آزمونهای مهارتی و ادواری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد

آزمونهای مهارتی و ادواری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد
   
آزمونهای مهارتی و ادواری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد |||| ||||

راستین آنلاین:مسئول آموزش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از برگزاری آزمونهای مهارتی آموزشگاه‌های هنری استان فارس و ادواری همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: آزمونهای عملی جداگانه و با رعایت پروتوکل های بهداشتی در حوزه های مختلف شیراز و رشته های گرافیک، کامپیوتر، عکاسی، چهره سازی، موسیقی و مدیریت خانواده ویژه چهارحوزه بگونه عملی و حضوری اجرا گردید است و بیشترین شرکت کنندگان در رشته گرافیک ثبت نام داشته اند که 780 نفر می باشند.


سید کریم میری با اشاره به اینکه علاوه بر آزمون جامع، آزمونهای ادواری هم برگزار شده است که در کل استان 365 نفر در تمام رشته های اعلام شده ثبت نام کرده اند و همزمان آزمون عملی و کتبی آنها نیز با همان شرایط اجرا می گردد، افزود: در این دوره به دلیل شیوه بیماری کرونا و جلوگیری از ازدعام جمعیت و رعایت پروتکل های بهداشتی؛ آزمون کتبی در قالب آنلاین اجرا می شود و همچنین آزمون های عملی نیز با کمترین میزان حضور هنرجویان و جدا جدا و با حداقل زمان جلسه، در نظر گرفته شده که در شیراز و شهرستان های یاد شده برگزار گردید.
وی اظهار داشت: آزمون یاد شده با هدف سنجش دانش نظری و عملی مهارت آموزان و ارائه واحد های تخصصی برای دریافت دیپلم هنری در دوبخش نظری و عملی برگزار گردیده و تفاوت در این است که در آزمونهای ادواری شرکت کننده خودش مهارت را دارد و فقط نیاز است تا با امتحانات عملی و تئوری مدرک لازم رشته هنری را نیز کسب نماید، اما شرکت کنندگان بخش مهارت آموزی های جامع به دلیل اینکه تازه به سمت رشته های هنری روی می آورند و قصد ادامه تحصیل دارند، بایستی در یک آموزشگاه مهارت آموزی ثبت نام کرده و کلاسهای حضوری و آنلاین و دروس مربوطه را بگذرانند و پس از آن در آزمون شرکت کنند.
میری اعلام داشت: نتایج 48 ساعت بعد از برپایی آزمون های کتبی و عملی در سامانه هنر آنلاین اعلام خواهد شد.
آموزشگاه ها و موسسات هنری دروازه های ورود به عرصه هنر هستند
بهروز مسلمی، آزمونگر رشته های هنری هم در این باره با ابراز رضایت از سطح علمی داوطلبان آزمون مهارتی آموزشگاه ها اعلام کرد: امسال از نظر تکنیکی و سرعت عمل شاهد پیشرفت خوبی در حوزه چهره پردازی و هنرهای تجسمی بودیم. این هنرمند نقاش در خصوص آسیب هایی که می تواند در دوره های آینده از سوی داوطلبان مورد توجه قرار گرفته تا آنرا تکرار نکنند افزود: چه به لحاظ تکنیکی و استفاده از مواد بیشتر در حوزه تجزیه و تحلیل موارد پایه ای که در کار هنر نیاز است باید مورد توجه قرار گیرد.
وی که مقام برتر جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی حضرت امام رضا (ع) را دارد، با ابراز رضایت از افزایش سطح تکنیکی داوطلبان اعلام کرد: خوشبختانه مدرک گرایی از سوی داوطلبان کمتر مورد توجه قرار گرفته است و با علاقه به رشته های هنری این آزمونها دنبال می شود، اما آموزش هنر در یک چرخه زیستی شکل میگیرد که در این مسیر  جامعه و خانواده نقش به سزایی دارند و آموزش نیز مجموعه ای منظم از اعمال و رفتار است و آموش و پرورش فعل و انفعالیست میان دو قطب سیال که آموزگار و فراگیرنده هستند و مستلزم هدف و برنامه ریزی است.
مسلمی ادامه داد: دوران کودکی، ابتدایی تا دیپلم و مرحله ورود به دانشگاه مراحلیست که دارای اهمیت و قابل بررسی می باشد و متاسفانه به دلیل کم توجهی به روش آموزشی و عدم توجه به درس هنر در مقطع تحصیلات ابتدایی تا دیپلم، بسیاری از افراد هنرجو و هنردوست به سوی آموزشگاه های آزاد هنری سوق پیدا می کنند و در اکثر اوقات دیده می شود که آموزشگاه ها صرفا عملکرد اقتصادی را در پیش گرفته و به مراکزی برای کنکور هنر و فقط برای تست زنی و دستیابی به پاسخ تبدیل شده اند و این در حالیست که نخستین بارقه های شکوفایی هنری برای هنرجویان در این مراکز آموزشگاهی پدید می آید.
آموزشگاه ها و موسسات هنری دروازه های ورود به عرصه هنر هستند و از این رو ساز و کار و عملکرد آموزش هنر در این مکانها باید مد نظر کارشناسان هنر قرار گیرد و دروس و سرفصلهای هنر در آموزشگاه ها می تواند با مشورت متخصصین این امر انجام پذیرد و متاسفانه دانشگاه های هنری نیز در خوشبینانه ترین حالت، کارشناس هنری تربیت می کنند نه هنرمند و یکی از آسیبهای اساسی در این مسیر راهیابی آسان افراد به این مراکز می باشد.
از دیگر آسیب ها می توان به عدم تدوین و طراحی سرفصل های آموزشی، افزایش مراکز آموزشی عالی غیر انتفاعی بدون کنکور، جذب اساتید صرفا دارای مدرک دانشگاهی و ... اشاره کرد.
انتهای پیام /  101
61 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 28 شهریور 1399 20:16
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا