آيت الله ملك‌حسيني خبر داد؛

برگزاري مراسم شهادت امام جعفر صادق (ع) طبق سنت همه ساله

آيت الله ملك‌حسيني خبر داد؛
آيت الله ملك حسيني
نماينده ولي فقيه در كهكيلويه و بويراحمد از برگزاري مراسم عزاداري ويژه شهادت حضرت امام صادق(ع) در مدرسه خان شيراز خبر داد.

آيت‌الله سيدشرف‌الدين ملك‌حسيني، صبح چهارشنبه 6 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: طي 50 سال اخير ويژه برنامه عزاداري ايام شهادت حضرت امام صادق(ع) در مدرسه خان برگزار شده است.

وي ادامه داد: امسال هم در سالروز شهادت رئيس مكتب تشيع، دسته‌هاي عزاداري صبح روز شنبه از محل تكايا مراسم عزاداري را شروع خواهند كرد و به سمت مدرسه خان حركت مي‌كنند.

ملك‌حسيني با تصريح اينكه حضور و تعظيم 2 عنصر موثر در دفاع از آرمان‌ها است، در تاريخ اسلام و تشيع با حضور مسلمانان در عرصه و با تعظيم، آرمان‌ها و شعائر حفظ شده است.

وي اضافه كرد: حتي اهل فساد هم با همين روش يعني با حضور و شعار به مقاصد خود رسيده و تفكرات اشتباه خود را اشاعه مي‌دهند.

رئيس مدرسه علميه خان گفت: ما كه عظيم مكتب را داريم بايد با همين حضور و تعظيم، مكتب تشيع را حفظ كرده و در راه ترويج و اشاعه آن تلاش كنيم.

ملك‌حسيني همچنين گفت: امام جعفر صادق(ع) معيارهايي را ترسيم كردند كه تاكنون به تمام شبهات پاسخ داده‌اند. تمام امامان اهل سنت به شكل مستقيم و غيرمستقيم، شاگرد ايشان بوده‌اند.

وي خاطرنشان كرد: اگر عنصر گفتن و شنيدن را به دو عنصر حضور و تعظيم اضافه كنيم،‌ دچار بحران‌هاي فروپاشي اخلاق،‌ خشم، نفرت و تروريسم نخواهيم شد.

ملك‌حسيني گفت: مراسم سالروز شهادت امام صادق(ع) در مدرسه خان شيراز، از ساعت 10 و 30 دقيقه صبح روز شنبه با حضور گروه‌هاي مختلف مردم، دسته‌هاي عزاداري و مسئولان، برگزار مي‌شود.  

157 کلیک ها  چهارشنبه, 06 مرداد 1395 ساعت 14:57
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا