راه اندازی کمپین انتصاب استاندار بومی در فارس/فارس محل آزمون وخطای وزارت کشور

راه اندازی کمپین انتصاب استاندار بومی در فارس/فارس محل آزمون وخطای وزارت کشور
استانداری فارس

راستین آنلاین:5سال از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و می گذرد و استان فارس درطول این 5 سال سه استانداربه خود دیده است.

میانگین کمتراز دوسال برای حضورهراستانداردراستان مهم و استراتژیکی هچون فارس اتفاقی است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان  لطمات زیادی را متوجه این استان کرده و فارس را به محل آزموم و خطای وزارت کشور تبدیل کرده است.

اما درشرایطی که قراراست اسماعیل تبادار با اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان ساختمان شش طبقه میدان امام حسین(ع) شیراز را ترک کند،ازمدت هاپیش گمانه زنی ها برای انتخاب و انتصاب جایگزین وی آغازشده است.

درحالیکه پیش از این سیاست وزارت کشور انتخاب فردی غیر بومی برای استانداری فارس اعلام شده بود و  نام هایی چون فریدون همتی،سیدسلمان سامانی و خیراله خادمی به عنوان مهم ترین گزینه های برای آمدن به فارس مطرح شده بود،مصاحبه یکی از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی سکوت درمقابل چنین سیاستی را شکست.

نماینده مردم فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی در این مصاحبه انتخاب گزینه‌های غیربومی برای استانداری فارس را سیاست غلطی دانست و با انتقاد ازاین سیاست اظهار داشت: افرادی که در حال حاضر برای استانداری فارس مطرح هستند بر اساس استراتژی غیربومی است و بنده یکی از معترضان اصلی به این تصمیم بسیار غلط به وزارت کشور و سپس به رئیس‌جمهور هستم.

کوروش کرم پور افزود: سوال من این است که آقای رئیس جمهور چطور می شود بیش از 2 میلیون رأی در استان پهناور فارس از مردم گرفته و بسیاری از نخبگان به شما رأی دهند تا به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوید، اما نمی‌توان در استانی به این بزرگی استاندار بومی انتخاب کرد؟

وی با طرح این پرسش که مگر در استان فارس قحط الرجال است، تأکید کرد: این سیاست وزارت کشور توهین به شعور مردم استان فارس است.

کرم پور  با اشاره به اینکه نباید استان فارس قربانی تصمیمات غلط بعضی از دولتمردان شود، تصریح کرد: استاندار غیربومی تا بخواهد از نظر سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و عمرانی شناخت پیدا کند زمان می‌برد و زمانی که شناخت او کامل شد به هر دلیلی تغییر و عمر استانداری وی تمام می‌شود.

پس از این اعتراض کرم پور و با اعلام نام 4 استاندار جدید برای استان های کرمان،همدان،زنجان و سیستان وبلوچستان که درمیان آنها نام یک استاندار بومی برای استان کرمان نیز به چشم می خورد ،تکاپوی سیاسیون فارس برای معرفی استاندار بومی رنگ و بوی دیگری به خود گرفت.

این درحالی است که همزمان با تشدید فعالیت سیاسیون فارس کمپینی تحت عنوان «ما استانداربومی می خواهیم»نیز در فضای مجازی راه افتاده است.

حال بایدمنتظرنشست و دید که اولا 17 نماینده دیگر استان فارس نیز با کوروش کرم پور درخصوص لزوم انتصاب یک استاندار بومی هم عقیده هستند یا خیر و دوم اینکه وزارت کشور و عبدالرضا رحمانی فضلی که عده ای او را به علی لاریجانی به مراتب نزدیکتر از حسن روحانی می دانند به خواسته مردم فارس توجهی می کند یا خیر؟

2348 کلیک ها  پنج شنبه, 24 آبان 1397 02:11
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

2 نظرها

  • سعيد حسيني پنج شنبه, 24 آبان 1397 20:02 ارسال شده توسط سعيد حسيني

    فارس مهد وكيل الرعاياي زمان مردان قدرتمند و سياست مدار است

    گزارش
  • اسکندر خانزاده پنج شنبه, 24 آبان 1397 15:08 ارسال شده توسط اسکندر خانزاده

    انتخاب استاندار و فرماندار غیر بومی نادیده گرفتن شایستگی مدیران بومی استان و توهین به مردم فارس هست، نمایندگان محترم لطفا پیگیری کنید.

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا