سازگار کردن برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری با وجود بیماری کرونا/انتصاب مهدی رنجبر به عنوان دبیر انجمن مفاخر فارس

سازگار کردن برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری با وجود بیماری کرونا/انتصاب مهدی رنجبر به عنوان دبیر انجمن مفاخر فارس
   
سازگار کردن برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری با وجود بیماری کرونا/انتصاب مهدی رنجبر به عنوان دبیر انجمن مفاخر فارس |||| ||||

راستین آنلاین :مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در نشست شورای اداری این اداره کل گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، از ابتدای کرونا تا کنون در زمینه تولیدات هنری و فرهنگی و هم در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم، بسیار سربلند و سرافراز شد. 

 
 
صابر سهرابی افزود : این سربلندی و سرافرازی به دلیل همکاری و هماهنگی‌های درون سازمانی کارمندان اداره کل ارشاد و هم به دلیل حضور پررنگ، درخشان هنرمندان و فرهنگ‌ورانی که علی‌رغم همه سختی‌ها در شش ماه گذشته، بر آگاهی‌ مردم افزودند. 
 
 
او با بیان اینکه بیشتر این سربلندی در سال جاری رخ داد و تنگناهای پولی و مالی بسیاری را پشت سر گذاشتیم اضافه کرد :هم اکنون نیمه دوم سال را با تنگناهای پولی و مالی بیشتری آغاز می‌کنیم و امید داریم که بتوانیم بار دیگر از سختی‌ها و تنگناها، سرافرازانه بیرون بیاییم. 
 
چرا که برنامه‌ها و رویدادهای بزرگی همچون جشنواره مد و لباس، جشنواره نمایش، جشنواره فیلم و در پایان سال بزرگترین جشنواره قرن را برگزار خواهیم کرد.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: باید بدانیم که با توجه به پیش‌بینی‌های شده، تا دو سال دیگر بیماری کرونا خواهد بود و از این رو بایست برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری خود را با شرایط سازگار کنیم. 
 
سهرابی تصریح کرد : بهترین راهکار ما تا کنون ورود به فضای مجازی است، هرچند از ایده‌های نوآورانه و پیشنهادها برای چگونگی برگزاری رویدادها نیز استقبال کرده و می‌کنیم تا بتوانیم در فضایی سالم، شادابی و امید را که امروز حتی هنرمندانی و فرهنگ‌وران، یعنی شادی‌سازان و امیدآفرینان جامعه، نیز به آن دچار شده‌اند، به مردم برگردانیم.
 
همچنین غلامرضا یوسفی‌نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس نیز از آمار کمک‌ها و تسهیلات پرداخت شده به هنرمندان و فرهنگ‌وران در شش ماه گذشته همچون تسهیلات خسارت کرونا، تحفه، مشاغل خانگی و ... خبر داد و گفت: در شش ماه گذشته با همکاری و هماهنگی معاونت‌های این اداره کل توانستیم پرونده خسارات وارده از بیماری کرونا را تکمیل و به بانک بفرستیم که برخی از این پرونده‌ها تسهیلات را دریافت داشته‌اند و برخی دیگر نیز روند بانکی خود را طی می‌کنند.
 
یوسفی‌نژاد ادامه داد: در این روند، گاه برخی ایرادها و موارد بانکی بود که با رایزنی‌ها و نامه‌نگاری‌ها تلاش کردیم این روند را برای هنرمندان و فرهنگ‌وران آسان‌تر کنیم. 
 
مهدی امیدبخش، معاونت فرهنگی و مطبوعاتی این اداره کل هم بیان داشت: با توجه به ادامه همه‌گیری بیماری کرونا، برنامه‌ریزی‌های ما برای برگزاری رویدادهای فرهنگی همچون نمایشگاه در فضای مجازی انجام شده است که به زودی با جزییات بیشتری آن را بیان خواهیم کرد.
 
بهروز مرامی جدیدی، معاون هنری و سینمایی نیز گفت: هرچند همه‌گیری بیماری کرونا در شش ماه گذشته بسیاری از رویدادهای هنری و سینمایی را به سوی تعطیلی برد و آموزشگاه‌ها، تماشاخانه‌ها، سینماها، نگارخانه و ... را بست، اما با همکاری و هم‌یاری هنرمندان سینمایی، نمایشی، تجسمی و ... تا کنون جشنواره‌هایی را برگزار کرده‌ایم و در نیمه دوم سال هم امید داریم تا با دستی پر و پیروزمندانه‌تر رویدادهای هنری را در سراسر استان برگزار کنیم. 
 
احمدرضا نداف، مدیرگروه قرآن و عترت هم اظهار کرد: بخش قرآن و عترت اداره کل، نخستین بخشی بوده است که تسهیلات بیماری کرونا را در استان فارس دریافت کرد و 55 مؤسسه قرآنی از یک و نیم تا سه میلیون تومان تسهیلات بلاعوض را دریافت داشته‌اند.
 
گفتنی است در پایان این نشست از تلاش‌های مهدی رنجبر در معاونت هنری و سینمایی این اداره کل تقدیر به عمل آمد و به عنوان مشاور مدیرکل و مسئول دبیرخانه انجمن مفاخر استان فارس منصوب شد. 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
84 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 24 شهریور 1399 22:19
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا