حسن روحانی:

حسن روحانی:
حسن روحانی
  • صرف فيلتر کردن سايت ها و شبکه هاي اجتماعي و ايجاد برخي از ممنوعيت ها همچون جمع آوري فيش هاي ماهواره اي همه مشکلات و معضلات را حل نمي کند.
با فیلتر کردن شبکه های مجازی و جمع آوری ماهواره مشکلی حل نمی شود

رئيس جمهور با اشاره به جايگاه مدرسه در جامعه بيان داشت: مدرسه جايي است که فرزندان جامعه را براي توسعه آماده مي کند و به تربيت سرمايه عظيم انساني مي پردازد.
روحانی در مراسم پاياني اجلاس مديران و روساي آموزش و پرورش سراسر کشور در محل سالن اجلاس سران ضمن تبريک دهه کرامت و ميلاد امام هشتم گفت: شهداي آموزش و پروش از جايگاه بالايي برخوردارند از جمله دکتر شهيد محمد حسين بهشتي که با تحول در حوزه علميه قم و ايجاد مدارسي با شرايط جديد همچون دبيرستان دين و دانش به تربيت نسل جديد همت گمارد.
روحاني در ادامه با اشاره به جايگاه مدرسه در جامعه بيان داشت: مدرسه جايي است که فرزندان جامعه را براي توسعه آماده مي کند و به تربيت سرمايه عظيم انساني مي پردازد.
وي با اشاره به وضعيت اشتغال فازغ التحصيلان در جامعه فردا بيان داشت: آموزش و پرورش بايد در حوزه مباحث آموزشي خود نيازها و شرايط جامعه را نيز لحاظ کند؛ چرا که برخي از آموزش ها، مهارت ها بايد متناسب با وضعيت روز جامعه باشند.
روحاني تاکيد کرد: در روزگار کنوني هر چه صنعتي تر مي شويم به نوعي از شرايط طبيعي خارج مي شويم و بايد به مباحث محيط زيست هم توجه داشته باشيم. امروز خوشحال شدم که شنيدم، وزير آموزش و پرورش خبر از ورود مبحث محيط زيست به دروس تحصيلي را داد زيرا يکي از تلاش هاي ما از ابتدا بحث سلامت و محيط زيست بوده است.
رئيس جمهور با اشاره به تاثير نيروگاه ها و نوع سوخت آنها در وضعيت محيط زيست گفت: ما در گذشته طي ماه هاي گرم تابستان روزانه صدها ميليون مترمکعب گاز اضافه و بلا استفاده داشتيم که به همين ميزان در زمستان ها کسري آن وجود داشت اما از سال 93 به بعد توانستيم روزانه 140 ميليون متر مکعب به توليد گاز کشور بيافزايم که اين امر کمک زيادي به حفظ سلامت محيط زيست کشور خواهد کرد.
رئيس قوه مجريه با بيان اينکه آموزش بايد متناسب با وضعيت جامعه باشد، اظهار داشت: معلم با سبک زندگي خود و سبک آموزش، دانش آموز و حتي خانواده را با سبک زندگي اسلامي-ايراني با محوريت فرهنگ ديني و ملي ما که همان بخش پرورشي است آشنا کند.

نمی توانیم از دنیا جدا باشیم

وي افزود: از سوي ديگر بايد خودمان را با شرايط جهاني تطبيق دهيم، نمي توانيم از دنيا جدا باشيم چرا که انزوا بي معنا است.
روحاني بيان داشت: با ايستادگي ملت، رهنمودهاي مقام معظم رهبري و تلاش هاي هنرمندانه ديپلمات هاي کشورمان در مذاکرات هسته اي راه براي احقاق حقوق ملت ما باز شد به گونه اي که اکنون مي توانيم از حق فروش آب سنگين، حق فروش اورانيوم غني شده و.. در بازارهاي جهاني صحبت کنيم.
رئيس جمهور  تصريح کرد: در همين مذاکرات شاهد آن بوديم که برخي از کشورهاي منطقه که با ملت ايران و عظمت جمهوري اسلامي مشکل دارند، توطئه هايي کردند تا مذاکرات موفق نشود اما به فضل پروردگار کارساز نشد؛ ما بايد کاري کنيم  که توطئه هاي دشمنان عليه منافع ملي خنثي شود.
روحاني در بخش ديگر از سخنانش گفت: امروز شرايط نسبت به سال گذشته که در اين همايش بوديم متفاوت تر شده و اگر زنده باشيم سال بعد نيز شرايط متفاوت تر خواهد شد.
وي با اشاره به اينکه صرف فيلتر کردن سايت ها و شبکه هاي اجتماعي و ايجاد برخي از ممنوعيت ها همچون جمع آوري فيش هاي ماهواره اي همه مشکلات و معضلات را حل نمي کند، تاکيد کرد: بايد نسل جوان را آماده کنيم چرا که صرفا قرار دادن تلفن همراه و يا رايانه متصل به اينترنت براي يک نوجوان مي تواند مشکلاتي را ايجاد کند بايد در مدارس جوانان را محيا و تربيت کنيم تا از اين ابزارها و وسايل هاي دنياي نو به درستي استفاده کنند و خدا نکرده بهره برداري سويي نشود.

رئيس جمهور با بيان اينکه امر آموزش و پرورش و تربيت فرزندان جامعه امري دو سويه است، خطاب مديران و روساي آموزش و پرورش گفت: شما و والدين دانش آموزان در دو طرف اين معادله قرار داريد؛ بايد با دعوت از آنها به مشورت و هم فکري مشارکت فعال براي تربيت نسل نوجوان و جوان کشور ايجاد کنيد. زيرا اين عزيزان ساعتي را پيش شما و ساعاتي را با خانواده هاي خود مي گذراند.
روحاني با بيان اينکه کشور داراي مفاخر بسياري از همچون شهدا، انقلابيون، ايثارگران و ...براي خودمان و جهانيان است گفت: بايد تلاش کنيم تا افتخارات ما روز به روز نسبت به گذشته افزون تر شود. دولت هم همه تلاش خود را براي کمک به آموزش و پرورش گذاشته است و با وجود اينکه سال گذشته، سال سخت اقتصادي را داشتيم که هم براي ما و هم براي توليد کننده هاي نفتي بود اما شاهد هستيم که از سال 92 تاکنون بودجه آموزش و پرورش نه تنها کاهش نيافته بلکه هر ساله به ميزان زيادي نيز رشد داشته است.

446 کلیک ها  پنج شنبه, 21 مرداد 1395 00:25
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا