• رئیس کل دادگستری استان فارس:

هیأت های نظارتی و اجرایی انتخابات در هر مرحله اجرای دقیق قانون را نصب العین قرار دهند

راستین آنلاین:رئیس کل دادگستری استان فارس در سومین نشست ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی استان  فارس از هیأت های نظارتی و اجرائی خواست تا با حساسیت ویژه اجرای قوانین و مقررات انتخابات را در دستور کار قرار دهند.


حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به این که باید قانون نصب العین قرار گیرد گفت: هیأت های اجرائی، رؤسای دادگستری ها ، دادستان های عمومی و انقلاب، فرماندار و سایر نهادها و دستگاه های متولی امر انتخابات همه با اتحاد، همدلی و همکاری  یکدیگر در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تلاش می کنند و در این راستا  باید قانون را  نصب العین قرار دهند و به هر آنچه در قانون پیش بینی شده است عمل نمایید تا انتخاباتی سالم و پرشور برگزار گردد.
وی در ادامه افزود : علاوه بر نصب العین قرار گرفتن قانون باید بر اساس فرمایشات رهبری معظم انقلاب  افرادی به عنوان نماینده مردم و برای وضع قوانین به مجلس شورای اسلامی راه یابندکه دارای طهارت اقتصادی و اخلاقی باشند.
رئیس شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس بر مطالعه دقیق مواد 28، 29 و30 قانون انتخابات توسط داوطلبان تأکید کرد و افزود: باید افراد صالح، متدین و توانمندکه دلسوز نظام و مردم باشند نام نویسی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی در خصوص تبلیغات پیش از موعد توسط نامزدهای انتخاباتی نیزگفت: بر اساس گزارش های واصله به دبیرخانه مرکزی ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس از آغاز نام نویسی کاندیدها تا به حال 15 گزارش  تخلف به این دبیرخانه واصل شده است.
وی همچنین تأکید کرد:  فردی که می خواهد نماینده مردم شود باید حافظ  منافع  مردم باشد و نباید تخلفی از او سر بزند بنابراین لازم از همین گام اول از ورود افراد ناسالمی که با استفاده از تبلیغات میلیاردی و ترفندهای خلاف قانون در صدد فریب مردم برای ورود به مجلس هستند پیشگیری به عمل آید.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در ادامه با بیان این که بسیاری از آسیب ها و تهدیدات ناشی از فعالیت های افراد در فضای مجازی است گفت: فضای مجازی ظرفیت نامحدودی است که متأسفانه ابزاری برای برخی فعالیت های مخرب شده است.
 وی با تأکید بر این که دستگاه قضایی با جدیت با کسانی که بخواهند با استفاده از گستردگی فضای مجازی رقابت های سالم و شور و نشاط انتخاباتی در جامعه را منحرف و مشوش سازند برخورد خواهد کرد گفت: ضابطین دستگاه قضایی با اشراف کامل فنی و اطلاعاتی کلیه فعالیت های خارج از عرف را بررسی و به مقام قضایی و شعب ویژه استان گزارش خواهند داد که در این مرحله دادگستری استان پرونده ها را با قید فوریت و به صورت ویژه در شعب اختصاصی رسیدگی خواهد کرد.
رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی همچنین یادآور شد: فعالیت مدیران دستگاه های دولتی به نفع یا زیان هر یک از کاندیداها و همچنین بهره گیری از امکانات و موقعیت های دولتی در تبلیغات اقدام خارج از مقررات است.
حجت الاسلام والمسلمن موسوی افزود: در این خصوص اداره کل بازررسی بر اساس گزارشات اقدام و برابر مقررات برخورد خواهند کرد.
رئیس شورای قضایی استان درسومین  نشست شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تصریح کرد: وظیفه و تکلیف همه ما در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مشخص شده است و شاخص صراط مستقیم و راه درست اطاعت از منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری است و در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی بر اساس قانون قاطعانه عمل می کنیم.
رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان اظهار داشت: دست اندرکاران برگزاری این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اعم از اجرائی، نظارتی و امنیتی، مسئولیت سنگین صیانت از آراء مردم را بر عهده دارند و این مسئولیت تنها در سایه اجرای دقیق قانون به انجام خواهد رسید. وی همچنین از مردم خواست تا گزارش تخلفات انتخاباتی کاندیداها را به سامانه سجام به آدرس  sajam.adliran.ir اعلام کنند.
انتهای پیام /  101
308 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 13 آذر 1398 00:23
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا