• مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی فارس:

رهپویان حسین (ع) نجات یافتگان هستند

رهپویان حسین (ع) نجات یافتگان هستند
   

راستین آنلاین:مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: هرکس که امام حسین (ع) چراغ هدایتش باشد بر کشتی نجات سوار خواهد شد.

 حجت الاسلام و المسلمین سید محسن قائمی در مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله (ع) در جهاد کشاورزی فارس، افزود: به فرموده پیامبر اکرم (ص)، امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات انسان ها است.

وی با اشاره به اینکه این مضامین بلند در مورد هیچ کس گفته نشده،تصریح کرد: به گواهی تاریخ بشریت رمز ماندگاری قیام امام حسین (ع) و مصون ماندن قضیه عاشورا و محرم به واسطه مِصباحُ الهُدی وسَفینَةُ النَّجاة بودن فرزند حضرت زهرا (س) است.

قائمی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) همه اموال، اهل و عیال و اهل بیتش را در صحرای کربلا در مقابل سپاه یزید و دشمنانی که اشقل اشقیا بودند قرار داد، افزود: آن دون صفتان چندین برابر تعداد اصحاب اباعبدالله بودند و شاید تنها قوت قلب یاران حضرت، "چراغ هدایت بودن" ایشان بود.

وی گفت: در تایید این جمله همان بس که "حر بن یزید ریاحی"  اولین فردی که در مقابل امام حسین(ع) ایستاد، وقتی نور هدایت اباعبدالله به قلب او خورد اولین کسی شد که کنار امام حسین و در مقابل دشمنانش ایستاد.

قائمی با بیان اینکه سرنوشتی زیباتر از سرنوشت امام حسین(ع) و یاران با وفایش نیست، یادآورشد: اگر امام حسین و اصحابش نبودند امروز اثری از اسلام نیز نبود و اگر اربعین هر سال باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود و همه با ادیان و مذاهب دیگر نیز در این جریان عظیم حسینی شرکت می کنند همان وجه "مصباح الهدایة" امام حسین (ع) است.

وی با اشاره به اینکه شروع ماه محرم تلنگری برای همه است، گفت: اگر همه اهل عالم با هدف کمرنگ کردن ماه محرم و اربعین امام حسین(ع)تلاش کنند، موفق نخواهند بود چرا که امام حسین در قلوب ماست.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: به فرموده امام صادق (ع) شاید کمتر ثوابی به پای ثواب اقامه مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) برسد.

انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
343 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 18 شهریور 1398 12:43
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا