3هزار هکتار از اراضی قیروکارزین ملخ زدایی شد

3هزار هکتار از اراضی قیروکارزین ملخ زدایی شد
تصویر مربوط به این خبر نیست

راستین آنلاین:سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین از موفقیت مدیریت ردیابی و مبارزه با ملخ صحرایی در 3 هزار هکتار از اراضی شهرستان خبر داد.

  مهدی همتی  گفت: از سی ام اردیبهشت ماه و آغاز مبارزه با پوره و ملخ بالغ صحرایی تا کنون بیش از 3 هزار هکتار از اراضی ملی و زراعی مورد پایش و مبارزه موفق قرار گرفته است.

وی ادامه داد: به دنبال ردیابی های انجام شده در اراضی شهرستان و شناسایی کانون های آلوده در 10 منطقه طی 8 مرحله تا کنون بیش از 769 هکتار از عرصه های ملی، اراضی کشاورزی و باغی با نظارت دقیق و اجرای کامل اکیپ های تخصصی سمپاشی شده است.

همتی افزود: در راستای مبارزه به موقع با آفت ملخ صحرایی تا کنون بیش از یک هزار لیتر سم  دلتامترین تامین و در اختیار اکیپ های مبارزه قرار داد شده و میزان سم موجود جهت مقابله با هجوم موج جدید احتمالی در حد نسبتا مناسبی است که در صورت نیاز به مقدار سم بیشتر سریعا از مرکز استان تامین خواهد شد .

وی با بیان اینکه در پی اقدامات انجام شده تا کنون خسارت محسوسی به اراضی زراعی و باغی شهرستان وارد نشده است، گفت: با برنامه ریزی های منسجم ابلاغی از طرف سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت حفظ نباتات و حضور مدیر و کارشناس معین در شهرستان، مراحل مبارزه علیه آفت با قوت بیشتر ادامه یافته و منجر به دیدار های مختلف با مقامات شهرستانی و تشکیل دومین جلسه ستاد بحران در این خصوص شده است.

همتی تصریح کرد: با ظرفیت سازی های انجام شده تمامی توان نیروی انسانی، ادوات سمپاشی و امکانات خودرویی سبک و سنگین دستگاه های دولتی مستقر در شهرستان جهت مبارزه با هجوم احتمالی موج جدید ملخ صحرایی در آماده باش کامل به سر می برد.

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین در پایان با اذعان این که موفقیت در مدیریت پایش و مبارزه با ملخ صحرایی و کنترل آن تا کنون مرهون تلاش شبانه روزی ساختار سازمانی ایجاد شده است، گفت: اکیپ های ردیابی ملخ صحرایی بصورت ویژه نقاط حساس شهرستان را در رصد خود دارند و در صورت مشاهده هر گونه نرم غیر عادی و ریزش دستجات ملخ صحرایی سریعا اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

1768 کلیک ها  سه شنبه, 04 تیر 1398 23:45
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا