ساختمان تجاری سعدیه هنوز به بهره برداری نرسیده / مسیر رفت و آمد پر حاشیه برای معلولان در ساختمان سعدیه عفیف اباد

ساختمان تجاری سعدیه هنوز به بهره برداری نرسیده / مسیر رفت و آمد پر حاشیه برای معلولان در ساختمان سعدیه عفیف اباد
   
ساختمان تجاری سعدیه هنوز به بهره برداری نرسیده / مسیر رفت و آمد پر حاشیه برای معلولان در ساختمان سعدیه عفیف اباد |||| ||||

راستین آنلاین :سرپرست اداره کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز در توضیحاتی وضعیت ساختمان تجاری سعدیه در عفیف آباد را تشریح کرد. 

 
طی کلیپی که باعث دل نگرانی شهروندان شیرازی شد موضوع را از شهرداری شیراز پیگیری کردیم.  
 
وحید نوبخت با اشاره به پخش این کلیپ در فضای مجازی گفت : ساختمان تجاری سعدیه در عفیف آباد هنوز پایان کار ندارد و به طور کامل بهره برداری نشده است. 
 
او ضمن اینکه وضعیت ساختمان هنوز تکمیل نشده و ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد، اضافه کرد :با پیگیری های لازم و به عمل آمده مشکلات بر طرف خواهد شد. 
 
 
 یک مسیر برای دسترسی معلولین کافیست 
 
 وحید نوبخت افزود : برای ساختمان های در حال ساخت، چه تجاری و چه مسکونی یک مسیر برای عبور معلولین کافی است و تمامی ساختمان های در حال ساخت در شیراز مسیر مناسبی را برای عبور معلولین و افراد ناتوان جسمی ایجاد می کنند.
 
او ضمن انتشار این کلیپ که شهروندان به مسیر ورودی (رمپ) نامتعارف برای معلولین گذاشته شده بود اشاره کردند، افزود: ساختمان سعدیه دو مسیر برای رفت و آمد معلولین و افراد ناتوان جسمی ساخته است، اما به دلیل اینکه ساختمان به طور کامل بهره برداری نشده و پایان کار ندارد هنوز تعیین تکلیف نشده است. 
 
 
سرپرست اداره کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز با اشاره به اینکه یکی از ورودی های ساختمان سعدیه نیز مسدود است، اضافه کرد :با توجه به اینکه هنوز پایان کار ندارد شهرداری در بازدید خود اعلام می کند تا این راه مصدود شده به پله، بالا بر برقی تغییر داده شود و یا حتی برداشته شود، در غیر این صورت پایان کار داده نمی شود. 
 
همچنین نوبخت با توجه به اینکه مبنای نظارت به ساختمان های در حال ساخت و تکمیل شده در شهرداری وجود دارد و نظارت و بازدید باید انجام شود، تصریح کرد :شهرداری هنوز برای بازدید کامل و رفع ایرادات نهایی اقدامی انجام نداده است. 
 
او همچنین در بحث آسان سازی راه برای معلولین، افراد ناتوان و حتی مادرانی که فرزندان خود را با کالسکه به فروشگاه ها می برند، اظهار کرد : این ساختمان تجاری دو راه به فاصله ده متر از هم در سمت راست و سمت چپ بنا کرده است، که مسیر ورودی سمت راست باز است و می توان از آن استفاده کرد. 
 
نوبخت در ادامه سخنان خود بیان کرد :شهرداری از همه طریق جوانب را می‌سنجد و تا ایرادات ساختمان بر طرف نشود و مسیری که باعث دل نگرانی شهروندان برای ورود معلولین شده بود در دست اقدام قرار نگیرد پایان کار داده نمی شود. 
 
او تصریح کرد :هیچ ساختمان در حال ساختی در شیراز نمی بینید که مسیری(رمپ ) برای معلولین نداشته باشد. 
 
حمایت های لازم برای معلولین انجام می شود 
 
سرپرست اداره کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز همچنین به بانک ها اشاره کرد و گفت :در یک مقطع زمانی تمامی بانک ها ملزم شدند تا بحث آسان سازی راه های ورودی، دسترسی معلولین به بانک ها و خودپرداز ها را انجام دهند و نسبت به قبل کمتر بانکی در شیراز وجود دارد که بالا بر برقی و یا مسیر(رمپ) مناسبی برای معلولین نداشته باشد. 
 
نوبخت همچنین مطرح کرد : قرار بر این است اگر مکانی برای معلولین غیر قابل دسترسی نباشد همسطح‌سازی مسیر ها برای آنان انجام داده شود، تا به مشکلات کمتری بر خورد کنند،. که از سوی سازمان شهرداری و کمسیون های مربوطه بازنگری شده و برای معلولین با استاندارد های ابلاغی انجام خواهد شد.
 
همچنین سرپرست اداره کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز با اشاره به اینکه مسؤلین اجرایی این پروژه را خواستیم و صحبت هایی کردیم افزود :فضایی که روبروی محل رفت و آمد معلولین قرار گرفته و آن را مصدود کرده است، فضای موقتی است و هنوز کار ساختمانی آن به انجام نرسیده است.
 
مسؤلین اجرایی ساختمان سعدیه با بیان اینکه اولویت جان همشهریان است و اینکه فضای ساختمانی از لحاظ سیما و منظره وجه بدی نداشته باشد و قسمتی از خیابان را خراب نکند این دیوار را قرار داده اند، که تا پایان کار برداشته خواهد شد و راه ورودی برای افراد معلول درست می شود.
 
همچنین نوبخت اضافه کرد :شهرداری اعلام کرده است که تا پایان کار این ساختمان با زدن پلاکارت بر روی دیوار از به وجود آمدن مسائلی که باعث نگرانی شهروندان می شود جلوگیری کنند.
 
سرپرست اداره کنترل و نظارت ساختمان شهرداری شیراز در پایان گفت :شهرداری بر حسب وظایف نظارتی خود اقداماتی انجام داده است و رفع مشکلات ساختمان تا پایان کار ادامه خواهد داشت.
 
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
152 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 مهر 1399 12:33
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا