انتشار کتاب "دردسرساز" ؛

انتشار کتاب "دردسرساز" ؛
والري تريرويلر
  • آزار و اذيت جنسي و روابط نامشروع هموراه يک پاي ثابت رسوايي‌هاي سياسي در فرانسه بوده است.
فشاي فساد اخلاقي بانوي اول فرانسه ؛ پايه هاي سياسي پاريس را به لرزه درآورد

به گزارش راستین آنلاین،درپي انتشار شکوه نامه 17 وزير زن فرانسوي درباره آزار جنسي درفرانسه، افشاي فساد اخلاقي بانوي اول اين کشور نيز؛ پايه هاي سياسي پاريس را به لرزه درآورد.
  “والري تريرويلر” که بدون ازدواج با فرانسوا اولاند، در کنار او وارد کاخ اليزه شده بار ديگر براي رئيس جمهور فرانسه دردسرساز شد. اين بار انتشار کتابي جديد درباره بيوگرافي “والري” موجب شده تا اوج انحطاط اخلاقي در سطوح بالاي حکومتي اين کشور اروپايي هويدا شود.
در اين کتاب آمده که والري در زماني که با “دنيس تريرويلر” زندگي مي کرده همزمان با فرانسوا اولاند و يکي از نمايندگان محافظه کار مجلس فرانسه به نام “دوژيان” نيز در ارتباط بوده است.
اين ارتباط در حالي بوده که فرانسوا اولاند هنوز با همسر سابق خود که از وي صاحب چهار فرزند است زندگي مي کرد.
اما دردسر هاي والري براي اولاند فقط محدود به اين موارد نيستند بلکه در زمان برگزاري انتخابات پارلماني فرانسه، وي اقدام به ارسال يک پيام براي يکي از نامزدهاي مرد اين رقابت ها کرده بود که همين موضوع سر و صداي زيادي را در فرانسه به راه انداخت.
در همين رابطه هافينگتون پست نيز در گزارشي مي نويسد: کتابي با عنوان “دردسرساز” منتشر شده که در آن مشخص شده والري تريرويلر علاوه بر همسر سابق خود “دنيس تريرويلر” بطور همزمان با افراد ديگري به نام هاي فرانسوا اولاند و “پاتريک دوژيان” در ارتباط بوده است.

تمایلات اولاند

هافينگتون پست مي نويسد: اولاند تمايل دارد که از بانوي اولي که بدون ازدواج با رئيس جمهور به اين سمت رسيده، به عنوان يک معاشر و همنشين ياد کند، اما اين بيوگرافي جديد مشخص ميکند که والري براي اولاند چيزي فراتر از يک همنشين است.
درکتاب دردسرساز آمده است: ارتباط والري با دوژيان، چندين سال ادامه داشت و پس از آنکه اين نماينده محافظه کار نتوانست از همسر خود که به مدت 30 سال با وي زندگي کرده بود جدا شود، ارتباطش با والري بهم خورد.
در بخش ديگري از اين کتاب آمده، درست در زماني که والري با دوژيان در ارتباط بود، با همسر خود زندگي مي کرد و علاوه بر اين دو نفر وي به ديدن فرانسوا اولاند نيز مي رفت.
والري هم اکنون 47 ساله است و پيش از اين دوبار ازدواج کرده است. والري ماسونو (به فرانسوي:Valérie Massonneau) که بعد از ازدواج دومش با نام خانوادگي تريروايلر (Trierweiler) شناخته مي ‌شود از خبرنگاران سياسي فرانسوي است که در 16 فوريه 1965 در آنژو فرانسه متولد شده و از سال 2005 با فرانسوا اولاند رئيس جمهور فرانسه که در تاريخ 6 مه 2012 به رياست جمهوري رسيد زندگي مي ‌کند.
والري پس از دريافت مدرک کارشناسي ارشد در رشته علوم سياسي با مجله “حرفه سياسي” آغاز به کار کرد و از سال 1989 به مجله “پاريس مچ” رفت جايي که مقالات سياسي به ويژه درباره حزب سوسياليست فرانسه مي‌نوشت.
وي از سال 2005 به عنوان مجري يک برنامه سياسي با کانال ديرکت 8 همکاري مي ‌کرد. والري ترير وايلر نخستين بانوي اول فرانسه است که با رئيس جمهور پيمان زناشويي نبسته و مي خواهد همچنان به کار روزنامه نگاري اش ادامه دهد.
به اعغتقاد کارشناسان،

فساداخلاقی حاکم برنخبگان سیاسی فرانسه

آزار و اذيت جنسي و روابط نامشروع هموراه يک پاي ثابت رسوايي‌هاي سياسي در فرانسه بوده است. از قرن پيش تاکنون بارها رسانه‌هاي فرانسوي و بين‌المللي گزارش‌هايي درباره فساد اخلاقي حاکم بر نخبگان سياسي فرانسه منتشر کرده‌اند.
دو روز پيش هم پنج سال پس از اينکه دومينيک استراس کان به‌جرم تعدي جنسي در نيويورک دستگير شد، 17 وزير برجسته سابق فرانسه در نامه‌اي خواهان پايان آزار جنسي در عرصه سياسي اين کشور شدند.
نامه اين 17 زن سياستمدار معترض به انحطاط اخلاقي فضاي فعاليت سياسي فرانسه چنين آغاز مي‌شود: «ما به‌دلايل مختلف وارد سياست شده‌ايم، ما از ايده‌هاي مختلف دفاع کرده‌ايم، اما اکنون بر اين نظر هستيم که نگاه جنسي ديگر جايگاهي در جامعه ما ندارد. اين مصيبت منحصر به جهان ما نيست، اما عرصه سياست بايد به‌عنوان يک الگو باشد».
9آوريل (20 ارديبهشت) دنيس باوپين (Denis Baupin) سياستمدار عضو حزب سبزهاي فرانسه پس از اينکه يک ايستگاه راديويي و يک وب‌سايت خبري در گزارشي مشترک از جرائم و آزار جنسي اين سياستمدار پرده برداشتند، وي از سمت خود به‌عنوان نائب‌رئيس پارلمان استعفاء داد.
وب‌ سايت فرانس اينتر مدياپارت (France Inter-Mediapart) با استناد به شهادت‌هاي هشت زن شامل اعضاي پارلمان، مقامات محلي و حزب سبزها گزارش داد که اين اتهامات عليه باوپين به اواخر دهه 1990 برمي‌گردند. باوپين اين اتهامات را رد کرده وعده داد که عليه آنچه اتهاماتي براي بدنام ساختنش مي‌خواند، به مبارزه برخيزد.

1111 کلیک ها  چهارشنبه, 05 خرداد 1395 07:26
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا