احداث بوستان ۵۷ هکتاری طبیعت در ارتفاعات شاه غیب بولوار نصر شرقی

شهردار شیراز در بازدید از پروژه های شهرداری منطقه 7 را به عنوان یکی از مناطق کمتربرخوردار شهر نوید داد. 

 
به گزارش راستین آنلاین حیدر اسکندر پور گفت :بوستان ۵۷ هکتاری طبیعت در فضای بکر ارتفاعات شاه غیب بولوار نصر شرقی بدون دستکاری در محیط طبیعی، ایجاد سازه های بتنی و صرفا با ایجاد مسیرهای پیاده و غنی سازی فضای سبز احداث می شود.
 
او در بازدید از روند اجرایی پروژه آبخیزداری ارتفاعات شاه غیب بولوار نصر شرقی و احداث پارک کوهستان گفت: در این پروژه ۲۲ بند سنگی خاکی به صورت چک دم در ۱.۵ کیلومتر طول مسیر تنگه جهت کنترل روان آب های سطحی و آبخیزداری در ارتفاعات نصرآباد احداث شده که باعث جلوگیری از سیلاب و غنی تر شدن محیط کوهستان می شود.
 
وی احداث بندهای سنگی و خاکی و آبخیزداری را مقدمه احداث پارک 57 هکتاری طبیعت در بالادست نصرآباد عنوان کرد: طبیعت زیبا و بکر این منطقه فرصت بی نظیری را برای شهروندان به ویژه ساکنین شرق شیراز فراهم می کند و ما بدون دستکاری در طبیعت بوستانی را در این منطقه احداث می کنیم.
 
سعید معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در بازدید از روند اجرایی پروژه آبخیزداری ارتفاعات شاه غیب بولوار نصر شرقی گفت: آبخیزداری در ارتفاعات پیرامونی شهر باعث حفظ و ارتقای طبیعت و جلوگیری از سیلاب می شود.
 
کاشت بیش از ۴ هزار اصله درخت در ارتفاعات شمال شرق شیراز
 
شهردار شیراز در بازدید از پروژه درختکاری ارتفاعات نصرآباد گفت: در ارتفاعات شمال شرق حدود ۴ هزار اصله درخت در حال کاشت است و علاوه بر ایجاد پوشش مناسب باعث آبخیزداری و جلوگیری از سیلاب، افزایش سرانه فضای سبز، زیباسازی فضای پیرامون شهر و بهبود منظر شهری در شمال شرق می شود.
 
اسکندرپور همچنین نوید داد که نهضت احیا و نوسازی فضای سبز شهری در دست کار قرار است و برای فضای سبز میادین و بولوارهای اصلی مناطق یازده گانه شهر برنامه ریزی شده و تا پیش از عید نوروز فضای سبز اکثر این مناطق احیا می شود. همچنین در ارتفاعات پیرامونی نیز درختکاری را در دستور کار داریم.
 
در حاشیه این بازدید شهردار منطقه هفت شیراز نیز با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز در محدوده شهرداری منطقه هفت شیراز گفت: کاشت درخت در ارتفاعات شمال شرق شیراز در راستای جبران بخشی از این کمبود است که علاوه بر توسعه فضای سبز منجر به تقویت زیست بوم و بهبود منظر شهری می شود.
 
احداث 5/13 کیلومتر مسیر تاریخی - طبیعی کوه راه
 
شهردار شیراز در بازدید از مسیر تاریخی - طبیعی کوه راه از برم دلک تا قصر ابونصر و پارک نماز گفت: این مسیر به طول ۱۳.۵ کیلومتر یک مسیر کوه راه در محیط بکر و طبیعی جهت فراهم آوردن فرصت پیاده روی و دوچرخه سواری برای شهروندان است.
 
وی با تاکید بر اینکه نباید در اجرای این پروژه طبیعت دست کاری شود، افزود: در شرق شیراز و شمال شرق شیراز تلاش داریم از فضای طبیعی استفاده کنیم و فرصت های گردشگری را توسعه دهیم.
 
اسکندرپور با اشاره به سابقه تاریخی قصر ابونصر گفت: همچنین پروژه ای برای احیای این اثر تاریخی ارزشمند در حال انجام است.
 
معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در ادامه صحبت های شهردار گفت: در راستای فراهم آوردن فرصت برای حضور شهروندان در محیط های طبیعی و تقویت پوشش گیاهی، مسیر تاریخی – طبیعی به طول 5/13 در حال احداث است که از برم دلک آغاز و پس از گذر از قصر ابونصر به بوستان نماز در بولوار رسول اعظم (ص) ختم می شود.
 
احداث پارک ورزش و سلامت در شرقی ترین نقطه شیراز
 
شهردار شیراز در بازدید از روند احداث پارک ورزش و سلامت واقع در شرقی‌ترین نقطه شیراز گفت: به شهروندان قول داده بودیم که در مناطق یازده گانه، پارک های ورزش و سلامت احداث شود و در منطقه هفت نیز این بوستان به مساحت چهار هکتار در حاشیه بولوار سلحشوران (شهرک صادقیه) و مجاور رودخانه خشک در حال احداث است.
 
اسکندرپور اضافه کرد: در این بوستان طیف وسیع و متنوعی از ورزش ها همچون تنیس، والیبال، بسکتبال، صخره نوردی، اسکیت و دوچرخه سواری برای سنین مختلف و همچنین مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری در این پارک و بولوارهای مجاور نیز پیش بینی شده است.
 
وی با اشاره به اینکه طبق تعریف جدیدی که از ایجاد بوستان های ورزش و سلامت داریم و در این رویکرد برای سنین مختلف خانواده فرصت حضور در بوستان و استفاده از زمین های مختلف ورزشی باید فراهم باشد، گفت: در منطقه یک شهرداری کنار باغ عفیف آباد، بوستان ورزش و سلامت بعثت دو احداث شده و به شهروندان شرق شیراز این اطمینان را می دهم که این مجموعه از بوستان بعثت نیز غنی تر می شود.
 
معصومی شهردار منطقه هفت شیراز نیز در حاشیه بازدید از روند اجرایی بوستان ورزش و سلامت گفت: در این بوستان علاوه بر ورزش های یاده شده، پیست بزرگ اسکیت شهر که می توان گفت در جنوب کشور شاخص است و دیواره های صخره نوردی و زمین های ورزش های نوین نیز احداث می شود.
 
شهردار منطقه هفت شیراز اضافه کرد: احداث این بوستان تجربه جدیدی برای شهر شیراز است و ورزش های متنوعی در یک بوستان به شهروندان در سنین مختلف خدمت ارائه می دهند.
 
احداث بزرگراه امام خامنه ای، یک پروژه بزرگ شهر شیراز
 
شهردار شیراز در بازدید از بزرگراه امام خامنه ای (مدظله العالی) گفت: این پروژه از بزرگترین و با اهمیت ترین پروژه های شهر شیراز است و از بولوار خلیج فارس قبل از میدان الله واقع در ورودی شرق شیراز به طول 5/6 کیلومتر احداث می شود و ترافیک شرقی شیراز را بدون ورود به شهر به رینگ های پیرامونی شمال شرق و شرق شیراز هدایت می کند و باعث کاهش ترافیک در شهر می شود.
 
 اسکندرپور اضافه کرد: رویکرد ما تکمیل رینگ های پیرامونی است و طی سه سال گذشته نیز بزرگراه ها و تقاطعات را در رینگ های پیرامونی احداث کرده ایم تا ترافیک به داخل شهر منتقل نشود و احداث بزرگراه امام خامنه ای نیز در این راستاست.
 
وی خاطرنشان کرد: در طول این پروژه مسیر پیاده و دوچرخه نیز احداث می شود.
 
لایروبی، پاکسازی و شانه گذاری مسیر رودخانه خشک
 
شهردار شیراز در بازدید از عملیات لایروبی، پاکسازی و شانه گذاری مسیر رودخانه خشک گفت: ان اقدام در راستای کاهش سیلاب پایین دست رودخانه و افزایش ایمنی مناطق مجاور آن انجام می شود.
 
اسکندرپور عنوان کرد: طی سالهای گذشته معمولا در پایین دست رودخانه مثل روستای ماه فیروزان معمولا مشکل آبگرفتگی داشتیم که با اقدامات انجام شده توسط شهرداری منطقه 7 شرایط رودخانه در پایین دست مطلوب است.
 
همچنین معصومی شهردار منطقه هفت شیراز در حاشیه این بازدید گفت: طول این رودخانه 35 کیلومتر است که 5/13 کیلومتر آن در منطقه 7 واقع شده است که به علت شیب کم زمین، رسوب گذاری در این منطقه زیاد است و بنابراین باید لایروبی و اصلاح مسیر انجام دهیم.
 
معصومی با اشاره به بدون دیوار بودن رودخانه در پایین دست گفت: امسال برای کاهش خطر سیلاب رودخانه را تعریض کردیم، ارتفاع شانه را افزایش داده ایم و کف رودخانه را به صورت کامل لایروبی کرده ایم تا هیچگونه مانعی در برابر گذر آب وجود نداشته باشد و خطر سیلاب در پایین دست رودخانه کاهش یابد.
 
بازدید مستمر از پروژه های مناطق یازده گانه شیراز
 
شهردار شیراز در جمع بندی بازدید از پروژه های شهرداری منطقه هفت گفت: به صورت هفتگی از پروژه های مناطق بازدید می کنم و براساس برنامه ریزی انجام شده برای 6 ماهه دوم سال، پروژه های مناطق ارزیابی می شوند.
 
اسکندرپور افزود: پروژه های بسیار خوبی در شهرداری منطقه 7 شیراز اجرا می شود که نوید توسعه این منطقه در ابعاد مختلف همچون فضای سبز، تفریحی، ورزشی و ترافیکی را می دهد.
 
براساس این گزارش، در بازدید حیدر اسکندرپور شهردار شیراز از پروژه های شهرداری منطقه هفت، مهندس سروی مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز و شهردار و معاونین شهرداری منطقه 7 شیراز حضور داشتند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
492 کلیک ها  پنج شنبه, 13 آذر 1399 13:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

1 نظر

 • یونس بقایی پنج شنبه, 13 آذر 1399 22:21 ارسال شده توسط یونس بقایی

  باسلام شرکت برند پارس بچینگ مفتخر هست محصولات خود را در زمینه بچینگ پلانت.مشاوره.نصب وراه اندازی.فروش قطعات یدکی.اماده خدمات رسانی به تمام نقاط کشور میباشد
  اخرین قیمت هارا از مابگیرید
  09120369157 بقایی
  02166266156

  گزارش

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا