ثبت نام وام ۵۰ میلیونی «ساخت مسکن» آغاز شد/ جدول نرخ و میزان تسهیلات

وام ۵۰ میلیونی ساخت مسکن
وام ۵۰ میلیونی ساخت مسکن  
ثبت نام وام ۵۰ میلیونی «ساخت مسکن» آغاز شد/ جدول نرخ و میزان تسهیلات وام ۵۰ میلیونی ساخت مسکن

راستین آنلاین:معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت به بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری خبر داد.

 

به گزارش راستین آنلاین از شرکت بازآفرینی شهری ایران، سید محمد پژمان گفت: با توجه به قرارداد عاملیت منعقده با بانک مسکن و راه‌اندازی درگاه الکترونیکی توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران، ثبت‌نام متقاضیان پرداخت تسهیلات ارزان قیمت ساخت در بافت فرسوده آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران افزود: در راستای اجرای مصوبه هیات دولت سقف تسهیلات اعطایی در بافت‌های فرسوده افزایش یافته و سقف این تسهیلات برای متقاضیان در کلان‌شهرها ۵۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه نرخ سود این تسهیلات با حمایت دولت و اختصاص اعتبار صورت‌گرفته کاهش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات در دوران مشارکت مدنی (دوران ساخت) در بافت‌های فرسوده (۵۰ درصد) نرخ مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات متناظر است که این نرخ با توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار در سال ۱۳۹۸ به میزان (۹ درصد) تعیین شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با اعلام اینکه هماهنگی‌های لازم با همه مدیریت‌های شعب استان‌ها برای پرداخت این تسهیلات انجام شده است و اعتبارات مورد نظر در اختیار بانک مسکن قرار گرفته، افزود: در راستای تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی، فرآیند ثبت‌نام و پرداخت تسهیلات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت‌نام تسهیلات بافت فرسوده (به نشانی http://facility.udrc.ir) و یا از طریق سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران (به نشانی udrc.ir) نسبت به تکمیل درخواست و بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام کرده و فرآیند دریافت تسهیلات را پیگیری کنند.

علاوه بر تسهیلات پیش گفته، در صورت ساخت مسکن توسط سازندگان حرفه‌ای و توسعه‌گران و همچنین در پروژه‌های تجمیعی سقف تسهیلات به شرح جدول شماره یک قابل افزایش است.

همچنین تسهیلات ودیعه مسکن موقت نیز تجهیز و تدارک دیده شده که میزان و نرخ سود این تسهیلات در جدول شماره دو منعکس شده است.

ثبت نام وام ۵۰ میلیونی «ساخت مسکن» آغاز شد/ جدول نرخ و میزان تسهیلات

ثبت نام وام ۵۰ میلیونی «ساخت مسکن» آغاز شد/ جدول نرخ و میزان تسهیلات

 

پروژه های مشمول این تسهیلات عبارتند از :

 

  • 1.تمامی پروژه‌هاي نوسازي مسکن که بر اساس طرح بهسازي و نوسازي مصوب استان در محلات هدف بازآفرینی شهري موفق به اخذ پروانه ساختمانی از شهرداري می‌شوند.
  • 2.پروژه‌هاي ویژه جابجایی و اسکان ساکنین محلات هدف که به تأیید شرکت بازآفرینی شهري ایران رسیده و یا می‌رسند.
  • 3. پروژه‌هاي خارج از محدوده مصوب که به منظور معوض املاك واقع در محدوده مصوب که با تأیید شرکت بازآفرینی شهري ساخته می‌شوند.
  • تبصره 1 : موارد استثناء به تشخیص هیأت اجرایی استان/ مدیرکل راه و شهرسازي استان و پس از تأیید شرکت بازآفرینی شهري مشمول پرداخت تسهیلات می باشد.
  • تبصره 2 : ملاك تعداد تسهیلات پرداختی به پروژه‌هاي مندرج در بندهاي فوق، تعداد واحدهاي مندرج در پروانه ساختمانی اولیه صادره توسط شهرداري می‌باشد.
  • تبصره 3 : در صورت وجود تقاضا و محدودیت در سهمیه استان، اولویت‌هاي پرداخت تسهیلات در سطح استان به شرح ذیل می‌باشد:
  • اولویت 1. توسعه‌گرانی که نوسازي محلات هدف را در قالب طرح بهسازي و نوسازي محله در دستور کار خود قرار داده اند.
  • اولویت 2. پروژه‌هاي تجمیعی که تعداد واحدهاي تولید شده آن بیش از 10واحد مسکونی باشد.اولویت 2. پروژه‌هاي تجمیعی که تعداد واحدهاي تولید شده آن بیش از 10واحد مسکونی باشد.
  • اولویت 3. سایر پروژه‌هاي تجمیعی
  • اولویت 4. در صورت نبود متقاضی در قالب اولویت‌هاي بالا، سایر پروژه‌هاي نوسازي موضوع این بند، قابل معرفی به بانک می باشند.
انتهای پیام /  راستین آنلاین
1989 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 خرداد 1398 15:46
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا