شفاف سازی عارف برای روحانی/قول روحانی به عارف

شفاف سازی عارف برای روحانی/قول روحانی به عارف
حسن روحانی- محمدرضا عارف
  • پس از اتفاقاتی که در انتخابات داخلی مجلس شورای اسلامی رخ دادوبرخی از عضای هیات دولت روحانی متهم به کارشکنی علیه لیست امید و صاف کردن جاده برای طیف اصولگرایان راه یافته به مجلس و آن هم از راه تشکیل ستاد مجازی در دفاترخود شدند،شواهد و قرائن حاکی ازآن بود که کاسه صبررقیب یزدی روحانی در انتخابات سال 92 نیز لبریز شده است.

محمد رضا عارف که خرداد92 دراقدامی که بسیاری، آن را یک از خودگذشتگی بزرگ توصیف کردند،بجای ایستادن مقابل روحانی در کنار او ایستاد تابراساس اذعان برخی تحلیلگران اتفاقات ناگوار سال 84 برای طیف اصلاح طلب رخ ندهد،شاید انتطارش را نداشت که مردان دولت روحانی 3 سال بعد از پتانسیل خود علیه او استفاده کنند.

پس از آنکه تحلیل اصلاح طلبان به این سمت و سو رفت که اعمال نفوذبرخی وزرای دولت یازدهم در انتخاب هیات رئیسه مجلس دهم توانسته است ضمن تاثیری گذاری برچیدمان ترکیب این هیات رئیسه، زمینه دورشدن مجیدانصاری را از مجلس فراهم سازد،یکی از اعضای هیات رئیسه فراکسیون امید به دلخوری عارف از روحانی اشاره می کند و می گوید: گرچه در بحث انتخابات هیات رئیسه گلایه هایی بوجود آمد و به نظر می رسد حتی برخی وزرا اقدام به اعمال نفوذ در رای برخی نمایندگان کردند اما ما علاقه نداریم با چنین موضوعاتی باعث نوعی تشتت در فراکسیون شویم.

محمود صادقی می افزاید: گلایه کم و بیش وجود دارد. به هر حال اگر نگوییم از شخص رئیس جمهور اما از برخی وزرای دولت این گلایه وجود دارد.

آیا عارف از روحانی دلخور بود؟

پس از این اظهار نظر ویکی دو موضع گیری دیگردراین خصوص این شائبه به وجودآمد که عارف از روحانی دلخور است.

درحالیکه عدم حضورعارف در ضیافت افطاررئیس جمهورتنوراین شایعات را داغ تر ازهمیشه کرده بود،مشاور محمدرضا عارف ضمن اشاره به دلخوری معاون اول دولت اصلاحات ازبروز برخی اتفاقات درمجلس این دلخوری را متوجه شخص روحانی ندانست و افزود: «به هر حال ممکن است در جزئیات انتظاراتی وجود داشته باشد اما آقای عارف در عمل موضع گیری حمایتی از دکتر روحانی و دولتش دارد.»

حسن رسولی با تاکید بر اینکه عارف مواضع حمایتی از دولت یازدهم دارد،خاطرنشان کرد: «آخرین اظهار نظری که آقای عارف به عنوان رئیس‌فراکسیون امید داشتند، از طرح استیضاح برخی از وزرای روحانی که در فضای رسانه‌ها مطرح است دفاع نمی‌کنند.»

رفع دلخوری به صورت چهره به چهره

براساس آنچه که رسولی روایت می کند،روحانی در نشستی خصوصی گلایه های خود را شخصا به روحانی انتقال می دهد.

رئیس جمهور که بهتر از هرکسی می داندحمایت اصلاح طلبان و کناره گیری عارف از انتخابات ریاست جمهوری به نفع وی دو عامل مهم در پیروزی  خردادماه 92 ضمن مبری دانستن خود از اتهام تلاش برای رئیس مجلس نشدن عارف ،این انتقاد را نسبت به برخی وزاری خود وارد می داند و به عارف قول برخورد و پیگیری می دهد.

درهرحال و در شرایطی که هم اصلاح طلبان و هم روحانی روزهای حساس و پرتنشی را تا زمان برگزاری انتخابات پیش رو خواهند داشت،به نظر می رسد روحانی تمام تلاش خود را برای به دست آوردن دل اصلاح طلبان به کار خواهد بست.

گرچه برخی تحلیلگران با توجه به به برخی انتصابات و عدم رغبت جدی روحانی به ترمیم کابینه اش نظر متفاوتی دارند.

         

404 کلیک ها  پنج شنبه, 07 مرداد 1395 14:45
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا