بازار طلا در انتظار افزایش بیشتر قیمت‌ها

قیمت طلا
قیمت طلا  
بازار طلا در انتظار افزایش بیشتر قیمت‌ها قیمت طلا

راستین آنلاین: کارشناسان و سرمایه‌گذاران شرکت کننده در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز با اشاره به ضعف ارزش دلار آمریکا، پیش بینی کردند طلا در هفته جاری به روند افزایشی ادامه دهد.

 دلار آمریکا هفته گذشته پس از این که استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، اعلام کرد دلار ضعیف‌تر به نفع اقتصاد آمریکاست افت قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد با این‌همه وی بعدها گفت اظهارات وی به طور کامل منعکس نشده و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، اعلام کرد وی موافق وی یک دلار قوی‌تر است.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت،  ۲۱ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۱ نفر یا ۵۲ درصد افزایش قیمت طلا و هشت نفر یا ۳۸ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش‌بینی کردند در حالی که دو نفر یا ۱۰ درصد نظری نداشتند.

در این بین ۷۰۸ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌گذاران شرکت کردند که از میان آنها ۴۳۶ نفر یا ۶۲ درصد افزایش قیمت طلا در هفته جاری و ۱۹۰ یا ۲۷ درصد کاهش قیمت این فلز ارزشمند را پیش‌بینی کردند، در حالی که ۸۲ نفر یا ۱۲ درصد نظری نداشتند.

برای هفته معاملاتی گذشته ۷۱ درصد از کارشناسان وال‌استریت و ۶۱ درصد از سرمایه‌گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش‌بین بودند. طلا روز جمعه کاهش چشمگیری پیدا کرد، اما موفق شد رشد هفتگی خود را حفظ کند. هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار آمریکا ۱۰.۸۰ دلار یا معادل ۰.۸ درصد کاهش یافت و در ۱۳۵۲.۱۰ دلار بسته شد با این‌همه برای کل هفته حدود ۱.۴ درصد رشد قیمت ثبت کرد و ششمین رشد هفتگی در هفت هفته گذشته را رقم زد.

بدون در نظر گرفتن هفته گذشته، کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون یک به یک بوده‌اند، در حالی که درصد درستی پیش‌بینی سرمایه‌گذاران در کل سال میلادی گذشته ۶۲ درصد و کارشناسان وال استریت ۵۹ درصد بود.

افشین نوابی، مدیر معاملات در شرکت بازرگانی "ام کی اس" سوئیس انتظار دارد طلا به محدوده قیمت بالاتری صعود کند که بین ۱۳۷۵ دلار در سقف و ۱۳۴۵ تا ۱۳۴۰ دلار در کف خواهد بود. به گفته نواب، ی با وجود اظهارات اخیر مقامات آمریکایی به نظر می‌رسد دلار تحت فشار منفی باشد، زیرا آمار اقتصادی روز جمعه چندان عالی نبودند و فلزات ارزشمند در زمان کاهش قیمت، با افزایش تقاضا برای خرید روبه‌رو می‌شوند.

فیلیپ فلاین، تحلیلگر ارشد بازار در گروه "پرایس فیوچرز" انتظار دارد طلا از کاهش قیمت شدیدی که روز جمعه داشت بهبود پیدا کند، زیرا دلار ضعیف مانده است. وی عنوان کرد بازار همچنان اظهارات دولت آمریکا را موافق دلار ضعیف‌تر در کوتاه‌مدت ارزیابی می‌کند.

به گفته آدام بوتن، تحلیلگر ارز در فارکس لاین، دلار آمریکا در کشمکش است و طلا در ماه جاری افزایش خواهد یافت، اما آدرین دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی "آدرین دی" در میان کسانی است که کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی می‌کند. به گفته وی طلا پس از رشد قیمت اخیرش نیاز به تحکیم دارد.

انتهای پیام /  106
673 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 07 بهمن 1396 11:43
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا