معاون رئیس جمهور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست:

معاون رئیس جمهور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست:
معصومه ابتکار
  • معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه نگاه خردمندانه به هویت کشور و مطالبات مردم بسیار مهم است گفت: نبایداجازه داد تاباردیگر دوران بی خردی درکشور تکرار شود.
نبایداجازه داد تاباردیگر دوران بی خردی درکشور تکرار شود

راستن آنلاین معصومه ابتکار که شامگاه پنجشنبه 20 آبان ماه در همایش روزجهانی صلح با موضوع علم در خدمت صلح درشیراز سخن می گفت،وضعیت محیط زیست راشکننده توصیف کرد و افزود:شرایط ناگوار امروز ریشه در  کارهای نابخردانه زیاد دیروز دارد.

وی با اشاره به اتفاقات سال 92 و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری درآن سال براهمیت  اتحاد و همگرایی برای مقابله با مشکلات و چالش ها ی پیش روی کشور تاکید کرد و افزود:با رویکرد خوب دولت و مجلس باید محیط زیست را نجات داد و اگر هیچ دلیل دیگری برای اتحاد نباشد، محیط زیست باید باعث اتحاد و همگرایی ما شود.

معاون رئیس جمهور تاکید کرد: باید توجه داشت زمانی توسعه پایدار محقق می شود که همگرایی و اتحاد وجود داشته باشد.

ابتکارادامه روند کنونی  اتحاد و همگرایی شکل گرفته از سال 92 را درکشور خواستارشدوافزود: انتخابات بسیار مهمی در پیش رو داریم زیرا بزرگان زیادی در سکوت نشسته بودند و انتظار می کشیدند که با هدف تعالی انقلاب اسلامی و جامعه ای که خون شهدا از آن پاسداری می کند حرکت کنند.

وی تصریح کرد: نمی توانیم از شرایط امروز محیط زیست به آسانی عبور کنیم زیرا در تمدن آینده کشور بسیار تاثیر گذار است.

معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در این همایش که به میزبانی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و حامیان دولت در فارس برگزار شده بود،با بیان اینکه کشور ما در بحث صلح جهانی نیز به خوبی عمل کرده، گفت: توافقات و مذاکرات موضوع بسیار مهمی است که امروز به عنوان یک الگوی جهانی به آن توجه می شود.

ابتکاربه شرکت و نقش تاثیرگذار ایران دراجلاس تغییراقلیم اشاره کرد گفت:توافقات انجام گرفته دراین اجلاس که پیش زمینه توافقنامه پاریس بودگام های مهم درعرصه بین المللی درجهت حفاظت از محیط زیست بود.وی گرمایش زمین و تغییر اقلیم را عامل مهمی برای به خطر انداختن امنیت جهانی دانست و افزود:

آنچه که باعث اختلاف و جنگ شده موضوع طبیعت و محیط زیست است به گونه ای که برخی اعتقاد دارند مشکلات سوریه از خشکسالی ها و افزایش مهاجرت آغاز شد که دولت سوریه در آن زمان توجه به این مهم نداشت.

 معاون رئیس جمهور افزود: صلح ریشه در درون انسان دارد و تا زمانیکه در درون خود به آرامش نرسیم نمی توانیم با دیگران دوست باشیم.

ابتکار ادامه داد: وجود تفکرات مختلف در جامعه یک نعمت است که باید با اجماع سازی درعین تکثرآراء بهترین استفاده را از آن داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: تهدیدات منطقه برای کشور ما زیاد است باید گفت که امنیت امروز سرمایه بزرگی است که به راحتی بدست نیامده است.

ابتکار امنیت را بزرگترین سرمایه کنونی درکشوردانست و افزود:درشرایطی که داعش تا پشت مرزهای ایراین نفوذکرده است،جانفشانی جوانان این سرزمین که یادآور ازخودگذشتگی های دوران جنگ تحمیلی است آرامش رابه این کشور ارزانی بخشیده است.

ابتکار با اشاره به اینکه مطالبات مردم یک اولویت است، گفت: مهمترین خواسته مردم اشتغال است که دولت برای رسیدن به این مهم تمامی تلاش خود را انجام داده و می دهد.

وی تصریح کرد: در همین موارد هم نیاز به همدلی و اتحاد داریم که بخش خصوصی و دانشگاه باید ورود کنند.

رئیس سازمان حفاطت ازمحیط زیست دربخش دیگری از صحبت هایش به اقدامات انجام شده درسه سال گذشته درحوزه محافظت ازمحیط زیست اشاره کرد و گفت:خبرهای خوبی از استان های مختلف نظیرفارس به گوش می رسد که دراین شرایط سخت و خاص امیدها را برای آینده در دلها زنده نگاه می دارد.

ابتکاراز رسیدن تعداد روزهای ناسالم هوا از 100 روز به صفر درطول سال گذشته در شیراز به عنوان یک اتفاق خوب در حوزه محیط زیست یاد کرد و گفت:درشرایطی که منابع محدود آب در این استان نگرانی ها و لزوم توجه بیش ازپیش به برنامه ریزی در این بخش را یادآوری می کند،این  گونه اخبار خوب نیز وجود دارد.

وی با اشاره به انتخابات شوراها نیز گفت: شوراها دارای اهمیت زیادی هستند به همین دلیل باید افرادی توانمند و با دانش را انتخاب کرد تا جلو برخی از آسیب ها گرفته شود.

603 کلیک ها  جمعه, 21 آبان 1395 04:22
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا