• شهردارشیراز:

شائبه رانت به اعتماد عمومی آسیب می زند

شائبه رانت به اعتماد عمومی آسیب می زند حیدراسکندرپور

راستین آنلاین:شهردار شیرازگفت: به مجموعه شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان توصیه می کنم که مراقب ایجاد رانت باشند چون شائبه رانت به اعتماد عمومی جامعه آسیب می زند.

حیدر اسکندرپورکه آیین اعطای اعتبارنامه اعضای جدید هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس سخن می گفت تاکید کرد: برای از بین بردن رانت راهی جز بازگشت به قانون و احترام به باورها و ارزش های جامعه نداریم بدین دلیل که رانت مثل موریانه سرمایه اجتماعی را نابود می کند.

وی خاطرنشان ساخت: برای حل مشکلات در حوزه های مختلف ضروری است که از خودمان شروع کنیم و این باور ایجاد شود که باید درست عمل کنیم و به کار درست نیز بها دهیم.

شهردار شیراز خطاب به اعضای جدید هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس خواستار تعریف سازوکاری جهت رعایت انصاف و عدالت در توزیع سهمیه های خدمات مهندسی شد و افزود: طبق گزارش های دریافتی طی سال های اخیر توزیع سهمیه خدمات مهندسی مناسب و عادلانه نبوده است. در صورتیکه مکانیسم ها نباید به گونه ای باشد که جمع کمی از مهندسین منتفع و ظرفیت خدمات مهندسی تعداد کثیری از آنها خالی بماند.

اسکندرپور خاطرنشان ساخت: یکی از مهمترین علل مراجعه مالکین به شهرداری، عدم حضور مهندسین ناظر در پروژه پس از پرداخت حق الزحمه است. این موضوع می تواند جایگاه و حیثیت نظام مهندسی را بین شهروندان تضعیف کند. برای حل این مشکل نظام مهندسی و شهرداری باید به راه حلی مناسب برای اصلاح فرآیند حضور مهندسین ناظر در پروژه های محوله برسند.

شهردار شیراز با اشاره به کمبود میزان مشارکت مهندسین در انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس گفت: مشارکت تنها ۱۳ درصد از اعضای نظام مهندسی ساختمان در انتخابات پیام آور این است که هیات مدیره جدید باید نقاط ضعف و مشکلات را شناسایی و جهت افزایش اعتماد جامعه مهندسی این موارد را برطرف کند.

همچنین در پایان این مراسم اعتبارنامه اعضای جدید هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان فارس برای مدت سه سال به آنها اهدا شد.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 آبان 1397 22:16
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا