايدار به معناي پاسخگويي به نياز امروز بدون فدا كردن حقوق نسل هاي آينده است، ادامه داد: حفظ محيط زيست به عنوان نياز هميشگي توسعه پايدار، صرفاً با مداخله و حساسيت نهادهاي اجتماعي غيردولتي امكان پذير است.

وي اظهار داشت: در اروپا كه بخش زيادي از آن پوشیده جنگل است، اتوبان هاي زيادي احداث شده و از ميان جنگل راه های فراوانی را احداث كرده اند؛ اما جنگل را هم حفظ كرده اند.

استاندار فارس گفت: نهادهاي اجتماعي غيردولتي بدانند در هر موضوعي كه انگشت مي گذارند بايد نيازهاي امروز را جواب بدهيم و منافع نسل هاي آينده را هم حفظ كنيم.

افشاني با تاكيد بر اين كه وجود نهادهاي اجتماعي غيردولتي به تعداد خيلي زياد مطلوب نيست و بايد نهادهاي اجتماعي قدرتمند داشته باشيم، گفت: خيرين مدرسه ساز يك نهاد اجتماعي قدرتمند محسوب مي شود كه در همه استان ها داراي مجمع و در تهران داراي جامعه است و به وسيله آن سالانه ميليارد تومان توسط مردم در امر مدرسه سازي هزينه مي شود.

استاندار فارس با بيان اين كه وقتي احزاب قدرتمند باشند، ديگر نگران مسائل قومي نخواهيم بود گفت: ما به حزب قدرتمند احتياج داريم كه دانشجوي سرشار از احساس و بي تجربه،هزينه فعاليت سياسي را ندهد و احزاب اين هزينه را بپردازند و پاسخگوي نمايندگاني كه در حوزه هاي مختلف معرفي مي كنند، باشند.

وي افزود: اگر نهادهاي اجتماعي غيردولتي به گونه اي رفتار كردند كه يك مدير وادار شود به نقد آنان پاسخ عملي دهد و رفتارش را اصلاح كند، موفق بوده اند.

قول مساعد استاندار برای خانه جوان با تمرکز بر طرح محله محوری

استاندار فارس درادامه  با بيان اين كه محله محوري را با تكيه بر مردم مبنا قرار داديم و محله سنگ سياه شيراز در اين رابطه محور قرار گرفته است ، اظهار داشت: اگر تشكل هاي مردمي بتوانند محله سنگ سياه را سالم سازي كنند كار بسيار بزرگي كرده اند و در آينده تمام محلات از آن الگو گيري خواهند كرد.

وی با اعلام حمایت از طرح محله محوری اداره کل ورزش و جوانان استان فارس در محله سنگ سیاه نسبت به حمایت از اختصاص یک باب منزل به عنوان خانه جوان قول مساعد داد . گفت:وحدت ملي بايد مورد توجه قرار گيرد و بايد انديشه و قلم را جايگزين اسلحه و درگيري كنيم.

 

214ff30f cf31 43cf 96d1 89028794a0a8

نشست دبيران نهادهاي اجتماعي غير دولتي استان با استاندارفارس

سمن ها صدای مردم هستند

در ابتدای این نشست مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تشکر از استاندار و معاونین وی درهمکاری شایسته با مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان در میبانی رخداد های بزرگ ملی و بین المللی،سازمان های مردم نهاد را نظام پنهان ارتقاي سلامت جامعه دانست و گفت: اين سازمان هاي داوطلب، به دلیل مستقل بودن  ازدولت بوده و همچنین غيرانتفاعي بودن، در خدمت مردم هستند و به همين دليل، صداي مردم ناميده مي شوند.

حیدر علی کامیاب  سمن ها، را نماد و واسط مشارکت مردم دانست و گفت: مشارکت مردم نيز يکي از بازوهاي اصلي ارتقاي سلامت، کاهش فقر و بي عدالتي در سلامت جوامع است.

وی مشاركت مردم راضامن آزادي فردي، عدالت اجتماعي وجلوگيري از سوء استفاده از قدرت درجامعه دانست و گفت: درتعریف  توسعه به عنوان فرایندی که منجر به گسترش انتخاب مردم وافزايش فرآيندهاي مشاركت دموكراتيك وتوانايي مردم براي تاثير گذاري بر تصميماتي كه به زندگي آنها مربوط مي شود،نقش سازمان های مردم نهاد نقشی مهم و قابل توجه است.

سمن ها رکن سوم توسعه پایدار

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در بخش دیگری از این نشست با بیان اینکه سمن ها رکن سوم توسعه پایداردرجامعه محسوب می شوند افزود: در اندیشه سیاسی اسلام فلسفه وجودی و چرایی تشکیل حکومت اسلامی ، برپایی ارزش‌های دینی و ایجاد شرایط مساعد برای احقاق حقوق همه اقشار جامعه به ویژه اقشار ضعیف و مستضعف است.

علی رضایی سازمان های  مردم نهادرا سازمان هایی تشکیل شده  بر پایه ارزش بنیادین «ایثار» و خدمت رسانی به سایر انسان‌ها بر اساس اصل عدم انتفاع دانست و افزود:سمن ها  می‌توانند در کنار نظام سیاسی، محقق‌کننده این اهداف باشد

وی با ابرازتاسف از نگاه بسته دولت قبل به نهادهای اجتماعی و سازمان های مردم نهاد گفت: امروزسازمان هاي غير دولتي در سراسر جهان گسترش چشمگيري يافته اند تا مشارکت افراد جامعه را در فرآيند توسعه تقويت کنند.

گفتني است در اين جلسه نمايندگان تشكل هاي اجتماعي غيردولتي در حوزه هاي مختلف به بيان ديدگاه ها و انتظارات خود پرداختند.

632 کلیک ها  دوشنبه, 10 خرداد 1395 06:43
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا